• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bubu

Guest
Oznaka P je za novi tip kabine i maske a DV je Dupla Vuca kao sto svi znamo. :D U paru idu i DV E i DV ES. E je pre oznacavalo novi tip limarije i kabine a S je bio EHR hidraulika koliko znam. (Modeli 580 i 590 koji su jako retki i imaju Perkins motore) Ja nisam video ni jedan 577 da je stari tip a da ima oznaku P!!!
 
Č

Čugi

Guest
Bubu, ja sam napisao onu cenu, jer je prijatelj pre godinu dana platio nov 577DV 15400 eura, ako su sad cene tolike posle samo godinu dana......nema reči....
 
B

Bubu

Guest
To su cene od leta 2007 godine. Na sajmu u NS su bile nesto manje cene (mozda 5 ili 10 %)
 
Z

zverec

Guest
Bobo kaže:
Kod nas u sumariji su imali 560 bez prednje vuce, jer je taj traktor okterniji nego kad ima prednu vucu, a kad vuce 3 klade, od prednje tako i tako nema koristi, jer je prednji zrak u zraku 90% vremena ;)

Imas sliku IMT 571 traktora, koji je samo preradjeni 577 za sumske poslove...
Pricas gluposti Bobo!!! bez prednje vuce se mozes "slikati" u sumi.
zasto su svi novi sumski traktori s prednjom vucom. :shock:
 
B

Bobo

Guest
Zato, sto prednja vuca ima u sumi samo koristi u rikverc...

Ne pricam gluposti, nego pricam kako je bilo! I Prije su postojali 560 s prednjom vucom, pa ih nisu kupovali. Zasto? Trebala im je okretnost...

Ovdje u sumi sad imaju STEYR traktore, koji su bolje rasporedjeni, pa se manje propinju, te na njima prednja vuca i ima neke koristi, no na 560, nema smisla jednostavno...

Ruse su kupovali s prednjom vucom, jer bez prednje vuce ih ne mozes nit ikupiti, tj ne uvoze se cak i ako ih prave 2WD ;)


IMT 560 je svoju izdrzljivost dokazao u sumama papuka, i tko god je tamo radio s obicnim traktorom, ce znati na sto mislim.

Normalna stvar da ce traktor koji je specijalno za sumu napravljen, bolje raditi od svih njih, no radilo se s onim sto se moglo nabaviti i s 560 uopce nisu pogrijesili jer, kako sam vec rekao, u sumi se dokazao...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ako pricamo o ovakvoj pumpi, onda se pri svakoj promijeni ulja u motoru odvrnu dva oznacena vijka na pumpi. Kroz crveni se toci, dok na plavi ne pocne curiti van. Vratimo obadva vijka na mijesto i to je to...

Obrisan neispravan link.

Ulje u potpunosti nikada nismo mijenjali u pumpi, ali se nadotoci svaki puta. Ulje u 539 sipamo INA SUPER 3 pa ono ide i u pumpu...

Znaš da su neki IMT-i 539 imali Rikard Benčić pumpu?
Mislim da su 91.godine počeli stavljati RBR pumpe (k'o na torpedu) pa je rat prekinuo tu suradnju.
 
B

Bobo

Guest
Ima ovdje jedan takav, i sve do prije par mjeseci nisam znao da su ih stavljali na IMT... Kod nas imas nove za kupiti po cijeni 1800Kn, a za usporedbu da samo kazem da glava za rotacionu pumpu kosta 1500Kn... Tak da ono... ne znam kakve su RBR pumpe po kvaliteti, znam samo da se ne mora ozracivati... Ona ti valjda automatski...

@ROKI: tu naljepnicu moj brat naljepio kad je bio pican, a ja ono srce zafarbo obicnom bojom, ne znam ni ja zasto...

OPTIMA Modrica RULES ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ima ovdje jedan takav, i sve do prije par mjeseci nisam znao da su ih stavljali na IMT... Kod nas imas nove za kupiti po cijeni 1800Kn, a za usporedbu da samo kazem da glava za rotacionu pumpu kosta 1500Kn... Tak da ono... ne znam kakve su RBR pumpe po kvaliteti, znam samo da se ne mora ozracivati... Ona ti valjda automatski...

