• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Imaš neku sliku, tip ili oznaku motora?
Bilo bi lakše.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
On vjerojatno misli na one serije sa Fiat motorima.

Kaj se tiće 539, on i ostala braća do 549 nose isti motor sa tih nekih 40 ks, znači 539, 540 i 542.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja imam 539 iz '72. ili '74. godine,piše na motoru da ima 39ks pri 2000 i kusur okretaja...
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Do 79-80 nema 539. Mozda neke probne serije ali proizvodnja je krenula 80e. Mozda je ubacen motor od 539, stavis naljepnicu i eto ga. I ova boca od kompresora je ona stara duga od 533
 

Krps

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
7
nista nije prepravljano sve je fabricki tako zato me toliko i zanima dal to valja ili ne mislim nema traktora da ne valja ali me interesuje zbog rezervni djelova ako bi se nekad nesto pokvarilo da je moguce popravit
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Krps kak znaš da ništa nije prepravljano jesi li prvi vlasnik ? Od 65 godine se mogel privatno kupiti 533 oko 72 je dobil šperu (de luxe) do 76 garant nije bilo 539 a dalje ih ne pratim . Jedno vrijeme se moglo mijenjati rabljeni za novi IMT , jedino ako su ostavljali kod tih rabljenih staru godinu no bilo je i tih obnovljenih kaj su prodavani pod nove . Kod IMT -a je početni broj šasije zadnja brojka godine proizvodnje pa usporedi bar to (ako nije i pločica druga ) .
 

Krps

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
7
ja hocu kupim taj traktor nije u mom vlasnistvu i taj sto prodaje ga nasledio od dida i kaze da je fabricki takav motor doso na njemu i u saobracajnoj pise 40 ks mene samo zanima dal ko zna da je za taj traktor ili motor moguce naci rezervne djelove u slucaju kvara jer mi jedan reko kao nista od imt nepase sarafi su lijevi navoj itd zato pitam iskusne koji znaju bilo sta o takvim traktorima. ja sam pocetnik o traktoru neznam nista a treba mi i zelim da kupim i zato molim za informacije dali takav traktor postoji i valja li i dali su nekad neki motori pravljeni sa tim lijevim navojima ili su to samo prazne price.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Do 79-80 nema 539. Mozda neke probne serije ali proizvodnja je krenula 80e. Mozda je ubacen motor od 539, stavis naljepnicu i eto ga. I ova boca od kompresora je ona stara duga od 533

Krps kak znaš da ništa nije prepravljano jesi li prvi vlasnik ? Od 65 godine se mogel privatno kupiti 533 oko 72 je dobil šperu (de luxe) do 76 garant nije bilo 539 a dalje ih ne pratim . Jedno vrijeme se moglo mijenjati rabljeni za novi IMT , jedino ako su ostavljali kod tih rabljenih staru godinu no bilo je i tih obnovljenih kaj su prodavani pod nove . Kod IMT -a je početni broj šasije zadnja brojka godine proizvodnje pa usporedi bar to (ako nije i pločica druga ) .

Mi smo prvi vlasnici i ništa nije mijenjano na njemu... Osim hrpetine dijelova kroz godine... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Aha, samo za Tineka i ovoga sa linka je neko u IMT- u išel kupovati lijeva svrdla.
Mislili ste na colov korak navoja?

Ovaj traktor iz oglasnika nije ni kune vredniji zato kaj je (ako je) special edition.
Čak bi se usudil reči da je kod većine to mana, mada vjerujem da one potrošne stvari pašu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne, ako ne pokrenu ponovno proizvodnju u tu temu bumo selili rasprave vezane za koji je bolji ..... :(giggle):

Šalim se, još jako dugoooo se bu na ovim prostorima pisalo o tim strojevima i priključcima proizvedenima u toj tvornici.
Te traktore i strojeve i seoske babe na mlekari znaju popraviti i nebudu se ljudi tak lako odricali strojeva koje si mogel uz pomoč susjeda ili poznanika preko noči, na polju i kaj je najbitnije jeftino poraviti.
Kaj bu s zapadnjacima za par let, samo nebo zna.


Ja osobno sam zapalil sviječu na spomen.

Tak je MUHA, uz pomoc tih traktora je stvoreno sve kaj danas imamo i sve ono kaj je politika uništila do sad, pa nek veli ko kaj hoce...

iskusni ljudi imam jedno pitanje za vas dal postoji 539 sa motorom 40ks a godina proizvodnje 1975 ako postoji kakvi su ti motori mislim na rezervne djelove dal pasu od imt539 ili je to neka posebna serija kao sto kaze prodavac pravljena za izvoz. molim da mi odgovorite HVALA:

Da nije to ona serija 533 s 42 ks motorom?
 

Krps

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
7
U saobracajnoj pise 40 ks nista vise neznam na haubi pise 539 dal je naljepnica ili je 533 isto neznam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Motor koji je gore je IMR- M 33 sa roto pumpom.

Zakon su mi komentari, onaj jedan ima istog takvog ali proizvedenog u RH jer na njemu negde piše Hrvatska :(giggle):

Rekoh svoje mišljenje. Na tom traktoru nema ništa posebnog i ne vredi ni lipe više u odnosu na 539 istog stanja.
Jedino kaj ima su lampe koje daju odbljesak da se ništ drugo na slici ne vidi.


@Gajtan :icon_thumright:
 

Krps

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
7
mene zanima dal valja taj traktor da ga kupim posto ste vi iskusan covjek zanima me dal on vrijedi te cjene i s obzirom na vase iskustvo valjaju li ti motori kao sto sam reko ja sam pocetnik i neznam nista osim da vozim traktor
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Krps ako te zanima neki traktor (rabljeni) raspitaj se kod majstora za cijenu popravka motor , getriba ,kočnice , hidraulik , pa onda znaš na čemu si ako nešto rikne . Jer kod IMT-a da bi neki dio zamjenil obično treba skinuti i ovo i ono i još ovo to me kod njih najviše muči. Evo na 560 sam stavljal kardansku od 540 pa skidaj oklope , poklopac hidraulike ,ručna , spojnička, vilica brze/spore , ceger (bez ušica) itd kod neke druge marke otšarafiš 4 šarafa i kardan je vani itd itd.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
mene zanima dal valja taj traktor da ga kupim posto ste vi iskusan covjek zanima me dal on vrijedi te cjene i s obzirom na vase iskustvo valjaju li ti motori kao sto sam reko ja sam pocetnik i neznam nista osim da vozim traktor

Plati nekome ko se razumije pa odi sa njim pogledati.
Tak ti bude jeftinije nego da ga mi sa slika ošacamo sa svih strana, a u stvari ne vidimo ništ.

@ željko, bolje da je i tak nego kak je na najnovijoj makini u tvom voznom parku.
Tam treba svaki čas skidati, a večina stvari se samo jednom da ponovno stegnuti :(doh):
 

Najnoviji postovi

Na vrh