• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Z

zrine892

Guest
ima deda od mamine strane 558...ma to je kao da cigani voze...samo ga zezam dali taj 558 mozeš biti još neispravniji....:) :)...ja to vozio majko milo...križem se...
 
B

branko

Guest
558 je jedan od najpristupacnijih traktora za popravak, barem s moje strane (instalacije) za razliku od 533 i 539 a ni ostali nisu daleko od njih (po nemogucnosti pristupa).
 
K

krx pozega

Guest
Meni opet prvo pada na pamet koliko je truda uloženo u to a i ljubavi...inače je traktor naravno zastario

A što je najbitnije od svega traktor će odradit još dobar dio posla ;) ...
 
B

branko

Guest
krx pozega kaže:
Meni opet prvo pada na pamet koliko je truda uloženo u to a i ljubavi...inače je traktor naravno zastario

A što je najbitnije od svega traktor će odradit još dobar dio posla ;) ...


za neke manje potrebe bi bio dovoljan samo da mu je vise brzina, da barem ima multi power pa da ima 12/4 a ovako 6/2 je premalo za neke ozbiljnije potrebe
 
B

Bobo

Guest
Vjerovali vi to ili ne, ali je u radu na polju IMT 558 manji potrosac nego IMT 539.

Mjereno u oranju. 539 je orao sa 2x10" a 558 sa 2x12". Oralo se na istoj dubini. Potorsnja im je bila tu negdje, a ne moram niti govoriti da je 558 brze napravio jednak posao, uz pribliznu potrosnju.

To ga ne cini manjim potrosacem, nego je 558 puno iskoristiviji traktor, samo sto ga je vrijeme pregazilo. tezak na volanu, a oni sa ispravnim kosnicama su prava rijetkost (ako ih uopce i ima).

Kad mu se stave hidraulicne kocnice i hidraulik volan, to je vrlo dobar traktor za mala gospodarstva.

Potrosnja u transportu je druga pjesma, ali moze se izdrzati, jer na njivi ustedi dosta vremena, a samim time i zdravlja. 558 nije kvarljiv traktor i on samo ide, i ide, i ide... I tako u nedogled. Jedan od boljih IMT proizvoda.
 
B

Bobo

Guest
Kazu ljudi svasta, ali traktor ko traktor sto se oranja tice. Ja samo znam da je moj ujak mjerio potorsnju na jednom i na drugom i da se iznenadio kad je vidio da ovaj uopce ne pije puno u radu... Transport ga ubija...
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Super izgleda!!!
Ulozeno jako puno truda-svaka cast!(izgleda bolje nego original lak!)
 
B

Bobo

Guest
Imam jednu zamjerku samo...

Nosac prednjih utega bi trebao biti crvene boje, a ne sive... Ne znam je li namjerno ili ne, ali eto, primjetio sam...

Inace je traktor za svoje godiste zakon ;)
 
Č

Čugi

Guest
zoki kaže:
ko da je iz tvornice

Grešiš, nikad nisu bili takvi kad izađu iz tvornice! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Narode pomagaj!!

Ipak ne znam sve o IMT-u, pa sam tako na letio ne neki slovenski forum i pregledavao tamo IMT temu ( a sto drugo) i vidim ovo:
Obrisan neispravan link.

Onda ispod vidim da forumas "nejc" koji je i clan naseg foruma nesto prica o tom uredjaju na toj temi, i koliko sam skuzio da moze preko ovakvog ventila upravljati sa dvosmjernim cilindrom.

Posto se ne kuzim u te stvari, a ne znam niti slovenski da ih tamo pitam tocno sve sto me zanima o ovom uredjaju, molio bih bilo koga od vas za pomoc.

Dakle, vidim tamo da je cijena nekih 70€ a ako mogu preko toga upravljati dvosmjernim cilindrom, to bi bilo super jeftino i idealno, a znam bar jos 2 ljudi koji bi to kupili...


Sad mene zanima da li se s tim moze upravljati dvosmjernim cilindrom, i ako da, na koju foru, posto vidim tu samo jedno crijevo koje izlazi iz tog "ventila"...