@ROKI: tu naljepnicu moj brat naljepio kad je bio pican, a ja ono srce zafarbo obicnom bojom, ne znam ni ja zasto...

OPTIMA Modrica RULES ;)
Tvornica Rikard Benčić više ne postoji, propala je prije 10 godina.
To im je valjda stara zaliha(pa je zato jeftina) , al to su jako kvalitetne pumpe, rađene po licenci Bosch.
Znam da su neki Mercedes kamioni imali RBR pumpe. Mislim da i Mercedes motor koji je na Zmaju 161 ima RBR pumpu.
RBR pumpa se izračiva vrlo jednostavno, i nitko se ne žali na njih što se tiče kvarova.
dok su IPM (licenca Lucas) dosta teške za izračivanje, isto kao i Lucas-ove imam ih na Bourgoinu (Perkins motor) to je muka živa, dok ti jednom povuče zrak nebudeš ga više upalio da mu zlato daš :oops: , odma pola sata izgubiš dok ne upali.
I na Bourgoinu, nekoliko puta je Lucas pumpa bila na popravku.
IPM-ova česta mana je AC pumpa, često im odlazi membrana. A i ima zamjenskih proizvođača vrlo loše kvalitete.
I često im odlazi semering, samo se počne dizati nivo ulja u karteru jer mu nafta ode u ulje. To je bilo na jednom Masseyu kojeg sam imao.
 

Momo

Član
Tu od
26 Lip 2007
Poruka
141
Lukas pumpe su katastrofa, kvare se puno vise nego Bosch a nemozes nista sam popraviti,Mercedes tradicionalno ugradjuje Bosch pumpe u svoje automobile.
Pokusali su u C klasu ugradjivati Lukas i to je naj veci promasaj.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
svrljam po jubitou pa sam nasao ovo. neki su to mozda vidjeli,neki mozda i ne.
lijep imt,zar ne? ;)
[youtube:8a889]OFk7QApG-xY[/youtube:8a889]
 
B

Bobo

Guest
NEVJEROVATNO...

Netko je "ukrao" "pposudio" ili kako vec, moje slike IMT 577DV... Pa kud bas moje...


Svakakvih ljudi ima, a clip je zanimljiv. Pogotovo sto se netko potrudio ugraditi prednji hidraulik na 565...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ocito su mu se svidjele tvoje slike :D
a evo jos jednog.
mislio je da moze plivat,ali ipak nemoze :mrgreen:
[youtube:7f7ac]g2J5j6l2tKI&feature=user[/youtube:7f7ac]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Bobo kaže:
...Pogotovo sto se netko potrudio ugraditi prednji hidraulik na 565...
Pa nije baš prava prednja hidraulika. To je paralelogram za ralicu, kao na komunalnim strojevima iliti kamionima.
 
B

Bobo

Guest
Ucinilo mi se sa slike na kojoj je ralica skinuta da je prednji hidraulik namontiran...

No, svejedno, covjek ima ralicu naprijed kako treba...


I kako mi se cini da je ovo IMT 560 na ovom clipu ;) I jos neka mi netko kaze da on nije za u sumu...

A stvarno ima svakakvih budala...

[youtube:4ff7b]I1Qu8Cvgcp4[/youtube:4ff7b]
 
Z

zrine892

Guest
ma stvarno je budala...jos samo da ga je poklopio...e onda sto bi se pricalo sto je lud...naravno da nije za sumu jer propinje ko konj...:)
 
B

Bobo

Guest
zrine892 kaže:
ma stvarno je budala...jos samo da ga je poklopio...e onda sto bi se pricalo sto je lud...naravno da nije za sumu jer propinje ko konj...:)


Ima dobro vitlo, i moras ici jako jako brzo da bi te traktor poklopio... kad se toliko propne, nabije se na vitlo i traktor se krene zanositi. Imas 2-3 puta to na ovom clipu...


Propinje se?!? Jel ti vidis sta ovaj vuce? nije to traktor od 150Ks, pa da se igra s 5 klada...
 

Najnoviji postovi

Na vrh