• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako normalno radi a nece da primi gas nesto si zaj.... na transfer ventilu.Taj dio gdje bude sito na PVP.

Redoslijed izgleda ovako.Bitno je da valjcic unutra lako hoda.
i00435.jpg
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Kada za ugasic i kad ga ides paliti ako vergla skroz jednako i ako nebaca nikakvi dim ima zraka negdije, vjerovatno vuce, bar je tako na mom imt 540 kad povuce zrak samo vergla skroz jednako al nema dima ni mrvice

Dima uopce nema. Anlaser radi cijelo vrijeme jednako..nema promjene brzine. Provjerio sam dodatno crijeva i zamijenio i zadnje koje nije bilo novo.
Hvala za savjet.

Meni to izgleda ko da nisi dobro namjestio gumene brtve na filterima pa povlači zrak i stvara probleme.

Provjeriti cu ponovo. Mislim da sam detektirao problem i da sam zeznuo nesto drugo. Dalje u tekstu cu opisati sve. Ovo cu svakako napraviti jos jednom. Hvala

ili probaj opet zamijenit filtere,jel sam ja imo slucaj da su bili novi i da jedan nije valjo,zamijenio i od onda bez problema radilo...


Filteri su ok..osim ako jos nije povukao iz rezervoara..no gorivo je za sada cisto. Ne znam prepoznati da li je dobar ili ne filter..ali svakako imam na umu i ovo. Hvala.

@ Mister no, prodaj to. S tim traktorom stalno neki problemi od kad ja pamtim ........

Problem kaj neče upaliti odmah nakon gašenja je u tome kaj nisi dobro sastavil ventil (ili si pogubil neke djelove) kad si situ u Boš pumpi čistil.
Pitaj onoga dečka kaj je pri Šporcu delal da ti pomogne

Nemoj kuditi moju zvijer :D
Nije problem u traktoru vec u priucenom majstoru (ovo bi trebalo stajati u prezentu jer ce se majstor-vlasnik i dalje educirati u popravku traktora :D ). Inace traktor je ok..imam jos neke planove za njega u vezi sredivanja jer je i sentimentalna vrijednost..no to bumo v 4 oka jer me zanima sto mislis...

Problem je bio i zadnji puta u tom micro-filteru...dok sada su bili svi zastopani...previse imam povjerenjau EURO-diesel ...
Zanimljivo je da sam zadnji puta to poslozio sam i sve je bilo ok..cak mi nije niti prijatelj pomagao (decko koga spominjes..bio je sa mnom kod tebe).
Dobro ste detektirali glavni problem..ti i kolega @lisnik...zeznuo sam ventil..onaj mali valjcic je vjerojatno ostao u nekom krivom polozaju. (vodoravnom??). Samo ne znam kako sam zadnji puta uspio iz prve !!! pogoditi i umetnuti ga na mjesto.
Dalje cu opisati u tekstu jer je @lisnik stavio sliku,pa cu opisati sve. Vjerujem da ce pomoci i drugima.
Hvala ti za pomoc...ako ne prije u Gudovcu te ceka piva :)
Ako normalno radi a nece da primi gas nesto si zaj.... na transfer ventilu.Taj dio gdje bude sito na PVP.

Redoslijed izgleda ovako.Bitno je da valjcic unutra lako hoda.
i00435.jpg

Da..jesam zaje..zeznuo :D sam...
Nisam siguran,ali redoslijed prilikom slaganja nisam provjerio. Nisam ga niti znao. Slican problem sam imao prije 3 god..sa micro-filterom. Sada su zastopani svi bili. Slike starih filtera cu naknadno staviti.
Na slici..valjcic..drugi dio gledano sa lijeve strane je vjerojatno ostao u vodoravnom polozaju..odnosno nije usao u 5.dio (gledano slijeva). Ne znam da li je to moguce..ali tako pretpostavljam.
Opisati cu sto sam napravio,pa mi potvrdite ti i @muha da li je ok...(mogu i drugi ako prate ovu temu,no referiram se na njih jer smo zapoceli temu)
Pumpu nisam skidao..niti ovaj dio gdje je micro-filter.Dakle sve sam sastavljao "odozgo"..doslovno pogadajuci umetnuni valjcic u ovaj 5.dio.

1.dio..opruga je bila u kucistu(odozgo mi se cinila kako spiralna opruga,no ocito sam krivo vidio)....to nisam dirao..nakon toga sam slozio valjcic i umetnuo ga u 5.dio.Isprobao sam da li opruga ispod pruza otpor i da li valjcic "klizi" po unutarnjem dijelu 5.dijela sa slike. Sve radi..dakle valjcic kada se pritisne se vraca malo gore.
U to sam umetnuo 3.dio - najmanju oprugu..na valjcic odozgo.
4 dio je nekakva gumica ili nesto slicno..drzi se za 5.dio kod mene,ali je dosta pohabana...pa me zanima da li i to moram promijeniti..(pokusati cu to kupiti danas negdje).
Nakon toga sam stavio 6.dio - micro-filter (samo jedna strana moze "nasjesti") i ubacio 7.dio (isto moze samo jedna strana "sjesti" ispravno).
8.dio - najveca opruga ...se stavi unutar toga i onda ide 10.dio (velika matica ili saraf sa bakrenom podloskom koja je 9.dio)
Da li je ovako kako sam opisao ok? Pratio sam tvoju sliku i slagao po njoj...
Muci me jedino taj nastavak-gumica 4.dio (gledano slijeva). Koliko je vazna? Jer moram rastavljati ponovo...

Ispricavam se sto sam opisivao na ovaj nacin...po dijelovima. Strucne ili prirucne nazive ne znam,no vjerujem da cete se znati snaci u opisu.
kolega @lisnik..nesto si dalje..ali svakako ti puno hvala za pomoc. Ako prodes kada ovuda ceka te isti tretman kao i ostale pomagace u Gudovcu :D

Traktor jos nije u pogonu zbog jedne trivijalnosti majstora za crijeva...naime..donio sam crijevo na promjenu koje provodi gorivo iz jednog filtera u drugi..i dosao po njega ...a majstor je zaboravio vratiti onaj suplji ili propusni saraf kojim se pricvrscuje crijevo na filter.
I tako sam sav sretan dosao kuci...ali je sreca kratko trajala...
Danas ponovo u grad po saraf ...grrrrrr
Svaka skola ima svoju cijenu....:)

Inace decki svaka pohvala za azurnost i kolegijalnost.Nadam se da cu se moci oduziti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Taj dio koji si ti označil brojem 4 je papirnata brtva
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
U redu. Hvala.
Idem u potragu za njom jer mi jos samo to nedostaje..ne znam kako bi radilo bez toga jer je ova moja u raspadu.
Sutra krecem sa "sarafanjem" :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Kaj te Muha razmazil? :D:
pa nemre baš sve biti badava. Znaš kak se veli: 'ko ne plati kurvu, potroši na doktora :icon_rofl:
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
baš da me razmazil hehehe

kod nas se kaže, "nema đabe ni u stare babe", ajde onda neko za prodat možda ima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ma, šalim se.
A Muha ti je inače dobra duša, kakvih nema puno :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Da imam dal bi, nema više jer sam ih sve podjelil i to ne bilo kakve.
Nova ti je najjeftinija 70-tak kuna.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Ma muha je legenda, dobar covjek spreman za pomoc :biggrin:
Ma imam ja sat al nesto mi ju cudan, inace sat mi se malo klima jer ga s druge strane drzi samo jedan saraf i cim se u voznji klima kazaljka samo odjednom padne skroz dole ja ga udarim on se vrati u zeleno, kad ga gledam u voznji zna polako ic prema crvenom i onda pred samo crveno se vrati na sredinu na zeleno, mozda i valja al mi smuljiv neki, zato pito ako neko ima neki da valja a da mu netreba ja cu ga uzet i normalno da nije skuplji od novog :icon_lol:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Zahvaljujem forumasima koji su me educirali..traktor je sada ok i mislim da ce biti stabilan i dalje...
Rada oko strojeva ima zaista puno...i puno se moze nauciti na ovom forumu..
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Evo video za one koje zanima kako se štela hidraulika na imt-u od pumpe pa do poluga

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=GLjYxBQH6fI[/YT]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Ono je Krumpir nekad s Tomičem čamac vlekel.
Slučajno danas uslikal i jednog IMT-a na sličnom poslu, kam ta poljoprivreda ide ...

 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Na to su se potrošili silni poticaji!
I jedno pitanje- dal je za kompletnu novu diznu puno dati 300kn? radi se o imt 542.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Ako trebaš tjelo dize onda i nije, ali ako uzmeš u obzir da uložak i opruga nemogu koštati više od 100 kuna onda je to jako puno.
Jednu kompletnu ti mogu pokloniti, eventualno si daš staviti novi uložak
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tijelo dizne? pricali su o nekakvom "štoku",jel bi to moglo biti to?
ma nije za mene,kolega mora mijenjati dizne na mom bivsem 542,a kaze da mu je puno 300kn... al hvala svejedno! :)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ono je Krumpir nekad s Tomičem čamac vlekel.
Slučajno danas uslikal i jednog IMT-a na sličnom poslu, kam ta poljoprivreda ide ...
]


Imt 540 su najbolji za jahte navlačiti... :biggrin: bolje se ponašaju pri vuči jahte nego IMT539 :icon_lol:






:(y):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Poljoprivrednici vlasnici IMT-ea postali ribari :icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh