• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Nemoj ni ti pocinjati...

Koliko onda ima 540, a koliko 542 po tvojoj racunici?
 
R

Ratarko

Guest
Zaboli me kita koliko ima bilo koji IMT konja , kažem ti da nemaš pojma a najglasniji si .
Podatci su ti sa pločice motora od mog IMT 539 , sjedi 1 .
 
R

ROKI

Guest
Ratarko kaže:
Zaboli me kita koliko ima bilo koji IMT konja , kažem ti da nemaš pojma a najglasniji si .
Podatci su ti sa pločice motora od mog IMT 539 , sjedi 1 .

Ma bravo majstore!
 
B

BobanNB

Guest
Ajd jos malo

Po prospektu (fabrickom)

1. IMT 539 ima 29,5 kW pri 2000 min-1 (nominlni broj okretaja)

2. IMT 542 ima 31 kW pri 2250 min-1

3. IMT 549 ima 34,5 kW pri 2250 min-1

Motori su im isti od 2.5 litra, trocilindricni. Isti slucaj kao i kod ostalih motora, ista kubikaza a razlicita konjaza, finese finese :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

BobanNB

Guest
Ratarko kaže:
Da čovjek ne povjeruje koje vi gluposti pišete.
IMT 539 ima 28,5 KW .

E tu si se zezno, koje je taj tvoj 539 godiste, stariji je verovatno.

@Bobo: ajd oladi od tog 540(promasen skroz i nicemu ne sluzi), tog vise ne proizvode, drz se ovoga sto proizvode, ja pricam o sadasnjem vremenu.
 
R

Ratarko

Guest
BobanNB kaže:
Ratarko kaže:
Da čovjek ne povjeruje koje vi gluposti pišete.
IMT 539 ima 28,5 KW .

E tu si se zezno, koje je taj tvoj 539 godiste, stariji je verovatno.

@Bobo: ajd oladi od tog 540(promasen skroz i nicemu ne sluzi), tog vise ne proizvode, drz se ovoga sto proizvode, ja pricam o sadasnjem vremenu.

Možda da mi ti dođeš pročitati što piše na pločici motora ;) ja sam ti već stariji , nisam ja dvadesetogodišnjak .
Traktor je 1986 godište kao i većina 539-ki u HR , to su bile zlatne godine .

A ako smijem pitati zašto govoriš o sadašnjim IMT traktorima i njihovoj snazi ?
Zar nije bitnije ono što mi vozimo a ne ono u tvornici , ako još postoji ?

I naravno luđi sam od vas što šaljem ovu sliku ali netko vam mora staviti čarapu u usta .
Obrisan neispravan link.

E da , još ovo mora biti napisano da bi bio fer .
Moj IMT 539 ne može dodati gas do 2000 okretaja , ide samo do 1800 , tako da ova snaga što piše na pločici može biti ipak dvojako gledana ali nije bitno , bitno je da sam vam dao crno na bijelo a to ste tražili cijelo vrijeme , sliku pločice !
 
Z

zrine892

Guest
joj...SVAŠTA...hvala bogu pa ga nemam.....a ni ne zelim ga....
 
R

ROKI

Guest
Može 539 dodat gas do 2000 o/min i dodaje ga svaki 539, al izgleda da ga je tvoj dado malo zatvorio da bi duže trajo il da ga ti nebi tero ko vraga. :lol: :lol:
Po toj Bobinoj teoriji 577 i 587 bi imali oba 70 konja i 587 nebi imao 77 ks već 70.
 
R

Ratarko

Guest
Nije ga dado zatvorio , ne radi on takve stvari , to je moja specijalnost :mrgreen:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
pukla mi radilica na mom 558 izgleda da za njega 5 jutara oranja lake zemlje i tanjuranje je prevelik posao jel se bolje isplati dat za popravak motora oko 5000kn 2000 majstoru i za djelove {ventili,radilica,diftunzi,semerinzi,ležajevi,karike druk lager uljna pumpa } klipovi i cilindri su ok oko 3000kn ili kupiti cjeli motor od tam-a 75 za 2000kn i stavit gore kolko i kak se može ocjenit motor kod čovjeka u štaglju isti mi se zaklinje u ispravnost

gledo sam jednog i vodio mehaničara ovaj ga malo zavrtio za propeler i veli prelako se vrti tak da ne valja veli on nema kompresije a ljep motor bio izvana
 
K

krx pozega

Guest
Krki ja sam kupio od TAM-a motor i napravio generalku..
 
B

BobanNB

Guest
@Ratarko:
Pa ja celo vreme pricam o sadasnjim traktorima, posto je IMT sa tima starijima otisao u istoriju, zaoravaju ga zapadni kavlitetniji traktori, posto u ex Jugi kada si hteo da kupis zapadni traktor kostao je duplo skuplje od IMT-a iste snage.

Nesto se razmisljamo ja i moj matori da uzmemo edan 2050 IMT, (posto je opet jeftiniji od zapadnjaka novih). Mislim da mu je cena povoljna u odnosu na ostale traktore, pogotovo rusa, malo e skuplji al zato dobijes masinku. Sta ti mislis o tome? Vidim da ti imas dobre i uredne traktore.

P.S. Već kad si mi stavio čarapu u usta mogao si izbirati onu čistu a ne tu prljavu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

E pa da nemam ni ja 20..... već 3......josh malo pa punih 4
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Šta ga je Vaso saranio,nije ni čudo,Sta taj tip radi sa traktorima :scratch Znaš Tx da su on i Pitinac jednom kosili livadu na Ivandvoru nekih 20ha toliko su terali da su spalili remenje na kosilicama
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
jel treba boš pumpu prekopčit na traktorske obrtaje smanjit obrtaje ili sam stqaviš motor od tama i to je to
krx pozega kaže:
Krki ja sam kupio od TAM-a motor i napravio generalku..
 
Z

zrine892

Guest
TX75 kaže:
evo ga nakon dugo dugo vremena stojanja pod šupom proradio je.. 8)
to je jedan od rijetkih imt-a koji se meni sviđa..

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

P.S. sjetio sam se bobe,,pa rekoh ajde da ga sliknem :p


pa stoji pod šupom jer nemože ništa raditi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..e da ja cuo da takav traktor ima menjač od 577 i diferencijal...hehe...jako zanimljivo.... :scratch :scratch :scratch
 
B

Bobo

Guest
Za koje se vi gluposti pjenite, pa to mi nije jasno...

Necu ratarku nista odgovarat, jer vidim da postoji i tvrdoglaviji od mene, tako da je bolje ne imati posla s takvim na ovoj temi... NHF

Sto se tice necijeg napisa da 577 i 587 trebaju imati 70Ks po "Bobinoj teoriji" da, to bih rekao, ali samo kad bi skinuli turbo s 587 ;)

Sto se TX-ovih slika tice, i mani je to jedan od najlijepsih IMT-a. ako ne i najlijepsi... dakako bez turba nista, jer je 106 ipak oslab za svoju tezinu, a turbina ga taman nadopuni koliko mu fali...

I na kraju da napisem da niti ja ne pisem o najstarijim 540 traktorima, nego o ovim novijima, sto izgledaju kao 549 traktori...
 
R

Ratarko

Guest
A mudar si bobo , jako ... zašto sam tvrdoglav po tome pitanju , molim odgovor ?
Našli ste razglabati o nekim novim IMT traktorima i koliko oni imaju konja .
Naravno da pričate o brand new traktorima ste naglasili NIGDJE!
Kada sam vam dao pločicu motora na kojoj piše konjaža onda ste se dosjetili da pričate o nekim novim traktorima .
Pa koga bi to trebalo zanimati , tko osim bobe još ima novi IMT traktor da bi mogao poslati sliku pločice motora...?
Svi znamo da je era IMT 539 i 540 o kojima ste pričali bila prije 15 i više godina , znači osamdesetih , govorim o HR , Srbija me ne zanima . Moj traktor je upravo iz toga vremena .

Isto tako ne razumjem zašto je uopće bitno da li IMT 539 ima 2 ili 3 konja više ili manje , to mu ništa ne znači.
 
B

Bobo

Guest
Ma ne pricam ja i traktorima iz najnovije serije...

IMT ima prvu seriju 540 i 543 traktora, i noviju seriju 540,542 i 549 traktora, te najnoviju 542 i 549 kakvi i ja imam...

Ja od pocetka pricam o bilo kojem 539 i bilo kojem 540, 542 da ne bi bilo zabune... Jer se u njih sve ugradjuje jedan te isti motor... Koji ima istu snagu, na istim okretajima... Sad sto je za marketinske svrhe 539 deklariran na 2000 okretaja a 542 na 2250, to je drugi par opanaka... Koliko imaju snage na istim okretajima? to mi nitko ne zeli reci...



Tvrdoglav nije pravi izbor rijeci, nego uporan, dosjedan... ne znam dovoljno dobro hrvatski, pa cu ti javiti koja je prava rijec... Uglavnom, ti si od svih upustenih u raspravu otisao i uslikao natpisnu plocicu na traktoru i ne das se zajebavati bilo kome...


Sto se tice zasto ej bitno koliko koji od njih ima KS, nemam niti ja pojma, samo znam da onaj koji kupi 542 jer misli da je dobio jaci traktor od 539 se gadno prevario... Dobio je 539 s 5 brzina i vecom potrosnjom u radu, nista vise...

Cak niti ne znam tko je otpoceo raspravu (moze biti da sam cak i ja prvi poceo), no sto je tu je... ja znam o cemu pricam, i kraj toga stojim, sve dok mi netko ne donese ispis sa dyno stola sa pravim ocitanjem snage...
 
R

Ratarko

Guest
Sada te još manje razumijem nego prije ?
Sada želiš da vozim svoj 539 na dyno stol da se vidi koliko ima konja ?
Ne vjeruješ niti pločici ?
Pa zar je tako teško prihvatiti da moj 539 ima 39 konja a ne 36 kako si ti govorio .
28.5 KW x 1.36 = 38.76 KS .
 

Najnoviji postovi

Na vrh