• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bobo

Guest
Jooj, ROKI, promaklo mi ono sto si podebljao...

Da, ispod koljevke imaju 4 mijesta za sarafe, i bas sam se pitao cemu to sluzi. Na to sam potpuno zaboravio...

Mi smo na prednje dvije sarafali sipku koja je rusila kukuruzovinu i stabljike duhana kad smo orali, da ne lupaju haubu ;)
 
B

Bobo

Guest
Cijenu ti ne bih znao reci, ali je razlika 560 i 565 kao 539 i 549... isti blok motora, samo drugacija glava. Motor na 565 je nesto manje trajan, nego na 560, ali opet imas vise raditi s skoro novim 565, nego sa starim 560 koji je okrenuo 6000 sati...

Pogledaj kako se cijene krecu po oglasniku, pa daj neku procjenu koja se tebi cini ok.
 
R

ROKI

Guest
Razlika je i u čelu klipa. 565 im DM motor koji je jači za par konja, ali je značajno žešći na gasu zbog direktnog ubrizgavanja goriva. Ja bi uzeo 565 da sam na tvom mjestu. To je ljuta zvijer! ;)
 
B

Bobo

Guest
Da i klipovi su drugaciji i klipnjace jace... mislim da je radilica ista...

Glava je s direktnim ubrizgavanjem tzv "pravi dizel" ili "potpuni dizel"...

Ako treba birati izmedju 560 sa 6000 sati ili 565 sa 400 sati, izbor je jasan ko dan...


565, naravno ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Evo moj kolega ratar ima jednog "ferđeca" 533 kojeg sam moral staviti na forum ;) . Ferđec baš i nije nešt na prvi pogled, al je legenda od traktora, ler gas mu ima oko 250-300 o/min, samo ide cik, cik, cik, cik,....
Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Obrisan neispravan link.

Evo ovakav utovarivač ima ujak na svom fergusonu. Moj utovarivač je još malo duži.
 
B

Bobo

Guest
Ja mislio da to nesto sofisticiranije, a ono ni blizu...

Samo da je volje, mozes ga i kod kuce napraviti... I to po svojoj volji ;)

Ne cini se lose, ali opet bih se ja tesko odlucio da takvo sto montiram na 539...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Utovarivač koji sam imal bil je sličan ovome, samo je imal još produženja za paralelno vođenje korpe.
Da ga ugrađujem na 533/539, još bi mu napravil ovakve ukrute, kak je skicirano na postojećoj slici.
Ona crta pod 45 stupnjeva označava ploču ispod koljevke
Obrisan neispravan link.
 
R

ROKI

Guest
Vjeruj mi nema potrebe ugrađivati ta ukrućenja naprijed jer je i ovako taj utovarivač jak i nigdje se nije savio, a radi od 70-ih godina stalno. ;)
 
B

Bobo

Guest
Vjerujem da ZJ misli da bi pojacao traktor, a ne utovarivac. To bih i ja napravio, a samim time se povecava nosivost i stabilnost pri radu. Gle, od viska glava ne boli ;)
 
B

Bobo

Guest
Kako ne? Zar nije utovarivac jak koliko i njegov najslabiji dio? U ovom slucaju 4 vijka koja ga drze na zvonu? RECIMO da ga utegnes tako da se zadnji kraj ne moze podici i krenes nesto dizati, cilindri i pumpa sigurno imaju snage da odlome te vijke dolje, ili da pomotaju kran.

Dodavanjem jos 4 vijka naprijed na koljevku se poboljsava nosivost samog traktora, jer se to moze racunati kao neka vrsta sasije, posto se veze i za zadnji most, pa motor vise nije nosivi dio, nego mu jos i sasija pomaze...

Vjerujem da ce traktor prije puci, nego sto utovarivac posustane, ili se varam?
 
R

ROKI

Guest
Varaš se. Neda mi se objašnjavati, al nisi u pravu. Kolko god jaka konstrukcija bila on će uvijek dizati zadnji kraj ako nemože kašiku dići i teret u njoj (osim ako je pumpa loša).
 
R

Ratarko

Guest
Bobo lakše malo .
Na kojem to radnom stroju cilindri i pumpe imaju snage polomiti kran ?
Toliko i sam znaš da se baš kontra svaki stroj pravi odnosno da cilindri ne mogu polomiti stroj na kojem stoje .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Mislil sam na prvenstveno na pojačanje traktora, tj. smanjenje sila na šasiju traktora. A time bi mu se stvarno povećala i nosivost, samo moraš dodati veći protuuteg otraga na 3T (jer njime rasterećuješ prednju osovinu).
 
B

Bobo

Guest
ZJ me kuzi...

Roki, ja sam gore napisao da traktor ucvrstis ne neku foru tako da ne moze podici zadnji kraj, znaci, zabetoniras zadnji kraj npr ;)... I kad krenes dizati neki teret, nece se kran savinuki kako je Ratarko i napisao, ali postoji dobra sansa sa vicji na zvonu puknu, ili da se traktor na sastavu slomi.

Onakva sasija na koju ZJ i ja mislimo bi bolje drzala traktor na okupu. I samim time bi se nosivost traktora povecala, jer sasija puno znaci na njemu.

Sad ste mi dali ideju kako napraviti sasiju an 539. To je prejednostavno... 4 vijka na koljevci, 4 vijka na zvonu i jos 4 na diferencijalu... komad plocevine izrezati na mjeru, posarafat sve i da vidis. 8)
 
B

Bobo

Guest
Nisam znao da su pravili staru tipu 536... Svaki dan naucis nesto novo ;) Zanima me ako mozes pribaviti jos slika od tog traktorcica?

Sto se tice 550, zbunjuju me PERKINS filteri, ali tu bi trebao biti JD motor... Oznaka ".10" bi trebala biti dodatna oprema, valjda.

Mali ima i dvokruzne kocnice, dvosmjerni hirdaulik i izvod za kipanje. Sve stvari o kojim ja mogu samo sanjati ;) Lose je filter za ulje smjesten, jer mislim da ga kardan od prednje vuce odvali samo tako. Mozda je tako na slici ispalo :scratch

Jedini nedostatak je to sto nema spanera, ali to bih prebolio ;) Ipak je to IMT
 

Najnoviji postovi

Na vrh