• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Politika ga stvorila, politika ga vodila i štitila , politika ga ugasila . Jedino kaj je zbog njega politika ugasila Štore i Torpedo . Ipak šteta ljudi ostali bez posla radi lošeg vođenja tvornice .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Torpedo ugasila drugarica Milka Planinc , Kirš je zeznul Ferenčaka uz pomoč gospodina Pankretića (pokojnog) u to vrijeme sem par puta bil u Brnu u Zbrojovki .
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Torpedo ugasila drugarica Milka Planinc , Kirš je zeznul Ferenčaka uz pomoč gospodina Pankretića (pokojnog) u to vrijeme sem par puta bil u Brnu u Zbrojovki .

U ono vrijeme si mogel u "Zbrojovku" sa crvenom knjižicom ili morti sa crkvenim zborom???????????
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije tema ali kolega skroz si u krivu u Czec,,,,, se išlo sa nečim drugim :eek::
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Nije tema ali kolega skroz si u krivu u Czec,,,,, se išlo sa nečim drugim :eek::

Željkac, da ti nisi za kakvom onomad mladom Čehinjkom, kačio Brna????
Jer mi stariji bar znamo, u ona vremena, šta je bila roba!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kako god bilo, šteta je da se IMT nije modernizirao na vrijeme i da se nije uložio veci trud da se spasi. Ovo samo potvrđuje ono kaj stalno tvrdim, da je sve odavno smišljeno i da sve ide u tri pm od Vardara pa do Triglava i da smo svi skupa posisali na žešce..
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Upravo to, Gajtan, isto mislim da ovo podneblje je neko smislio za nešto drugo.
A šta drugo, da ne ležimo načemu, bem ga ,ako ležimo što se već nediže???
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A tako je to svagdje lopovi a nedavno su imali ponudu od tafea i nisu ga dali.
Bolje rasturit nego da radi današnji moto.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam više kaj da mislim o svemu tome... Od bivše Juge je ostala hrpa tvorinica i raznih poduzeca, i sve je to banda razje... i uništila, a narod iz dana u dan sve teže i lošije živi. Evo gledam oko sebe pa sve nevjerujem
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Najbolji primjer je Tuzla, u bivšoj državi najači industrijski kraj, sve je rastureno, prodavato profiterima za 1 km. oni dignu kredite a u zalog dadnu firme, jame novce i pobjegnu, i sve to redom, evo i rudnici polako crkaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ne, ako ne pokrenu ponovno proizvodnju u tu temu bumo selili rasprave vezane za koji je bolji ..... :(giggle):

Šalim se, još jako dugoooo se bu na ovim prostorima pisalo o tim strojevima i priključcima proizvedenima u toj tvornici.
Te traktore i strojeve i seoske babe na mlekari znaju popraviti i nebudu se ljudi tak lako odricali strojeva koje si mogel uz pomoč susjeda ili poznanika preko noči, na polju i kaj je najbitnije jeftino poraviti.
Kaj bu s zapadnjacima za par let, samo nebo zna.


Ja osobno sam zapalil sviječu na spomen.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kakav je-takav je,za IMT se bude našlo mjesta po domaćinstvima još godinama,slažem se s Muhačem...
Dijelova ima,i ovak i onak su dijelovi nekih drugih proizvođača pretekli ove "originalne" po kvaliteti.
Nešto se pisalo o ponovnom pokretanju i modernizaciji proizvodnje,ali sumnjam da oni za modernizaciju imaju strojeve i alate,i sposobne inžinjere...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ali evo, ovaj zadnji traktor 555s, to je super traktoric, ali zato to nisu napravili ima 10-15 godina?
Zato sto politika neda, puno ljudi ne prihvaca aj odgovor...ali na zalost tako je.
Da su malo promjenili mjenjac i kocnice...mogli su s tim traktorom konkurirat zapadnim malim traktorima
znali su to oni...ali netko ne da
 

Krps

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
7
iskusni ljudi imam jedno pitanje za vas dal postoji 539 sa motorom 40ks a godina proizvodnje 1975 ako postoji kakvi su ti motori mislim na rezervne djelove dal pasu od imt539 ili je to neka posebna serija kao sto kaze prodavac pravljena za izvoz. molim da mi odgovorite HVALA:
 

Najnoviji postovi

Na vrh