• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Joj Bobo,pa ovo je nesto bas za tebe :scratch

Sto slovencima nude,dali ovako sto ima i za HR trziste?
 
B

Bobo

Guest
Dakle tu yebe lud zbunjenog...

Na svim mogucim prospektima i web stranicama pise da se u 550 ugradjuje JD motor (neki sumnjvi, ali ipak JD).

Onda ispada da oznaka ".10" oznacava perkins motor...

@suljos: Ne nudi se nigdje, jer kako cujem niti 550 niti 2000 serija ne moze dobiti homologaciju za uvoz... Mi smo htijeli 2050 kupiti, no nismo ga mogli dobiti. Cujem neke glasine da se sad uvozi i kod nas, ali da je cijena nabrijana, a treba kostati koliko i moj 549, bas zbog mnogobrojnih suradnji pri izradi tog traktora. Nije sve iz Srbije (skupo) nego je sva elektronika talijanska, i jos neki dijelovi. Motor je JD, a kabina je bar 50 puta bolja. Koliko znam da se suska i o ZF mjenjacu na 2000 seriji...

IMT 550 je "polu serija" izmedju 549 i 2050, jer je to sve kao i na 549, samo JD motor. I sad su poceli i Perkinse ugradjivat, sto ja prvi put i vidim i cujem...
 
R

Ratarko

Guest
Ovaj 550 je pila u odnosu na 549 .
Bobo loše si prošao .
Na ovom IMT-u se vidi da je kvalitetno napravljen ... kao da nije IMT ;)
 
B

Bobo

Guest
Po cemu zakljucujes da je dobro naprevljen?

Vidio sam i ja sluzbeni IMT izlozbeni primjerak IMT-a 549 i kad smo naseg narucivali, nadao sam se da ce mi dovi isti takav, jer nisam nigdje vidio novu liniju, osim na Novosadskom sajmu.

E, moj je sav u sivoj boji, i felge i motor ma SVE, dok ovaj ima srebrne felge i sivi motor, nemas pojma koliko to znaci na traktoru. Ja izmedju nogu imam samo komad gume, dok je sajamski primjerak imao lim lijepi. Sajamski primjerak je takodjer imao full zatvorenu kabinu, sto moja nije ni izdaleka... Ova kabina je bolja od moje na ocigled!

550 ima zbog veceg motora rezervoar tamo gdje ga imaju i svi normalni traktori, ispod kabine, dok je moj iznad motora.

Na 550 i na izlozbenom 549 je takodjer auspuh imao zastitu, kao sto je i oko ventilatora i alternatora bila postavljena zastitna mrezica, kao i zastita oko kardana...

Cini mi se da sam napisao i previse, a nisam ni izbliza gotov

Znas, to ti je kod IMT-a tako...


Ovaj 550 ima vecu dimenziju guma kao standardnu opremu, dok je dvosmjerni hidraulik, dvosmjerne kocnice, izvod za kipanje sve dodatna oprema.
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Po cemu zakljucujes da je dobro naprevljen?

Vidio sam i ja sluzbeni IMT izlozbeni primjerak IMT-a 549 i kad smo naseg narucivali, nadao sam se da ce mi dovi isti takav, jer nisam nigdje vidio novu liniju, osim na Novosadskom sajmu.

E, moj je sav u sivoj boji, i felge i motor ma SVE, dok ovaj ima srebrne felge i sivi motor, nemas pojma koliko to znaci na traktoru. Ja izmedju nogu imam samo komad gume, dok je sajamski primjerak imao lim lijepi. Sajamski primjerak je takodjer imao full zatvorenu kabinu, sto moja nije ni izdaleka... Ova kabina je bolja od moje na ocigled!

550 ima zbog veceg motora rezervoar tamo gdje ga imaju i svi normalni traktori, ispod kabine, dok je moj iznad motora.

Na 550 i na izlozbenom 549 je takodjer auspuh imao zastitu, kao sto je i oko ventilatora i alternatora bila postavljena zastitna mrezica, kao i zastita oko kardana...

Cini mi se da sam napisao i previse, a nisam ni izbliza gotov

Znas, to ti je kod IMT-a tako...


Ovaj 550 ima vecu dimenziju guma kao standardnu opremu, dok je dvosmjerni hidraulik, dvosmjerne kocnice, izvod za kipanje sve dodatna oprema.

Evo samo sam podebljao tvoje pisanje , mogao sam i cijeli tekst .
Sam si odgovorio , iz aviona se vidi da je ovaj 550 bolji od tvojega 549.
E sada tu dolazi ono što si rekao da su sajamski modeli uvijek bolji od onoga koji ti dobiješ kada ga kupiš .
To je shit i neoprostivo od IMT-a jer na sajam idemo vidjeti koji nam je traktor bolji od kojega jer su tu svi konkurenti , sve firme .
 
B

Bobo

Guest
To ti i govorim...

Imao sam milijardu slika IMT traktora s novosadskog sajma, no niti jedna nije ostala citava zbog nezgode s aparatom :evil:

Slike sajamskih primjeraka IMT traktora: Kolega je slikao mobitelom u zurbi, no ispale su super ;)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Moj 549 kad je bio mladji od 24 sata:
Primjetit cete da je kao da je bio umocen u boju. Top link poluga je takodjer bila zafarbana u traktor. Jedva sam ju otkinuo od taraktora. Svi klinovi zabojani i dan danas se tesko vade i umecu, jer sam prelijen da ih osmirglam. Od donje poteznice klin sam cekicem izbijao...

Na zadnjoj slici se vidi famozna guma. Cak nemam niti zatvoren pod, kao sto je to bilo predstavljeno na sajamskom modelu. Obican pod i samo kabina nakalemljena. Primjetit cete takodjer smjestaj brisaca na mom traktoru, jer je grijanje kabine naknadno stavljano i traktor ima nekih problema sa strujom zbog toga... Dalje se necu sramotiti, ovo vam je dovoljno za neko duze vrijeme ;)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Gdje ih samo nadjes???

Cuj, koliko vidim da mu je prednji diferencijal na sredini ili blago desno (gledano u smijeru voznje), a ne vidim da do njega ide ikakav kardan... U prvom slucaju ne bi mogao proci ispod kartera, a u drugom slucaju bi se kardan makar malo trebao vidjeti, jer je traktor slikan s desne strane...

Mozda sam slijep, no ne vjerujem da je ta prednja vuca funkcionalna. U svakom slucaju bolje od onog njegovog original mosta, iako se traktor propinje ovako...

A mozda je pak funkcionalno, sto ovaj traktor cini vrlo dobrim ;) Jos samo hidraulicne kocnice i hidraulik volan...
 
B

Bobo

Guest
Hmmm, meni se to cini kao neka sjena, no moze biti i kardan...

Jel znas odakle je taj traktor? Pokusao sam prokuziti logo s koje stranice dolaze slike, ali nisam uspio...
 
R

ROKI

Guest
Iz Slovenije. Imam i jednu di je motor od 579 u 558, al ta mi je slika u drugom kompjuteru.
 
B

Bobo

Guest
Znaci motor od 577? 578 i 579 su izgledali jednako kao i 577 (pricam o prvim modelima) i imali su isti motor...
 
R

ROKI

Guest
Mislim da je perkins. pogledat ću kad budem u prilici i poslat ću sliku.
 
B

Bobo

Guest
E sta bi ja za skipa dao, nemate pojma... Taman bih imao posla za njega godinu dvije ;)

Sto je taj radio da je u tako uzasnom stanju? Ocito je cistio stalu i utovarao gnoj, ali opet ne vidim razloga da bude ovako lose odrzavan. Sto sve IMT ne mora trpjeti ;)
 
B

Bobo

Guest
Gle, bilo bi lijepo da se mene pita...

Nije na meni odluka, a stari ce prije platit nekog bageristu da uradi posao, nego da za iste novce kupi stroj i besplatno si obavi posao, i jos mu stroj ostane...

U najgoru ruku, poslije obavljenog posla, prodati ga dalje...


Da je odluka na meni, vec bi mi njega imali, jer bi se isplatio samo u cupanju panjeva i ravnanju medja... A brat jos planira kopati ribnjak...

Gle, ako nista drugo, poslikaj ga... Za arhivu ;)


Sto vise gledam ovaj sto je ROKI postavio, vidim da i nije u tako losem stanju. 2-3 kile boje, vrata i koji kvadrat pleksiglasa i stroj skoro ko novi ;) Mislim da je to neki stariji tip, jer znam da sam vidio skipova koji imaju volan na sredini i komande prednjeg utovarivaca s desne strane.
 
R

ROKI

Guest
Čudime da ti je to promaklo. :scratch Dobro pogledaj volan pa ćeš skužit koji je to "tip" Skipa. ;)
 
B

Bobo

Guest
Nije mi promakao volan s kombajna, ak si na to mislio... ZMAJ znak se vidi iz aviona, a komande znam da neki skipovi imaju s desne strane.

Nikada skip nisam iz bliza vidio, nit sjedio u njemu pa ne znam je li to normalno ili ne, pa sam sutio :oops:

Mislio sam da mora biti "sklopivi" volan, pa da se krece nakoso prema sjedalu, a kad se otklopi ode desno gore da ne smeta. Koliko mi je poznato da IMT to nema u ponudi, pa su od Zmaja posudili malo...

Kud nema prednju sajbu, tu nema ni auspuh...

EDIT:

Sad ja nesto gledam i pitam se... Gdje je cijeli originak instrument tabla, jer znam da u IMT-u ne postoji tako slampav dizajner da rezervoar viri u kabinu ;) Zasto je taj skip u takvom losem stanju, i sto mu se s original volanom dogodilo, te zasto ovaj nije u sredini?
 
R

ROKI

Guest
Mučio ga je njegov original orbitrol pa je kolega stavio kompletan volan od zmaja, a na desnoj strani je zato što ima je bilo jednostavnije ga staviti tu nego u sredinu gdje ima nekih ceremonija od starog volana. Skip je u raspadu jer se naradio i prednji trap mu je pucao više puta zbog tereta i ponajviše zbog betonskih prepreka koje kolega ima u đubrenjaku, a preko kojih mora preći sa svakom kašikom tereta.
Obrisan neispravan link.
A rukavci su poskidani sa ovog "stroja", kao i felge koje su na onome ispucale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh