• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

ROKI

Guest
Pukla mu je zglobna veza na desnom auspuhu, a nije ju stigao promjeniti jer ima oranja. Inače ovaj traktor ima rješen problem diferencijala i prednje vuče tako da nema problema sa tim za njega poznatim boljkama. ;) Sad ore sa 3x16" jer gazda nema trenutno 4x16" sa kojim inače ore bez brige. Kad je bio novi vukao je polunošeni plug 5 brazdi. Na sat sukne 20 l goriva i jutro poore sa 3x16" za oko 40 min., a sa 4x16" poore brže uz istu potrošnju, reče majstor. Traktor ima opasan zvuk i mogu reći da ide jako brzo u oranju i ore 35 i više cm. Ima za prodaju jedan Imt-5170 i išao bi za oko 5000 eura, kaže tip, samo mu je dif. ošo kvragu, no to se brzo i kvalitetno riješi da se više neponavlja. ;)
 
K

krx pozega

Guest
Ovom zbilja ne bi bio u koži... :blackeye...više...ovaj imt je milozvučan kao tenk...brrrrrr

...baš bi uzeo taku neku mašinu i napravio od njega bombicu...riješio ove blatobrane,zadihto kabinu,sic riješio...malo farbucnio kabinu gok je na zemlji prepakovo diferencijal..sredio luftove na svim kotačima..i špricnuo ga onakog golog u imt sivu a ne one neke perlaplavozelene ili kakve već...niklovo mu prednji okvir...od ispušnih grana bi napravio čuda skup sa auspusima..joj baš mi se radi nešta :p ;)

Kakav mjenjač ima taj traktor....on puca od snage sa tim V motorom...zašto ima problema sa diferencijalom i ukapčanjem vuče?kad se to proizvodilo...koliko znam da ima zf getribu skup sa tim motorom?znači jebe ga prednji imtov diferencijal

To je do prije par godina bilo atrakcija imat...prdpostavljam :blackeye ?
 
K

KRESO

Guest
ROKI kaže:
KRESO kaže:
mislim da nove koštaju previše a vidim da ovaj na slici ih ima a čisto sumljam da će ih koristiti ,čak sam htio naručiti novu limariju ali su mi rekli da se to nemože naručiti :blackeye

Može se naručiti i ima limarije za gotovo sve IMT traktore. Ja sam danas kupio nosače farova i žmigavaca za IMT-533 i plati osam ih 5 eura. Dva tipa prave sve što ti treba (bar tako kažu). Ako želiš dat ću ti broj jer sam uzeo vizitku.

ajd pošalji broj ako budem sređivao imt-a :blackeye

i da ovo mi je najljepši imt koji sam do sada vidio
baš je dobar nisam još nikada vidio takvu zvjer :!:
 
R

ROKI

Guest
Kaže ovako: Prodaja i popravak limarije za IMT traktore.
"Buca i Boža"
0038163/807-23-26

Nijh dva su ko ona dva u A je to! :blackeye
 
K

KRESO

Guest
a gdje je to jel se to može naručiti poduzečem ili tako nešto :scratch
 
R

ROKI

Guest
Oni su u Vojvodini, a moš ih nać na vašaru u Rumi svakog 3., a možda idu i u Šid svakog 15. u mjesecu.
 
K

KRESO

Guest
uf nisam ja nikada n bio u vojvodini , a tko zna uvjek postoji prvi put :lol:
 
B

Bobo

Guest
Onaj 569 je stroj od traktora kako cujem... 12000€ ne vrijedi ni zlatan, no ipak je stroj ;)

5170 je takodjer pila, samo steta sto ljudi zanemaruju te traktore pa izgledaju svakakvi i drljavi... Vjerujem da 5170/5173 ore bez problema ikakvih sa 4x16" jer 3x16" u mom kraju vuce 5106 ;)
 
Z

zrine892

Guest
pa u tvojem kraju da...a bas me zanima kako bi isao na ratarkovoj zemlji??
 
K

krx pozega

Guest
Tooooo Bobo takav sam odgovor tražio....ajmo uzet onu pilu da prkosimo malo Torpedašima ;) :p :mrgreen: :mrgreen: :blackeye

Što se tiče tog IMT kod nas bi dero sa pet brazdi sigurno ili bolje brazda manje kako veli Ratarko ali bi sa njegovim oro na 20 coli ko iz ***** zimsku brazdu na 30 dubine....Bobo nešto si bio pisao o njemu jednom...šta im je boljka?kad su se proizvodili'ajd piši malo?kad bi išao na veću mašini prvo bi uzeo takvu neku strojku...ozbilnjo..koja je razlika 170 i 173imt
 
K

krx pozega

Guest
Sad sam malo pretražio temu...uf što je bila tada žestoka rasprava kojeg nije bila pošteđen ni baš takav IMT...ja se isto blesiram :roll:
 
B

Bobo

Guest
Necemo paliti stare vatrem ovo je samo za salu bilo napisano, da se ne bi krivo shvatilo...

Ne zelimo da se povijest ponovi...


Koliko sam upoznat u problematiku, ovi veci IMT-i imaju mercedes motor, ZF mjenjac i IMT diferencijal. srbi stedjeli na materijalu i konusno-tanjurasti par je preslab za motor tolike snage i okretnog momenta. S tim traktorima se treba ponasat ko sa snasama, cak i blaze...
 
R

Ratarko

Guest
IT TAKES TWO TO TANGO !

Kao i do sada možete samo sanjati o kršu poput toga IMT-a a da ne govorim o stroju svih strojeva TORPEDO RX 170-ki .

KEEP DREAMING BOYS 8)
 
R

ROKI

Guest
Bobo kaže:
Necemo paliti stare vatrem ovo je samo za salu bilo napisano, da se ne bi krivo shvatilo...

Ne zelimo da se povijest ponovi...


Koliko sam upoznat u problematiku, ovi veci IMT-i imaju mercedes motor, ZF mjenjac i IMT diferencijal. srbi stedjeli na materijalu i konusno-tanjurasti par je preslab za motor tolike snage i okretnog momenta. S tim traktorima se treba ponasat ko sa snasama, cak i blaze...

Ubačen mu je konusno tanjurasti od John Deera i sad više nema problema NIKAKVIH i radi kao lud, dakle bez greške. I prednja vuča je rješena vrlo jednostavno tako da sad jede RX-e po ataru. :D
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: Hehe, svaka cast!

@Roki: Dakle moze se kemijati po diferencijalu i staviti od drugog proizvidjaca konusno tanjurasti? To nisam znao... A sto spominjes prednju vucu? nisam cuo da je ona problematicna ne tim traktorima...

Ne da meni vrag mira, pa gledam onaj 569 na prethodnoj stranici... Pogledajte mu dolje poluge hidraulika. "Quick hitch" s promjenjivim kuglama :shock: To nikada nisam vidio ni na jednom IMT-u, nit sam znao da su u stanju to napraviti. Svaka im cast. Dvokruzne kocnice... Ali sto je najbitnije: traktor je bio namjenjen izvozu. Odaje ga NAJBOLJA KABINA IKAD montirana na IMT traktor. Tiha, udobna, i bez ikakvih zamjerki. Prednji fiksni blatobrani bolje ista nego nista i zadnji blatobrani prosireni, jer za izvoz gume ne smiju viriti ispod blatobrana ;) izgledalo bi ruzno :blackeye

Nijansa boje je lijepsa od "mis sive" i ta boja je bar 10 puta kvalitetnija od sive u koju bojaju "domace" traktore. Kad sam kupovao 549, trazio sam takvu boju, i rekli su da ne mogu dobiti, da bih nakon mjesec dana u Nasicama vidio isti 549 kao moj s istom opremom s plavim motorom i probnim tablicama... :evil:
 
R

ROKI

Guest
Prednja vuča se automatski ukopčavala i tu je bilo nekakvih problema, no tip je prepravio taj sistem i sad se uključuje mehanički kao kod tebe.
Moj 549 je također bio te "izvozne" plavkaste boje dok ga nisam ofarbao.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Požežani pitajte Grbića zašto je čim je prvi put promijenio diferencijal na 5170 išao odmah da ga se riješi.to je bilo negdje 1997 nisam siguran ali znam da Grbić ima dobru zemlju.Mislim da su ubacili diferencijal od MF .prednje vuča nije radila u rikverc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh