• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najnoviji je jučer kosil do 22 sata gledaoc (moj tatek) je zaključil da se jedino dupljak more nosit sa njim a IMT-ca bi bilo bolje zametat u kanal da ne sramoti gospodarstvo .:p:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Kada kupujes polovan traktor moras imati sa strane jos novaca u slucaju da ti nesto se odmah strga. Nitko ti ne moze sa sigurnoscu reci jel taj traktor 100% ispravan. Vidjet ces kad odradis sa njime 100 sati kakav zapravo je. Na tom traktoru nebi trebalo biti nikakvih serijskih problema, osim mozda da pripazis malo na diferencijal, ne koristis pre cesto speru.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Jer kod IMT-a da bi neki dio zamjenil obično treba skinuti i ovo i ono i još ovo to me kod njih najviše muči. Evo na 560 sam stavljal kardansku od 540 pa skidaj oklope , poklopac hidraulike ,ručna , spojnička, vilica brze/spore , ceger (bez ušica) itd kod neke druge marke otšarafiš 4 šarafa i kardan je vani itd itd.

Zanimljivo, vama kod IMT-a nista ne valja a svi ste ih imali i stekli na njima, vidjet cemo za koju godinu kad vama ti super traktori pokidaju kardansku ili spojnicku vjerojatno ima samo dva sarafa da bi se to promijenilo. Pametni zapadnjaci su to tako pametno rijesili.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Željko, kakvoga si to traktora kupil?


Pravoga
two-thumbs-up-smiley-emoticon.gif


Ursusa 355
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Mali svako kupi kaj mu paše ja samo velim kaj meni ne odgovara . Kod mene IMT nije bil dobar za šumu iz koje se izvlačili trupci i kupovali veči traktori .IMT-a su izmislili Zapadnjaci a kopirala (dosta loše) tvornica IMT. 70 -tih je to bil traktor ok ali MF od kojeg je nastal se je razvijal dok je IMT ostal u 70-tima .Za brdoviti teren nije bil dobar pa su moji suseljani kupovali drugu marku traktora . I još pisali izjavu zašto im nije dobar domači traktor .
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ako nije dobar za brdo,za sto je onda dobar? Ovdje kod mene bas zbog toga vecina,a i sam, ima 533 i 539, jer su mali i okretni i mozes svuda s njime. Doduse za bolje ni neznam ☺. A to da je IMT napravio losije od originala, sto jest jest☺

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kada kupujes polovan traktor moras imati sa strane jos novaca u slucaju da ti nesto se odmah strga. Nitko ti ne moze sa sigurnoscu reci jel taj traktor 100% ispravan. Vidjet ces kad odradis sa njime 100 sati kakav zapravo je. Na tom traktoru nebi trebalo biti nikakvih serijskih problema, osim mozda da pripazis malo na diferencijal, ne koristis pre cesto speru.
Jel ovo govoriš iz iskustva ili? Ne znam da je baš bilo problema s diferencijalom a i tu bi trebala biti debela špera s kojom također ne bi trebalo biti problema.

Zanimljivo, vama kod IMT-a nista ne valja a svi ste ih imali i stekli na njima, vidjet cemo za koju godinu kad vama ti super traktori pokidaju kardansku ili spojnicku vjerojatno ima samo dva sarafa da bi se to promijenilo. Pametni zapadnjaci su to tako pametno rijesili.

Daj ga pitaj zakaj ima doma 560 i ne da ga za niš... :icon_mrgreen: Ne bi ga prodal da mu daš tacke zlata... Samo tak pripoveda bezveze..
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Isti slucaj u mom selu, male brdovite parcele-mali traktori. 95% su imt 533, 539 i to kao jedini traktor u domacinstvu. Nema ni jedan zapadni. Nitko se ne bavi golim ratarstvom, obradjuju 3, 4, 5, 6 hektara da imaju hranu za zivotinje. Ljudi zive pristojno koliko je to danas moguce. I koliko je takvih sela gdje je mali fergo "hranilac" porodice

Послато са HTC Wildfire S A510e користећи Тапаток 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan .
Daj ga pitaj zakaj ima doma 560 i ne da ga za niš... :icon_mrgreen: Ne bi ga prodal da mu daš tacke zlata... Samo tak pripoveda bezveze..[/QUOTE]

Gajtan ako se nađe dobar Zetor ili Ursus odmah ide 560 na prodaju . Jedino kaj trebam dosta nadoplatiti i teško ga prodati . No i dosta je u njega uloženo gume , motor , hidraulik i malo simbolike koja mi brani prodaju .:icon_syda:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel ovo govoriš iz iskustva ili? Ne znam da je baš bilo problema s diferencijalom a i tu bi trebala biti debela špera s kojom također ne bi trebalo biti problema.



Daj ga pitaj zakaj ima doma 560 i ne da ga za niš... :icon_mrgreen: Ne bi ga prodal da mu daš tacke zlata... Samo tak pripoveda bezveze..
Ima jedan tu kod nas ciji je stari imao takav traktor, pa se sjecam u razgovoru da je spominjao da taj traktor ima 42 ks i da mora pazit na diferencijal jel je motor pre jak, e sad ja ga osobno nisam imao...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Moj ''starac''
 

Prilozi

  • 20150812_185612.jpg
    20150812_185612.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 334
  • 20150812_185555.jpg
    20150812_185555.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 228

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Moooj sused je rekel (imam i ja susede) da strojeve sele u Rakovicu i moguće budu tam štancali dalje Imt.
Da i još je rekel da Rakovica ima motor od tri ( 3 ) cilindra cca 100 ks koji je čist kak neki zapadni.
Eto to su vjesti od suseda koje djelim sa vama.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Strojeve je još 80-ih trebalo zamjeniti jer su zastarjeli malo su ih remontirali kad se pojavil 542 bila je toliko loša obrada getribe da se moralo trnovati kučište nakon 1 000 rh jer se drobila getriba na prvoj seriji .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Željko kž a to je tro brzinski 542 ? Po mom mišljenju jako trom i loš traktor...
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nakon pojave 540 sa IMT-eovim pa Fiat motorima pojavil se 542 sve isto kao 540 jedino je imal 5 brzina i to 4i5 sinkron kad se pojavil IMT je toliko nafalil novi traktor . Koliko je meni poznato 542 ne postoji u originalu sa 3 brzine jedino neki vlasnici nisu mogli naći 4i5 jer je između rikverca i druge ili prve i treće brzine .
 

Najnoviji postovi

Na vrh