Ako imate ikakve, bilo kakve informacije o ovakvom ili slicnom uredjaju, vicite, jer planiram u skoro vrijeme ugradjivati dvosmjerni hidraulicni prikljucak u 549 (jedan par uticnica je dovoljan) pa ako imate ikakvih saznanja samo javljajte!

Ako znate ikoga da ima razvodnik i svu popratnu opremu za IMT, cak i to dolazi u obzir, ali mi se ovaj uredjaj sa slike cini turbo jeftin za takve stvari...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To je u biti mini razvodnik.Spaja se na onu malu cjevčicu što ide direktno iz pumpe.Jedna utičnica se spaja normalno na kućište hidraulika a druga na taj "mini razvodnik" .Vidi se ručica kojom se otvara protok ulja kad je potrebno.To je puno jeftinije i jednostavnije rješenje nego klasični razvodnik.
 
N

nejc

Guest
Bobo kaže:
Narode pomagaj!!

Ipak ne znam sve o IMT-u, pa sam tako na letio ne neki slovenski forum i pregledavao tamo IMT temu ( a sto drugo) i vidim ovo:
Obrisan neispravan link.
Sad mene zanima da li se s tim moze upravljati dvosmjernim cilindrom, i ako da, na koju foru, posto vidim tu samo jedno crijevo koje izlazi iz tog "ventila"...
.
ja isto neznam toliko hrvatski da bi dobro razložil, znam pa da se da s tem upravljati dvosmerni cilinder.

P.S:ja sam prodal mojeg IMTja 533 za 1100€.
 
B

Bobo

Guest
@JD4755: Znaci kad hocu cilindar u jednu stranu, onda ga pokrecem rucicom kipanja, a u drugu stranu s ovom rucicom?!?

Pa to je u najmanju ruku neprakticno...


@nejc: Hvala sto si se javio na ovu temu, ali ja tamo nisam dobro shvatio sto ste pisali na vasem forumu, pa sam radije ovdje pitao, nego tamo kod vas...

Uglavnom, ako mozes ikako objasniti kako kontrolirati dvoradni cilindar pomocu ovog razvodnika, bio bih zahvalan!



A kad vec pisemo na IMT temi, da li mi itko od forumasa moze reci ista o motokultivatoru IMT 504? Kako to izgleda, je li benzinac ili dizelas, da li se kvari ili "toci i vozi", bilo kakva informacija je dobrodosla!
 
R

ROKI

Guest
Čika Bobo ja imam takav razvodnik za svoj utovarivač i definitivno nemožeš sa njim upravljat sa dvoradnim klipovima već samo sa jednoradnim. Kad prebaciš ventil onda "blokiraš" zadnju hidrauliku i poluge onda padnu dolje, a ti radiš sa utovarivačem bez istovremenog dizanja i zadnjih poluga.
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
ROKI kaže:
Čika Bobo ja imam takav razvodnik za svoj utovarivač i definitivno nemožeš sa njim upravljat sa dvoradnim klipovima već samo sa jednoradnim. Kad prebaciš ventil onda "blokiraš" zadnju hidrauliku i poluge onda padnu dolje, a ti radiš sa utovarivačem bez istovremenog dizanja i zadnjih poluga.
i ja mislim da to tako radi
tetak mi je objasnjavao da se moze napravit da imt kipa a da ne dize poluge
 
R

ROKI

Guest
A ujak na svom IMT-533 isto ima utovarivač, al izvod za hidrauliku vuče sa cijevi za kipu i onda kad diže utovarivač prvo se dignu poluge do kraja pa tek onda ide utovarivač gore. Kad spušta utovarivač i poluge iza odu dolje pa tako da je to jako sporo za čekat dok se tovari. :cry: Ja iza prikopčam konzolu sa 10 utega po 30 kg od nove linije IMT-a i stavim ukočenja tako da kad "blokiram zadnje poluge tegovi stoje u zraku. Svi znamo da niti jedan IMT nezadržava poluge u zraku kad je motor ugašen tako da sa tim ukočenjima sve super funkcionira i zadnja hidraulika netrpi nikakav teret. Ferac radi sa Stoll-ovim utovarivačem ko veliki! Ako nemože dići teret onda diže zadnji kraj sa tegovima. Ma sila je to, nema šta! ;) Jasno, ako je pumpa dobra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh