• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

Ratarko

Guest
Evo prošli smo 1000 odgovora u jednoj temi , brbljajmo i dalje , ipak je to IMT tema ;) :lol: :mrgreen: :blackeye
 
B

Bubu

Guest
Kod nas u okolini Novog Sada ima i teskih i lakih zemalja ali su sve plodne. Razlika izmedju 5. spore i 1. brze je oko 1-1.5 km/h. To sto sam uzorao 8 jutara za 9 sati je bilo strniste koje je u leto poprskano totalnim herbicidom i ostavljeno do kraja novembra meseca (11. mesec) kada sam stigao da uzorem. Za mene je duboko oranje 27-29 cm. Tada sam orao na oko 27 cm i potrosnja je bila izmedju 11 i 11,5 l po jutru, nisam bas tacno izmerio. Kada orem sa mojim dvobrazdnim plugom 610.14 jutro radim izmedju 1h 10 min i 1h 20 min. i max potrosnja koja je bila prosle jeseni na 27 cm dubine je 13 l . Ove godine nije bilo tako jako ugazeno i u sojistu mi je potrosio 11,5 l. Prosle godine mi je pomenuti drugar sa 820 dosao u ispomoc jer je on zavrsio svoje a ja radio neke druge poslove pa nisam stigao da uzorem. Orao je upaljeno dzombiste, dubina 27-28 cm oko 7 km/h na 2250-2300 o/min i potrosnja mu je bila 15l po jutru. Cist dokaz da je IMT mali potrosac :D Evo sada u berbi sa beracem ZMAJ 222 na 2000 o/min trosi 5l na sat. :twisted: Da imam predju vucu vrlo rado sa svakim 820 na crtu... Inace motor od 577 je izdrzljiv koliko i 5 motora od Belorusa. Kod mene u selu ima kupljenih Belorusa oko 30 u poslednjih 5 godina i svaki ima neke boljke. Cesce su kod majtora nego IMT. Ja sam tek sada osetio da mi je lamela pri kraju a jos je originalna i pogonska i kardanska. Od kada je kupljen traktor do danas po mojoj kalkulaciji traktor ima preko 10000 rs i stariji je od mene 5 godina,. Cale ga je aktivno vozio do pre 5-6 godina kada sam ga ja uhvatio u semu. Sa njime vucem prikolicu za djubre od 7 tona dvoosovinku, presu CLAAS MARKANT 65, pomenuti berac, silo kombajn DEUTZ FAHR MH 650 S... Znaci ne radi nista lako i uvek ga teram do maximuma i ne pokazuje znake posustajanja. Ovo mu je 6. godina posle generalne motora i ne trosi ulje,jedino bih trebao dizne promenuti. Toliko od mene,nemojte ne kriviti sto volim da pisem..jos sam nov na forumu.. Pozdrav svim zemljoradnicima!!! 8)
 
B

Bubu

Guest
Evo i nekih fotki:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
T

tekic

Guest
Pozdrav IMTašima.Ja imam 539 i 558 mislim da su to dva odlicna kombinacija.
58 icu sam sredio prošle godine komplet i sad je odličan,jedino mi fali hidraulični volan.
Gdje bi se to nabavilo i po kojoj cijeni.Dali to ima kod Vas Bubu.
Kad napravim slike pokazati cu vam.
 
B

Bobo

Guest
Imas srece, pa si relativno novi clan, inace bih obrisao zadnji komentar...


Zasto? zato sto si u kratkom roku stavio 2 komentara, a mogao si u prvi nadodati slike, a kao drugo; slike nisu bile stavljene bas kako bi trebale biti, no i to sam popravio ;)

Zelim ti dobrodoslicu na forum i jos mnogo komentara ovdje, ali pripazi malo ;)
 
B

Bubu

Guest
Ja slike ne znam drugacije da postavim,pokazite mi... Napravio sam dva komentara zato sto je prvi vec bio velik pa da ga ne komplikujem puno. Nije 9 sigurno, SEDMICA je :D !!! Za hidraulicni volan znam da moze da se uzme oprema u Petoletki ali mislim da kosta oko 700 evra. Kod mene je cale skinuo onaj polu-hidraulicni volan pre 10-ak godina zato sto ga je zezao a ja sada treba da stavim hidrauliku samo sto mi je traktor stalno u pokretu pa ne smem da ga rastavljam...
 
Z

zrine892

Guest
a jel si se slikao kao neka stripizeta na traktoru...hehehe...Kod mene u selu je IMT-e nije bas poželjno vozilo ali mada njih ima vise nego belorusa....pa naravno njih niko ne usuduje se kupiti...ali dojdi se sa mnom takmiciti...ja sam u selu najludi...tako da ni johni deere nemoze se mjeriti sa mojim rusem...tvoj je neki poseban IMT-e...vidi se tamo na haubi...
 
B

Bobo

Guest
Bubu, imas upute za postavljanje slika u mom potpisu, tj ispod svakog mog komentara...

@Tekic: Ako si iz pozeskog kraja iz Tekica, onda imas u Brestovcu jednog sto na 558 ima ugradjen hidraulik volan. Traktor je takodjer sredjen da je milina za gledati.

@Bubu: zasto ste skinuli servo s 577? Znam da taj servo nije niti sluga hidraulik volanu, ali sto te konkretno zezalo na njemu, da si ga morao skinuti? Da negdje nadjem povoljno takav servo, kupio bih ga sigurno!
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
znam da je bilo nekaj oko toga al daj mi ponovo objhasni kaj je servo a kaj hidraulik meni je jedan nudio za 2000kn za ono koje ima kompl puž volana drugačiji a ne samo onu štangu s dese strane
 
B

Bobo

Guest
Dakle, servo volan ti je obicni mehanicki koji ima jos na sponama hidraulicni cilindar s dvosmjernim ventilom, kako ti okrenes volan, tako se aktivira ventil na cilindru (bewntil je spojen mehanickim putem na sponu), i ulje ide te tako pomaze skretanje, dok je hidraulik volan prica za sebe. On uopce nema puz volana, nego jedan "uredjaj" koji se zove orbitrol. Orbirtol se spaja na vreteno volana i kako ti okreces volan, on tako preusmjerava ulje u zeljeni dio hidraulicnog cilindra, koji se nelazi na prednjem mostu traktora i tako skrece kotacima.

Ako taj komplet sto ti je covijek nudio ima i puz volana, onda je to servo (kao na automobilu), a ako ima orbitrol, onda je to prava stvar ;) U bilo kojem slucaju, na 558 je dobro imati i servo, ako vec ne hidraulik.

Da je negdje moguce naci samo poklopac mjenjaca s orbitrolom, ostalo je lako, i imas pravi hidraulik volan za cas posla ;)
 
B

Bubu

Guest
Kod mene na servu su pucale neke caure,ne znam tacno koje jer je to skinuto kada sam ja imao manje od 10 godina...

@zrine892 Da da,bas kao striptizeta.. Shalim se,to bre bilo slikanje pre polaska u berbu,ja spanovao lance na kombajnu pa rekoh hajde da se tako mastan slikam malo! Ja sam rekao da smem u brazdu sa 820 a ne sa 892. Ipak nije posteno tvojih 90 ks i prednja vuca i mojih 70 bez prednje vuce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da imam 892 ili 952 vrlo rado sa tobom (hehee ja bih stavio u pumpu regulator od 2200 o/min i malo punjenje odvrnuo,kupio intercooler pa bih imao oko 120 KS,mozda malo i vise :D :D :twisted:
Svakako planiram kupovinu zapadnog traktora od oko 100 KS ali sam razmisljao o ugradnji turbo-punjaca u 577. Da li je jos nekome to padalo na pamet?
A sto se tice brzine-samo stavim spojnicku osovinu od 560 ili 578 i tvoj 892 samo moze tablicu da mi cita...

Evo traktora koji su meni zapali za oko..
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Od ta dva svakako CASE ;)

A sto se turbo punjaca na 577 tice, clan branko ima na MF-u motor od 577 sa turbo punjacem, pa ti on moze reci kako se to ponasa... ;)
 
B

branko

Guest
sapat kaže:
meni se više sviđa lindner


i svakako je kvalitetnije napravljen traktor, jedino mu mana sto je to lokalni traktor tj. ima ga u austriji ali izvan nje vrlo malo, jer je skup a nije toliko razvikan koliko njegovi konkurenti po cijeni.
 
B

Bobo

Guest
Ja ipak vise vjerujem u CASE...

Izgled na traktoru bi trebala biti zadnja stavka, tako da uopce ne gledam na izgled, nego kvalitetu, dostupnost rezervnih dijelova, zastupljenost na trzistu... Mislim da je tu CASE zakon ;)
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Ja ipak vise vjerujem u CASE...

Izgled na traktoru bi trebala biti zadnja stavka, tako da uopce ne gledam na izgled, nego kvalitetu, dostupnost rezervnih dijelova, zastupljenost na trzistu... Mislim da je tu CASE zakon ;)


nisam ga ja ocijenio po izgledu vec po kvaliteti i kompaktnosti u usporedbi s jx serijom casea je blji, da je neka druga serija casea onda bi se i ja radije odlucio za njega ali jx serija je caseova low price serija, dok je lindner malo visa klasa
 
B

Bobo

Guest
Nisi ti gledao po izgledu, ti si jedan od objektivnijih ovdje, tak da ono...

Pricam opcenito, jer dosta ljudi gleda i na izgled traktora, a to meni uopce nije bitno, niti najmanje. Bitno mi je na traktoru da se ne kvari, da ima sto vecu ucinkovitost i nadasve komfor, za neku normalnu cijenu...

Neka je JX low end CASE, ali je CASE... To je bitno, znam da je dobar, da se nece kvariti stalno, a i ako se pokvari, znam da dijelova ima, posto je CASE rasprostranjena marka.

Lindner je, kao sto si rekao lokalni traktor, a i pitanje je kakav servis imamo za njega, ako ga uopce i imamo ;) (Ne znam da ga itko uvozi i servisira)
 

Najnoviji postovi

Na vrh