• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

ROKI

Guest
Sad sam našao na slovenskom Avto netu ko to radi. neki Tomaž Eberlinc ugradjuje hidraulične volane na sve traktore, a disk kočnice na traktore sa duplom vučom. Palmer prednja vuča i hid. volan za 539 košta oko 3500 eura ako sam dobro izračunao. Mislim da je oko 800000 tolara. To je puno.
 
B

Bobo

Guest
Tako je... i prednje vuce neke ugradjuje glupe...

i kazu slovenci da je preskup...

jedva cekam da ovaj kolega krene s poslom...
 
T

tekic

Guest
Sa tom cijenom ,mora da su djelovi polovni,jer po mojim saznanjima samo orbitrol
nemože se naći ispod 2000 kn (novi),a još sve drugo???
 
B

Bobo

Guest
Sve je 100% novo.

Ti gledas cijenu orbitrola na komad,a ovaj ih ima naruceno debelo preko 100 ;)

Sad kompletira sve za 539 (100 kompleta), pa ce uskoro krenuti u sastavljanje kompleta za 558 i ostale traktore...
 
R

ROKI

Guest
Kod mene na 549 je koljeka sa donje strane prednje osovine i tako je kod svih ostalih sa mehaničkim volanom. Taj tip iz Slovenije čije si slike stavio morao je promjenit koljevku da bi mogao dolje staviti cilindar.
 
B

Bobo

Guest
S donje strane??

Imam u selu jedan 549 i 542 te linije i imaju koljevku koja ide iznad osovine. Bar mislim da je takva. Imam i jedan 540 na kojem takodjer mogu pogledati kakva je koljevka, ali mislim da je na svima samo odozgor...

Kod mene je takodjer samo odozgor (logicno) ali koliko znam da samo izbacim prednji most i kardan i stavim obicni prednji most... Kao i na 577. mjenjas prednje mostove kako oces, a koljevka ostaje ista.
 
R

Ratarko

Guest
Znam da te sekira , već i mene sekira .
Ne isplate se te silne preinake ... drugi motor , neka međuploča , sada hidro volan i problemi sa trapom ... ili nisam nešto dobro shvatio ?
 
R

ROKI

Guest
Pričam o 549 u kojem je sad novi novcat motor, a hidro volan bi i ti ugradio da imaš naprijed 300 kg utega dok radiš sa viljuškarom. Ruke otpadaju nakon cijelog dana utovara na njivi gdje nekad bude glib do kartera.
 
R

Ratarko

Guest
Aha , dobro , moja greška ... bilo mi je već teško pratiti jer se priča razvezla na nekoliko stranica pa sam mislio da još uvijek pričate o tvom 533 na kojega bi išle sve te preinake .
 
R

ROKI

Guest
Ma 533 je priča za sebe. On stiže sa popravka sutra ili prekosutra i odma na oranje. Posao već čeka. ;)
 
R

ROKI

Guest
Ma orem bašče i manje njive i to za svoju dušu. IMT-533 i Olt 1x16" Y baza. Volim orat sa fergusonom, to je doživljaj. Bez kabine se mogu zavuć di oću po baščama i šljivicima. ;)
 
Z

zrine892

Guest
zoki kaže:
e to je stvarno doživljaj :shock:
o osjecaj ako ne osjetis prste,nos,noge...?stvarno dobar doživljaj... :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh