• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

K

krx pozega

Guest
Hvala Bobo nemam ja baš pregled toga svega kao ti ;) ....naravno da sam vidio te slike ali sam zaboravio tog IMT...
 
B

Bobo

Guest
Dakle, cuo sam se s jednim covijekom iz Bosne koji radi komplete za samougradnju hidro-volana za razne tipove traktora.

Cijena takvog kompleta za IMT 558 bi ugrubo bila oko 350-400€, a za 539 stare linije oko 400-450€
U kompletu dolazi pumpa, orbitrol i hidraulicni cilindar, a uskoro ce biti i crijeva u ponudi.

Posao se tek pokrece, i trebao je vec biti u pogonu, ali je zbog zdravstvenih problema okasnio...


Uglavnom, receno mi je da postavim ove cijene "od oka" za sada i da vidimo kako ljudi reagiraju na eventualnu ponudu.
 
F

Fleki

Guest
Bobo kaže:
Dakle, cuo sam se s jednim covijekom iz Bosne koji radi komplete za samougradnju hidro-volana za razne tipove traktora.

Cijena takvog kompleta za IMT 558 bi ugrubo bila oko 350-400€, a za 539 stare linije oko 400-450€
U kompletu dolazi pumpa, orbitrol i hidraulicni cilindar, a uskoro ce biti i crijeva u ponudi.

Posao se tek pokrece, i trebao je vec biti u pogonu, ali je zbog zdravstvenih problema okasnio...


Uglavnom, receno mi je da postavim ove cijene "od oka" za sada i da vidimo kako ljudi reagiraju na eventualnu ponudu.


Ponuda je i vise nego privlacna, nego reci kako stupiti u kontakt s tim covjekom ili to ide preko tebe ?
 
B

Bobo

Guest
Nemam ja nista s tim, s covijekom se igrom slucaja dopisujem preko MSN-a...

Morat ces se strpiti, pa ce on sam na forumu objaviti sto i kako dok sve ne krene kako treba...
 
B

Bobo

Guest
Cuj, receno mi je da kasni s planom neka 3 mjeseca zbog zdravstvenih poteskoca, ali da je trebao biti u poslu vec ove zime.

Jedva i ja cekam da krene, jer ciljam i ja za 539 nesto ;) i to vec duze vrijeme...


Nista se ne bojte, bit ce objavljeno, jer i on gleda forum, samo se nije registrirao ;)
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Cuj, receno mi je da kasni s planom neka 3 mjeseca zbog zdravstvenih poteskoca, ali da je trebao biti u poslu vec ove zime.

Jedva i ja cekam da krene, jer ciljam i ja za 539 nesto ;) i to vec duze vrijeme...


Nista se ne bojte, bit ce objavljeno, jer i on gleda forum, samo se nije registrirao ;)


onda bi tu bilo nekaj i za moga jer ako bude islo na 539 onda bu vjerjatno islo i 533, mada ga je ovak u normalnim uvjetima jos mogu dobro motati ali mi je problem dok idem u rikverc pa treba naglo i jednom rukom smotati pa dodju svi sveci na red kojih se mogu sjetiti.
 
R

ROKI

Guest
A di bi ti Branko stavio uljnu pumpu na 533? Nema nigdje predvidjenog mjesta na motoru. Jedino možda na mjestu kompresora nešto iskombinirat.
 
B

Bobo

Guest
Uljna pumpa se rijesi preko alternatora koji na sebi ima pumpu. takav alternator se moze naci na bilo kojem otpadu gdje ima japanskih vozila ;)
 
R

ROKI

Guest
To nisam vidio. Ako tip radi te volane i ja bi uzeo za 549 sigurno, a možda i za 533. Samo me interesira jel pravi hidro volan na šemu ovoga koji je na slici di je Ford ili moram promjeniti koljevku prednjeg trapa (kao što je i kad ide original hidrovolan) na 549?
 
B

Bobo

Guest
Ne moras mijenjati koljevku na 549 da bi stavio hidro volan...

Trebas samo poluge rukavaca koje gledaju prema dolje (ako me shvacas) i poprecnu stangu i stvar rijesena...


Orbitrol je DANFOSS tako da kvaliteta nije upitna, samo jos nije pocela proizvodnja iz gore navedenih razloga.


Kad bude, bit cete svi obavjsteni, jer se niti meni ne cini kao da je cijena pretjerana.
 
R

ROKI

Guest
Kužim ja tebe, al treba vidit (sad nemogu predočit sliku trapa) oće zapinjat negdi s obzirom da je koljevka niska.
 
R

ROKI

Guest
Prva liga. Za pumpu sam znao di i kako, al za ovakv cilindar nisam znao. Oće tako radit i taj tip iz Bosne? Inače jel znaš ko je ovo radio i pošto, jel imaš broj il adresu?
 
B

Bobo

Guest
Ove slike sam nasao na nekom slovenskom oglasniku... nemam vise pojma niti gdje niti sto, ali znam da je preskup, cak i za slovence...


Ne znam kako ce ovaj iz Bosne to raditi, ali je ovo najlogicnije rijesenje, posto je i original IMT tako napravio hidro volan...
 
R

ROKI

Guest
Kod IMT-a cilindar izlazi samo na jednu stranu i ima dvije spone u jednom pravcu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh