• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Realno i nema jeftinog traktora npr danas na gudovcu tafe jeftin.
Tako da ako budu čemu za malo novaca solidan stroj nemaju svi 50000 eura .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Kad vide Indijci da ce se traktori dobro prodavat i kad se stekne imidž brzo će njima skoknut cijena kak je i sa onim plavim špricama biardziaki. U startu su isle za bagatelu(mislim da je šprica 600l, triplex dizne bila oko 8-9tisuća kuna) a sad im cijena već dostiže cifru od 16tkn kad su ljudi vidili da je šprica dobra i da ne "zajebava" u startu kaj su neki ocekivali..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
One šprice su koma crijeva od vode a tek tripleks dizne samo ispadaju po njivi.
Ma ko zna ono što sam vidio tafe je smijačina za 90 tisuća kuna.
Radje polovno kupim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mali kod mene ima dosta tih novih šprica i do sad nije bilo reklamacija osim jedne koja je imala bliski susret sa vrbom . Sutra idem u trgovinu koja ih prodaje baš da iz prve ruke čujem dali je bilo reklamacija jer je prodano više od 50 komada kad sem zadnji puta bil kod njih .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
One šprice su koma crijeva od vode a tek tripleks dizne samo ispadaju po njivi.
Ma ko zna ono što sam vidio tafe je smijačina za 90 tisuća kuna.
Radje polovno kupim

U srbiji tafe 42 bez kabine 8-9000€, a kod nas 12000, uzas
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
mali kod mene ima dosta tih novih šprica i do sad nije bilo reklamacija osim jedne koja je imala bliski susret sa vrbom . Sutra idem u trgovinu koja ih prodaje baš da iz prve ruke čujem dali je bilo reklamacija jer je prodano više od 50 komada kad sem zadnji puta bil kod njih .

Ima ju susjed i za godinu dana kao da je stara 20 godina plastika izbjelila.
Dizne ispadaju po njivi nije tema ali dizna je 150 kn .
Crijeva od vode zali boze. Lako štp trgovina priča.


A da ivane skup a nijedne kuke .
Sic od sto kuna imt je za njega avion bio.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Kolega mali ovisi kako ko naleti.. Meni se šprice najviše sviđaju zbog tih triplex dizni to kad pošprica je dan i noć gledajući kako rade one i obične.. A i ovo kaj ste rekli za rezervare taj vaš susjed ju je sigurno držal vani a ne pod krovom u hladu i inače treba špricu oprat kak se spada nakon prskanja.
No mislim da malo skrečemo s teme ovdje sada
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Isto spricaju jedne i druge, razlika je u vremenu promjene dizni. Triplex za cas posla, a obicne pola sata.
Inace od kad sam uzeo novu spricu nisam ni jednom okrenio dizne, al opet nebi uzeo bez triplexa.
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Počelo mi je nedavno curiti ulje negdje na motoru.E sad,na mjerač ulja ne baca u leru nego samo kad se da gas(nzm el mora tako biti),dok ovako na nekom mjestu stalno curi,s tim da mi izgleda ulje prerijetko,ali ne smrdi po gorivu pa sam išao provjeriti u kakvom je stanju antifriz i kad sam otvorio sad ono ostalo u hladnjaku kakvih 1,5-2cm antifriza,ostatak prostora gore do čepa prazno tako da moguće da miješa antifriz.
Šta je moglo otići,brtva glave?ili nešto ozbiljenije,mislim i ovo nije mal popravak zato što ima puno rastavljanja ali nije preskup ako se ne mora platiti rad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ja iz tvog objašnjenja kontam jedino da negdje curi ulje, a gdje sam bog zna.
To kaj voda nije do čepa je normalno, jedino ako ju stvarno trosi i nivo pada ispod sača hladnjaka.
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Antifriz je unutra,uglavnom i dalje je crno ulje samo rjeđe a karter skoro pun.Mjerač pokazuje jedno 2x više nego di treba max biti,el moguće da onda ipak gorivo povlači a antifriza jednostavno fali iako sam prije godinu i pol utočio novi i to falilo 2 prsta do čepa,kako i treba biti?

A ako miješa gorivo i ulje,šta obično ode?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Mali, naj se srediti, ali govoriš nekaj kaj nije istina.
IMT-ova proizvodnja je statistička pogreška u odnosu premaTAFE-ovoj proizvodnji (da citiram Hodora).
Uostalom, suradnja IMT-a i TAFE-a traje od negdje 70-tih i to je bil logičan slijed. Bolje da i šarafe uvozne traktore nego da netragom nestanu poput našeg Torpeda.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Groblje koje je imalo licencu prije IMTa i koje proizvelo daleko više traktora nego IMT, koje se i dan danas prodaje u HR i s kojim su ljudi koji ga imaju zadovoljni pogotovo kad se uzme u obzir cijena. Al naravno, uvijek ima "strucnjaka" koji znaju bolje..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uvjeti licence su osim licence , naziv za koji smo svi čuli imali uvjete kvalitete .
Jer onaj tko daje licencu( pardon , prodaje ) si ne smije dozvoliti da taj proizvod napravljen po licenci bude bolji od " orginala" ..nikad ne zna radnik bolje od majstora , učenik bolje od profesora itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh