• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
treba ga samo dobro osmirglati,i pospricati s onim sprejom za auspuhe,moram ga kupiti i to je 5 min posla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,306
Znam, samo sam uočil da takav upada u oko.
Uzmi radije onu za peči crnu, košta 200 kuna piksa, ali i vredi svaku kunu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
premalo mi je jedan traktor za sitne poslove,a imt je... necu pokretati raspravu...drag mi je jer ga je djed kupio novog,40 godina je kod nas,i jer sam se na njemu ucio voziti i proveo puuuno sati s njim,ali zetor je zetor.


Dvaput je dvaput, al' Fata je Fata...


Inače, svaka čast za posao, super izgleda.

Rađen samo izvana ili i unutra?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
MUHA- vjerujem da je dobra,al 200kn ne vrijedi ni cijeli ovaj auspuh, sprej kosta par kuna,a godinu dana bez brige drzi prije nego pocne hrđat,i ima ga dosta da se 5 puta našprica...

Marko- Hvala! malo je samo bila zadihtana bosch pumpa,sređen je hidraulik i kocnice,a drugo nismo dirali,nema ni neke potrebe...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Motor je od 539?
Kad ste ga mijenjali?
Gogo, ak ga niste registrirali, a ak nije prošlo 3 godine, kupi policu da ne izgubiš bonus.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Dali netko zna neku trgovinu djelova za imt ali u somboru, mislim da su kod njih puno jeftiniji djelovi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Gogo, naravno da me buni. Da je Fiat gore nebi te pital.
Koliko se na sjećam 539 su se pojavili negdje oko 78...9te
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,ili cak 1981. godine,ali ovaj je valjda bil neki prototip. Kupljen nov u zg na velesajmu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
539 po papirima,naljepnicama,plocici na motoru... Cak na toj plocici pise da ima 40ks.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel i roto pumpa original na tom motoru??

Pošto su prve serije tih 539 išli s linijskim pumpama. Baš čudan taj tvoj 539, vide se iz aviona da je sve gotovo identično ko 533, samo ovaj motor s roto pumpom mi se nikak ne uklapa u tu godinu proizvodnje :)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Postoji izvedba starih 539 u suradnji MF-om sa Perkins motorima.Oni imaju roto pumpu.Jesu rijetki al postoje ti 539 sa roto pumpom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Lisnik, hoćeš reći da je na ovom Goginom možda originalni Perkins?
To bi onda opravdalo godinu proizvodnje.

Inače, pri nama ima jedan 540 iz '77, s IMR motorom.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj je kupljen isto na velesajmu oko 76' i pise da ima 40ks,al sve oznake su 533.


 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jel i roto pumpa original na tom motoru??

Pošto su prve serije tih 539 išli s linijskim pumpama. Baš čudan taj tvoj 539, vide se iz aviona da je sve gotovo identično ko 533, samo ovaj motor s roto pumpom mi se nikak ne uklapa u tu godinu proizvodnje :)

sve na traktoru je original njegovo,osim kartera. prva generalka je bila rađena jer je uteg s radilice pobjegao u svijet kroz karter,tad se vidjelo da su dijelovi iz unutrasnjosti motora sa žigom MF-a,ali na bloku je oznaka IMR-a.

Kak se ponasaju zadnje gume u blatu? ima mi prejeb... saru-ripnu bas izgleda ko zvijer. Poso odradjen odlicno...

Hvala! ma gume ko gume,dosta su stare.ali u ok stanju,i dobro se ciste od blata,ali traktor ne radi nist tesko. malo jesmo orali s njim,i bilo je dobro!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lisnik, hoćeš reći da je na ovom Goginom možda originalni Perkins?
To bi onda opravdalo godinu proizvodnje.

Inače, pri nama ima jedan 540 iz '77, s IMR motorom.

Nije original Perkins,ali je imt prvo poceo izgleda raditi motore kao Perkins sa roto pumpom.Tacnije IMT je radio po Perkins licenci.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To je sve 100% original, za viken cu slikat, ima moj bratic takvog 533 samo je kod njega motor 42 konja. Sve je na njemu original jer su ga takvog kupili novog iz ducana. Taj njegov ima i nekakvu drugaciju obrtaljku. Poslikam za vikend ako stignem pa stavim tu da vidite.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ovaj motor sto ima gogo na traktoru izgleda kao da je iz 540 ,jer oni imaju roto pumpu i filter iznad nje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh