• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
DOOOOBAR ;) ;)

Ako se sjecam da si mi pricao da s 542 mozes nositi rolo bale, ali ne se brze voziti po cesti dok nosis balu na hidrauliku...

Koliko kazes da takva bala moze biti teska? otprilike...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da, mogu ih nosit, vozim ih narikvecr jer je mali uspon kad izlazim na cestu.
Brzinu bi mogo postić, ali kako bi u zavoju hehe :D , sa 542 nosim bale samo do farme, znači nekih 100 metara.
Bale su različite težine, znači prosjek najtežih valjda600-700, a ova na videu siguno 900, s tom nisam mogo uopće ići naprijed a jedva sam išo unatrag.
Vozio sam sa 542 prema naprijed 750 kilograma cementa i išlo je.
 
B

Bobo

Guest
Pricaju babe po selu da na kraju poluga 54x treba dici 1000Kg bez da se propinje ili da pokida nesto na hidrauliku.

ne znam kako bi to izgledalo, ali ne bi mogao tako stalno raditi.



Vidim da je ova bala neka teska, jer sa balom od 600-700Kg se ne bi trebao tako lako dizati. Glavno da ti posao uradis, i da ne vozis na daleko s takvim teretom... Imao sam prilike vuci kladu po sumi da nisam mogao upravljati volanom, vec sam kocnicama morao odrzavati pravac... ne daj boze nikome...
 
Č

Čugi

Guest
Bobo koliko max 539 može podići? Oću da probam jednu drvenu banderu da iščupam.
 
B

Bobo

Guest
banderu ces moci iscupati, tek ako ju malo rasklimas u zemlji. kod mene u selu su stavljali nove mandere i stare su ostavljali. igrom slucaja je jedan bila na sred bakine basce i ja sam ju ovezao sajlom i hidraulikom izvlacio iz zelje. I u 4-5 puta sam ju izvadio... U mom slucaju je bandera bila odrezana i samo je "panj" ostao u zemlji. Ako planiras citavu dizati. moguce je, ali ne na kraju poluga, nego nesto blize trekrotu ces ju morati kopcati...

Nikada nisam mjerio podiznu moc hidraulika, nisam imao s nicim teskom isprobavati... Ali na prospektu pise slijedeci podatak: Na kraju podiznih poluga moze dati podiznu silu od 11kN ili preracunato 1121.6kg. Ne zaboravi da je to samo podizna moc, sto ne znaci da ce on toliko i podici...
 
Č

Čugi

Guest
Probaću prvo da otkopam nekih pola metra dubine oko nje, pa onda da čupam, u svakom slučaju biće sve fotografisano.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Vidim da je ova bala neka teska, jer sa balom od 600-700Kg se ne bi trebao tako lako dizati

Po ravnom može, ali i u mali nagib ne može prema naprijed.

. Imao sam prilike vuci kladu po sumi da nisam mogao upravljati volanom, vec sam kocnicama morao odrzavati pravac... ne daj boze nikome...

Hehe, u šumarstvu je to svakodnevica, član HRVOJE zna više o tome :D :D
 
B

Bobo

Guest
Znam da je u sumarstvu to normalno... Rodjak mi je zaradio mirovinu u sumariji i kad budu u nekoj sumi koja to omogucava, netjecu se tko ce dalje na dva kotaca voziti... kaze da su takve prilike bile rijetke, ali sto, veselili su se tome.

Ja sam imao jednom prilike s 539 tako vuci kladu, i ne bih htio da se ponovi, jer nije 539 za te stvari.
 
R

Ratarko

Guest
alen28 kaže:
Imao sam priliku danas iz šume izvlačiti 533 sa prikolicom punom drva... Mali se zakopao ali kada sam zakopčao svog rusa...nema tog brijega ni težine koju nemože povući...

Kako to ?
A spojnička osovina , nije pukla ;) :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
alen28 kaže:
Imao sam priliku danas iz šume izvlačiti 533 sa prikolicom punom drva... Mali se zakopao ali kada sam zakopčao svog rusa...nema tog brijega ni težine koju nemože povući...

Kako to ?
A spojnička osovina , nije pukla ;) :blackeye


:twisted: :blackeye ;)
 
B

Bobo

Guest
Sto bih trebao komentirati?

Stavio sam tamo one smajlice jer je ratarko skuzio ono za spojnicku osovinu...

Ono sto si ga izvukao iz sume... Ipak su dva traktora jaci od jednog, pogotovo ako je tvoj bio na suhom, pa je imao dobar grip. Morate letjeti kao avion kroz sumu. ;)
 
B

Bobo

Guest
Gledaj...pise AKO je tvoj traktor bio na suhom...

Uglavnom, ipak su dva traktora u takvoj situaciji bolji nego jedan...
 
Č

Čugi

Guest
Bobo, evo za tvoju kolekciju jedna ljuta mašina sa takmičenja u Srbiji. ;)

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
OPA... Svaka ti dala za ovu sliku... (Ne mislim na vodu iz bokala)
Cugi, svaka cast! Slobodno posalji sliku na youtube u vecoj rezoluciji ako imas i daj link na PM ;)

Cini mi se da je netko bio dovoljno blesav i poslusao onu: "MANI STRANSKO, KUPUJ NASE SRBIJANSKO!"?

Vidim natpis PRODATO, tako da ce se netko usreciti, kad vec nece kod mene u dvoriste. Nedosanjan san, na zalost :(

U svakom slucaju, jedan od boljih IMT proizvoda. U Novom Sadu kad sam bio svi traktori bili zakljucani, a u ovog sam htio uci, kao i u 5210...


Da li znas cijene IMT traktora kod vas? Najvise me zanima kako se krece cijena 5136 i 5135.
 
B

Bubu

Guest
E Bobo Bobo, 5135 i 5136 su ustvari isti traktori samo sto je 5135 u stvari "novija" serija. Hehehehehe,ja sam u NS na sajmu sedeo u par IMT-a... 570, 577, 2090.. :D
Ovaj 5135 je bio izlozen na manifestaciji SPIT u Srbobranu prosle godine sa plugom IMT koji je ustvari Vogel Noot 3 brazde i 577 sa dvobrazdnim obrtacem. Cugi,jesi li ih tamo video?
 
B

Bobo

Guest
E Bubu, Bubu...

5135 i 5136 su ti toliko jednaki, a toliko razliciti traktori da ni nemas pojma...

Kao prvo 5136 ima Rakovica TS46/T dok 5135 ima PERKINS 1006-6T. 5136 ima 135/136Ks, dok 5135 ima 138ks. 5136 ima mjenjac 10+2 djelimicno ili potpuno sinhroniziran, a 5135 ima 8+8 mjenjac potpuno sinhroniziran. Mislim cak da je ili ZF ili u suradnji s ZF radjen.

Prednji most je na 5135 drugaciji i mislim da naprijed ima tockove vecih dimenzija nego 5136.

Kod nas je 5136 kostao novi oko 260 000Kn, a 5135 oko 330 000. Dakle 5136-> 35 500€ a 5135-> 45 000€ Samo je po cijeni vidljivo da se traktori dosta razlikuju...

Prije je bila i razlika da je 5135 bojan u crno-crvenu kombinaciju, dok je 5136 bojan u sivo-crveno... sad su svi s crnim motorom.

Jedna slika sto je kolega 2006.g. uslikao u Novom Sadu. Lijepo se vidi drugaciji prednji tockovi.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bubu

Guest
E Bobo Bobo, 5136 se pravio i sa Perkins motorom,ne znam tacno koje oznake. Vise primeraka sam video sa original Perkins motorom nego sa Rakovicinim!! Ali ne znam koja godista su traktori,verovatno je tako serija ispala. To sto im se boja i tockovi razlikuju,to necu ni da ubrajam u razlike! Takva tura. Za menjac ne znam jer ga nisam puno zagledao ali mislim da je poluga sa strane i da ima da polovi brzine (sedeo sam i u tom 5135 pre par godina..) Evo nasao sam prospekat od 5136 i pise da su prednji pneumatici 12,4-24 sto mi izgleda isto kao i na 5135. Na primerku sa donje slike su pneumatici 11,2-28 (tako bar deluje) Ma isto je to,kad ti ja kazem.. Eh,evo primetio sam vizuelnu razliku-5135 ima vazdusni filter u masci a 5136 ima onu cubu van maske!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bubu kaže:
E Bobo Bobo, 5136 se pravio i sa Perkins motorom,ne znam tacno koje oznake. Vise primeraka sam video sa original Perkins motorom nego sa Rakovicinim!! Ali ne znam koja godista su traktori,verovatno je tako serija ispala. To sto im se boja i tockovi razlikuju,to necu ni da ubrajam u razlike! Takva tura. Za menjac ne znam jer ga nisam puno zagledao ali mislim da je poluga sa strane i da ima da polovi brzine (sedeo sam i u tom 5135 pre par godina..) Evo nasao sam prospekat od 5136 i pise da su prednji pneumatici 12,4-24 sto mi izgleda isto kao i na 5135. Na primerku sa donje slike su pneumatici 11,2-24 (tako bar deluje) Ma isto je to,kad ti ja kazem.. Eh,evo primetio sam vizuelnu razliku-5135 ima vazdusni filter u masci a 5136 ima onu cubu van maske!
Rakovica daje motore za IMT traktore,a kako ona radi,tako se i motori pojavljivaju u IMT traktorima,pametnija je kombinaija Perkins motora,ali cijena je uzasno velika JD te snage je bio na akciji 49.900 eura.

Daj sakeniraj taj prospekt.
 

Najnoviji postovi

Na vrh