• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
Krivo!!!
539 ima 40ks@2000rpm
540/542 ima 42ks@2250 rpm,
tak da razlika nije neka. Nemoj gledati snagu na kardanu, odnosno, ako gledaš uspoređuj ih na svim traktorima.
 
Č

Čugi

Guest
@ BobanNB

Dobrodošao imenjače, nadam se da ćeš uživati sa nama na forumu i saznati sve što te zanima, pogotovo o IMT-u i Torpedu! :blackeye :lol:
 
B

BobanNB

Guest
@Čugi

Vidim ja da se to vodi zucna rasprava oko IMT i Torpedo. Nece vlasnici da priznaju da nevalja ni jedna ni druga marka. Ja bih ovaj moj IMT najradije zamenuo za jedan BMW 520i LE (doplata narawno), a isto tako i da imam Torpedo. :mrgreen: :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
BobanNB kaže:
@Čugi

Vidim ja da se to vodi zucna rasprava oko IMT i Torpedo. Nece vlasnici da priznaju da nevalja ni jedna ni druga marka. Ja bih ovaj moj IMT najradije zamenuo za jedan BMW 520i LE (doplata narawno), a isto tako i da imam Torpedo. :mrgreen: :blackeye

Ja sam drugi u redu , odmah iza tebe :mrgreen:
Meni Torpedo RX 170 trenutno smeta , prerastao sam ga ... život ide dalje .
 
B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
Krivo!!!
539 ima 40ks@2000rpm
540/542 ima 42ks@2250 rpm,
tak da razlika nije neka. Nemoj gledati snagu na kardanu, odnosno, ako gledaš uspoređuj ih na svim traktorima.

Sad cete opet napasti da pricam gluposti i tako dalje...

539, 540 (i stara i nova serija) i 542 ( i stara i nova serija) imaju JEDAN TE ISTI MOTOR... Taj motor ima 36KS. tako da IMT 539, 540, 542 svi imaju 36ks...

Postoji i prica da su 542 i 549 sporiji u prve 3 brzine neko 539 sto tim traktorima daje vise snage i okretnog momenta. To dakako nije istina, jer sam usporedjivao brzinu na oba traktora usporednom voznjom na istim okretajima i dokazao da nema nikakve razlike u brzini...

540 i 542 za razliku od 539 imaju drugaciji zadnji most i jaci hidraulik, te bolji prednji most... i 542 ima 5 brzina, dok 540 ima 3.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
Bobo, pročitaj kaj piše na natpisnim pločicama na tim traktorima.
Pročitaj kaj piše u prospektu. A koliko je imal onaj 533 i 540 s FIAT motorom?
 
B

Bobo

Guest
Fiat motori imaju 42Ks i to je druga pjesma...

No ovi sa rakovica motorima svi redom imaju 36ks...

Oznaka na haubi iza broja 5, je broj DIN ks, dakle malo vise, kao marketinski trik, a i ostatak njemackih standarda se tu vidi...

Dakle, i dalje tvrdim da 539, 540,542 sa rakovica motorima imaju isti motor koji ima istu sangu...
 
B

bojance

Guest
539 sa linijskom pumpom ima 28,5 kw ili 38.7 ks a sa rotacionom pumpom ima 29,5 kw ili 40 ks.
Znaci nemaju 36 ks.. :D
A tacno je da 539, 540 i 542 imaju isti motor i on nosi fabricku oznaku m33-t dok sa direktnim ubrizgavanjem na 549 je dm33-t. ;)
 
B

Bobo

Guest
Ne znam odakle ti ti podatci, ali 539 ima sigurno 36 konjskih snaga po ISO standardu... Dakle 1kW=1.36KS

Ja cu ti za koji dan uslikati plocicu sa motora sa linijskom i sa rotacionom pumpom, pa cemo vidjeti tko je u pravu...
 
R

ROKI

Guest
bojance kaže:
539 sa linijskom pumpom ima 28,5 kw ili 38.7 ks a sa rotacionom pumpom ima 29,5 kw ili 40 ks.
Znaci nemaju 36 ks.. :D
A tacno je da 539, 540 i 542 imaju isti motor i on nosi fabricku oznaku m33-t dok sa direktnim ubrizgavanjem na 549 je dm33-t. ;)

Rekao bih da je tako, jer tako piše i u prospektima. Nema šanse da 542 ima 36 konja. Možda su to kobile, pa su slabije od konja! :lol:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, stvar je ta da 539 i 542 imaju jednako konja, pa makar to bilo i 50...

Uglavnom, ja sam svoje reko i ja cu to napraviti, samo da vremena uhvatim...
 
R

ratar

Guest
jeli neko nasao katalog sa rezrvnim dijelovima za IMT 549, pa da se usporede brojevi dijelova ????
 
B

BobanNB

Guest
Ajd da vam prekratim raspravu moj IMT-542 ima 43 konjske snage. 42-e ima traktor + jedna moja :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Na koju to foru ima 42KS??

Ajde mi reci da to nisi zakljucio sa naljepnice na haubi...

Ako ti nije tesko poslikaj plocicu na motoru, pa da vidimo tko je u pravu... Naravno, imas original Rakovica motor koji se u njega ugradjivao?
 
B

BobanNB

Guest
@Bobo: evo ti stranica sa zvanicnog sajta IMR-a

Obrisan neispravan link.

P.S nadma se da ce te i ovo zanimati:
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
OK, predajem se, ali i dalje stojim kraj toga da je to jedan te isti motor... Dakle, i 539 onda ima 42KS?!?

Lijepo ti na Rakovica stranici pipse u koje se traktore ugradjuje taj motor... Dakle, netko sam sebi uskace u usta...

Priznajem da i na svim mojim prospektima pise isto kao na ovim tvojim, no kad pogledas tip motora, vidi se da je to jedan te isti motor... Imam 539,540 i 542 u svom selu, i mogu ti poslikati sto pise ne natpisnim plocicama na motoru, tj. koji je tip motora...

Dakle, kako onda objasniti dosta vecu potrosnju u oranju 542, dok 539 trosi dosta manje? Veca snaga? NE, nadostatak snage, na povecanu tezinu? DA...
 
B

BobanNB

Guest
@Boba: I ja se slazem sa tobom to su u potpunosti isti motori na 539 i 542, jedino im je razlika u pumpi i glavi(valjda). Lepo pise u koje se ugradjuju.

Potrosnja ovog moga 542 je veca za nekih 5-10 posto. Pitanje je i zasto 539 ima 11,2 gume a 542 12,4, ako je ista snaga a prva brxina im je direktna, eto ti racunice zasto 542 vise trosi. Veci obim-manja snaga-veca potrosnja
 
B

Bobo

Guest
na 539, 540 i 542 je ista glava i isti blok...

na 549 je isti blok, ali drugacija glava, klipovi sa komorama za izgaranje i jos kojesta...

Tezina je glavni problem potrosnje kad usporedjujes 539 i 542... kolega na selu radi sa jednim i drugim traktorom, i kaze da je 542 promasen traktor, i da ga u oranju spasavaju bas 12-ke gume... da ih je staviti na 539 to bi bio stroj, samo sto to nitko nece napraviti, dok je ne probam ;)
 
B

BobanNB

Guest
Moj komsija ima takve gume na 533 i jurca kroz selo sa traktorom, brzi je. Moja potrosnja u oranju je negde u proseku izmedju 2,8 i 3,2 litre na vremenski sat oranja dubine 30 cm. Zato nikad ne gledam u rezervar koliko imam goriva ;) posto mi merac ne radi( cudo za IMT). Jedino je problem sto kod tezih njiva ima vece proklizavanje tockova, imam jednu njivu gde imam osecaj da okrene 2 puta tocak umesto 1 put.

P.S mislim da im se pumpa i jacina spricanja na diznama razlikuje.
 
R

Ratarko

Guest
Da čovjek ne povjeruje koje vi gluposti pišete.
IMT 539 ima 28,5 KW .
 

Najnoviji postovi

Na vrh