• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Č

Čugi

Guest
Bobo kaže:
Lindner je, kao sto si rekao lokalni traktor, a i pitanje je kakav servis imamo za njega, ako ga uopce i imamo ;) (Ne znam da ga itko uvozi i servisira)

Prošle godine na sajmu u NS-u su "Advance Agri Food"-Beč, i "Poljoopskrba"-Zagreb, osnovali firmu "Advance-poljoopskrba"-Novi Sad, te preko njih se kod nas prodaju Lindner traktori, tako da bi Poljoopskrba (možda i Picek-ova ili neka druga) trebala imati neke veze i sa uvozom Lindnera u HR. :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Lindner traktori su u cijenovnom rangu sa Fendt traktorima .
Svaka usporedba kvalitete toga Lindner-a i Case JX serije je neozbiljna .
Lindner je puno boji traktor .
 
P

paor

Guest
..ako mi ikad bude ljepota glavni kriterij za izbor traktora, onda će to biti ovaj crveni Lindner
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
..ako mi ikad bude ljepota glavni kriterij za izbor traktora, onda će to biti ovaj crveni Lindner

E paor nije samo ljepota ...
Zvao sam i interesirao se za Lindnera .
Kada mi je čovjek objasnio o kojim se tu komponentama radi ( hidraulički dio je impresivan ) odmah mi je bilo jasno da je to traktor u zasebnoj klasi .
 
B

branko

Guest
Čugi kaže:
Prošle godine na sajmu u NS-u su "Advance Agri Food"-Beč, i "Poljoopskrba"-Zagreb, osnovali firmu "Advance-poljoopskrba"-Novi Sad, te preko njih se kod nas prodaju Lindner traktori, tako da bi Poljoopskrba (možda i Picek-ova ili neka druga) trebala imati neke veze i sa uvozom Lindnera u HR. :scratch

mislim da ne , zadnji put sam ih vidio kod nas izlozene prosle godine (u gudovcu a i na danima travnjaka u koprivnici) , i izlagala ih je neka firma iz zagreba (agra lindner ?). ove godine ih nije bilo ni na jednom sajmu. i bas prosle godine sam sjedio u njemu jedno pola sata i svega sam ga detaljno pregledao radi se o modelu geotrac 73 (75 ks) i mogu reci da je to traktor koji bi svatko pozelio imati jer je sve poslozeno bas onako kako treba i estetski i funkcionalno. kao sto je i ratarko napisao komponente koje ugradjuju su sve prva imena u svojoj domeni ali kao sto sam vec napisao glavna mana mu je sto je to vise lokalni traktor i radi se o relativno maloj firmi s godisnjom proizvodnjom od 1500 traktora.mene osobno cak i ne bi smetalo to da nema u rh ovlastenog servisa jer bih kao primjer naveo mcc koji ima meni najblizi ovlasteni servis u osijeku do kojeg ja imam 210 km, dok mi je npr. najblizi linderov servis u austriji na cca 100 km ili centralni servis u karlsdorfu na otprilike 190 km. glavni i jedini razlog sto bi sprijecavalo mogucu kupnju tog traktora je to sto je to posljednja takva proizvodnja traktora u eu (mala obiteljska proizvodnja traktora) i tko zna kako ce dugo oni moci konkurirati velikim korporacijama. primjer sto se moze dogoditi je schlueter gdje se za starije modele jos i mogu nabaviti dijelovi dok za posljednje modele (euro trac) vrlo tesko. BTW sutra je prezentacija u u tvornici novog i dosad najveceg lindnera geotrac 124.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Lindner je brdski traktor, zato i je baš popularan u Austriji. Čini se i u Sloveniji, jer ga ima par članova na slo forumu. Zanimljiv je onaj crne boje :D

To su u osnovi Steyr 900 i 9000 serije, sa ZF getribom i Perkins motorom. Kabina je Walter Mauser.
Mislim da je baš Perkins razlog zakaj ga ja nebi kupil, tj prednost bi dal Steyr-u.

Inače, bilo ih je na dvorištu ORO-a u Vrbovcu, no nisam danas pogledal.

Prednost je Lindnera jako dobro držanje cijene, te mogućnost nabavke dijelova za dosta stare modele.
Nedostatak? Prije svega, cijena.
 
R

Ratarko

Guest
Kažu na njemačkom forumu da ga baš njegov Perkins motor čini poželjnim zbog male potrošnje . Steyr , rekao bih , troši malo više ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
Kažu na njemačkom forumu da ga baš njegov Perkins motor čini poželjnim zbog male potrošnje . Steyr , rekao bih , troši malo više ?
Perkins da malo troši? Pa ja sam onda zaostal. Pa ti motori su se jako srozali u kvaliteti zadnjih 30-tak godina.
No, vjerojatno Sisu u Steyr-u i više daje.
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
Kažu na njemačkom forumu da ga baš njegov Perkins motor čini poželjnim zbog male potrošnje . Steyr , rekao bih , troši malo više ?
Perkins da malo troši? Pa ja sam onda zaostal. Pa ti motori su se jako srozali u kvaliteti zadnjih 30-tak godina.
No, vjerojatno Sisu u Steyr-u i više daje.

Dosta ljudi je to reklo za Lindnera i ne treba to gledati kroz prizmu od 30 godina ... oni ugrađuju aktuelne modele Perkins motora .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
Ratarko kaže:
Kažu na njemačkom forumu da ga baš njegov Perkins motor čini poželjnim zbog male potrošnje . Steyr , rekao bih , troši malo više ?
Perkins da malo troši? Pa ja sam onda zaostal. Pa ti motori su se jako srozali u kvaliteti zadnjih 30-tak godina.
No, vjerojatno Sisu u Steyr-u i više daje.

Dosta ljudi je to reklo za Lindnera i ne treba to gledati kroz prizmu od 30 godina ... oni ugrađuju aktuelne modele Perkins motora .

Ma jasno, no ti motori su se jako srozali u kvaliteti zadnjih 30-tak godina, tak da mi je malo čudno da ljudi hvale Perkinsa.
 
R

Ratarko

Guest
Tako sam i ja čuo ali eto ljudi ga hvale da malo troši .
Moj SISU motor troši više nego Perkins motor slične kubikaže , u to sam siguran .
Napredak ( tier 3 motori ) ne znači obavezno manju potrošnju , naprotiv , troši više .
Perkins ne radi tier 3 motore , barem ne do 100 KS ...velike da .
 
B

Bubu

Guest
Ja sam za Perkinsa. Mala potrosnja,povoljan obrtni moment i dug radni vek. (sigurno izdrzi 10000 rh bez generalne..)
I CASE-a i Lindner-a sam vozio. Case-a nesto malo-samo probao kako radi menjac,volan..nista znacajno dok sam Lindner-a GEOTrack 103 vozio u ravnanju i u transportu. Traktor mi je bas extra zato sto je jednostavan za odrzavanje.mocan,kratak i okretan tako da moze da radi sve poslove u jednom gazdinstvu od osnovne obrade zemljista preko setve i postsetvenih postupaka do berbe,ima mocan utovarivac.. Jedina elektronika na njemu je EHR koji kontrolise hidrauliku. Menjac je ZF 16/16 ,powershift. Njega i Case-a poredim jer su isti po znaci i po velicini sto je meni potrebno za gazdinstvo. Case kod nas kosta 31000 evra sa PDV-om a Lindner skoro 50000 evra... A znate i sami koliko kosta 577 P. 23000 evra : 70 KS = 328,57 evra za 1 KS. 31000 evra : 98 KS = 316,33 . Presudite sami. Za IMT znamo svi da ima delova na svakom cosku,za CASE postoji servis mada bi ga svaki obucen mehanicar lako opravio jer nista nije komplikovaniji od IMT-a i Torpeda dok za Lindnera fabrika tvrdi da dobijate delove i ugradnju najkasnije u roku od 24 h od potraznje. Nije bitan deo planete,avion odmah polece sa delovima ako nema na lageru. Jbg,ljudi odrzavaju reputaciju. Ali opet,sta god da kupim-sedmica iz mog dvorista nece izaci :D :D :D :D :D :D :D Sorry ako sam malo bio off topic! Inace,jel znate da je prozvedena jedna serija IMT traktora koja je odgovarala karakteristikama Lindnera. Neke 1999. ili 2000. Je proizvedeno 14 komada IMT 592. Izgled kao 577P, ZF transmisija - mislim da je bila 8/4 ili 16/8 nisam siguran,PERKINS motor od 90 KS,spustena maska i mali hladnjak,pojacana hidraulika i drugaciji prednji trap. Saznam da se jedan prodaje u mojoj okolini ali sam zakasnio i video samo slike bivseg ponosnog vlasnika koji je trgovac-kupio takva 2 komada sa nekog mlina. Oba su imala po 1xxx sati i otisla 11000-12000 evra. Zamalo nisam plakao kada sam cuo. Coveku je bilo vazno da zaradi koju hiljadu na njima i to je to...
 
B

Bobo

Guest
Imam negdje sliku takvog traktora... Samo ju ne mogu pronaci... Nije u IMT folderu, tako da pitaj boga gdje je...
 
T

tekic

Guest
Šaljem par slika od imt 558 kad sam ga sređivao,još nije bio kompletiran.Kako Vam
se sviđa,
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh