• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

R

Ratarko

Guest
Film pokazuje samo još jedan idiotizam .
Mogao je ona četiri lanca zakvačiti još malo prema gore u odnosu na težište traktora pa bi se još lakše propinjao .
 
K

krx pozega

Guest
Tak se to i radi......IMT bi po mom bio tu u glavnoj ulozi a svaka šuma ima svoju budalu.. ;)
 
B

Bobo

Guest
Jooj, Ratarko, pa to se kod nas u sumariji tako i radi, bas kako i Krx kaze... nama u sumi ne treba prednja vuca, mozda samo kad se negdje uzbrdo treba popeti u rikverc... Sta ljudi rede s 560, to je gadno za gledati. jednom sam vidio i vise ne bih volio, jer ovo sto ovaj radi, nije nista, vjeruj mi... U nasoj kotlini je neki drugaciji zrak koji udisemo, pa nas ima dosta divljih po brdima...

U nasoj sumariji traktoristi imaju medjudobna natjecanja tko ce vise klada izvuci i tko ce duze na zadnjim tockovima voziti...

Bas sam zato i piceku napisao da mi je one valtre zelene zao, jer ne znam kako ce fini traktor izdrzati ovakve divljake...
 
R

Ratarko

Guest
Propeti traktor ne vuče ništa bolje od traktora koji stoji sa sva četiri kotača na zemlji !
Da taj traktor ima prednju vuču povukao bi trupce bez propinjanja .
Činjenica da je prikvačio lance onako visoko mu samo pomaže u prvotnom propinjanju a kasnije odmaže jer kada mu je traktor propet i kada pokušava krenuti sa njim sa mjesta to prikvačište je opet nisko tako da je mogao i dole za poteznicu staviti lance .

Kao što rekoh , idiotizam a ne nešto što bi se trebalo isticati .
 
K

kiko

Guest
tip je dobar za rad u šumarstvu, ker radi s traktorjem, pogon na stražnji kotači. svaka mu čast.
 
K

krx pozega

Guest
Šta je samo moj izvuko klada na ovu šemu...samo sad imam preko sto kubika suhe građe...a gdje ostala drva...iz moje šume do dvorišta na ranču ima dobar km....na ovu šemu bez propinjanja u prosjeku tri klade,samo istina ne na ovakav način svezane vući do dvorišta i nazad i tako cijeli dan...
... moja šuma ima strašno gadnu usjeku..provaliju duboku preko 50m...stari ju je upoznao 96-97 kad je traktor bio još relativno novi(Bobo 565 bez prednje vuče i nikad nije bilo vitlo na njemu...šta ti imam više pričat)...uglavnom tad se je bio malo raspo al se do tada bio već isplatio...
...za šumu moraš jednostavno biti sirovina i imati dozu idiotizma...ja sam prošli tjedan bio dva puta i reko sam dosta...još vučem upalu mišića..dečki koji stalno deru pucaju od sirove snage...malo dobre brlje i ovaj clip mi se čini sasvim prosječan :blackeye :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .....šalu na stranu, ovi dečki imaju sigurno brdo iskustva tako da ono...a 565..izmislio šumu za td 75 duplaka.. ;)

Ratarko nebih se složio sa tobom da prednja vuča ima toliko efekta u šumi kao što ti govoriš pogotovo na ovakav način...traktor ovako opterećen bez obzira na prednju vuču...samo zadnja radi...jer što više opterećuješ zadnji hidraulik to v8iše daješ efekte zadnjem gripu i manje važi zadnja vuča bez obzira i da se nije propeo...ovom liku ni dobar svez ne bi pomogao ali on je to riješio na najteži način...o tome se radi
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: Gle, hvatiste da je visoko, je i tu se slazemo, ali ono opet mora tako biti, jer je vitlo takvo...

Da je to bio 560 DV, opet bi se on propeo bez obzira na tezinu prednjeg mosta.

Tu je najveci problem veliki teret i budala na vozackom sjedalu.

Ja nista ne isticem, nego samo kazem kako ovdje rade u sumu ljudi... Tu nema ni mozga ni pameti, samo deri... i kad se traktor pokida, bez pitanja se popravlja i opet ispocetka... Motori su na 560 traktorima u prosjeku trajali do 3 godine max... na hladno se odmah dere po iberu, propeti uvijek, ulje se ne mijenja nikad, samo nadosipa... nerijetko se zapne uljnim filterom za neko drvo, pa ulje iscuri...

Vidio sam kako majstor dovuce kladu, otkvaci ju, i uhvati zalet te rikverc iber mazne vitlom u nju da ju odbaci u jarak kraj ceste... Traktor odskoci pol metra u zrak, i onda se cude sto izdrze i toliko patnje... Zasto bi islo polako, kad moze i duplo brze, bez obzira na posljedice...

Kad je baja parkirao taj traktor na kraju smijene, ja sam ga isao malo obici... to ulja nema gdje nema, sjedalo nema amortizera niti jednog, kao da na panju sjedis... donje poluge su vise puta varene, jer je nekim cudom uspio odbiti vitlo, lufta gdje god moze biti, ima ga... na hidro volanu, oni imaju pol kruga praznog hoda... sve rasklimano i deri...

I onda ti budi normalan pa uopce i sjedni u takav traktor, a kamo li jos ici s njim raditi u sumu...

Imali su ruse neko vrijeme pa su ih sve pokidali... sad imaju ove male hittinere i IMT 560 su vraceni u "sluzbu" i s njima rade... rusi su vjerovatno prodani "na kilu"...

@Krx: bar ti znas ekipu s Laza... pa sta oni rade, to je slicno ovome... Rade ima 560 za sumu s kavezom i traktor je relativno ocuvan, ali opet je i on svoje odradio... a kad vidim s cime ostali idu u sumu, najezim se ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ovo ne znam kako bi se moglo nazvati,hrabrost,ludost ili več neznam šta.Sve to ide dok ide.Na tom traktoru nema nikakve zaštite za vozača.Kaže Bobo da bi se u slučaju prevrtanja naslonio na vitlo i klade,a šta bi bilo sa vozačem kada bi ispao iz sjedala i on bi se naslonio na klade ili ? . kažem sve ide dok ide dok netko ne nastrada.
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, to sto je sofer (pijana) budala, nije moj problem... jednom sam bio u takvoj situaciji s 539, i ne znam kako se traktor uopce propeo, no ne bih to volio ponoviti...

Ovaj sto ima vitlo kad se propne, daska struze po zemlji i koci traktor te ako ovaj i dalje nastavi ici naprijed, onda ga zanese u jednu stranu, sto nikeko nije dobro... Ako traktorist ispadne iz sjedala, sam si je kriv, sto je to uopce radio... Mogao je u dva puta otici i bez ikakvih problema izvuci te klade, ali nije fora, nego mora sve odjednom ici...
 
K

krx pozega

Guest
Što se tiče toga u ovom slučaju bi vozač sigurno nastradao..al mora mu se odat priznanje.. ;) ...svaka čast majstore...najviše me dojmio njegov start s mjesta i početak snimanja... :p
 
T

Tonxy

Guest
nisam znao da se kod vas radi u sumariji sa 560 ili tim malim hitnerima!! :shock: :shock:
kod mene nema toga!! tu ide samo LKT 80,LKT 120 ili pak Timberjack do 220 ks!! sve prednja i zadnja vuča,veliki sumski traktori! :p :p inace oni svi na zimu odlaze dolje u vase krajeve vuc i tamo su do proljeća! :mrgreen:

za osobne potrebe ljudi otiđu u šumu pa si vuku po 3 klade ali nikad previse jer kod nas je brda,kamena i blata!!
bez lanaca tesko da se ide u sumu a gume odu za godinu dana ,a mozda i prije! ;) ;)

jedan moj susjed ,imo oko 19 god,vuko je na strmini tri klade i traktor je proklizo,trupci ga samljeli i prevalili! :cry:
i hvala bogu on je osto ziv!! :eek: :eek:
popola je puko,sve pomotano... ono sto je netko reko "dobro je dok se nikome nista ne dogodi"! :|

pozz
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
A nije mastan??? Si siguran da je to IMT????
 
Č

Čugi

Guest
Cepter dao najbolju ponudu za IMT
08:52 -> 08:05 | Izvor: Beta, Tanjug
Beograd -- Najbolju ponudu za kupovinu beogradske Industrije mašina i traktora dao je konzoricujum u kojem je i biznismen Filip Cepter.

Taj konzorcijum, koji čine Cepterova firma „Hom art“ i SIP iz Slovenije, za 94,5 odsto kapitala IMT-a ponudio je 121,1 milion evra, kao i investicioni program od 10,2 miliona evra. Ovo je do sada od početka privatizacije najveća data ponuda za jednu firmu iz metalskog kompleksa.

Pored te ponude u Agenciji za privatizaciju su otvorene još dve ponude dostavljene na tenderu za prodaju IMT-a, koji je objavljen 16. jula prošle godine. Konzorcijum „Nevrfild limitid“ je ponudio cenu od 109,3 miliona evra i ulaganja od 13 miliona dinara. Jedan od potpisnika te ponude je bivši ministar energetike Srbije Goran Novaković.

Treći konzorcijum „Agri investments“ je ponudio cenu od 76 miliona evra, ali nije spreman da odmah ponudi i investicioni program. Firme koje čine taj konzorcijum, beogradski MPC i Adriano korsi iz Italije, navele su u ponudi da će plan investicija napraviti tek kad detaljno analiziraju stanje u IMT-u.

Predsednik tenderske komisije Nebojša Ćirić je rekao da je zadovoljan pristiglim ponudama za IMT i da su realne cene ponuđene za kapital fabrike.

Direktor IMT-a Slobodan Petrović, koji je član tenderske komisije, naveo je da od kupca preduzeća očekuje da obnovi proizvodnju, a minimalnim socijalnim programom, koji su prihvatila sva tri ponuđača, predviđeno je da u prvoj godini ne bude otpušten niko od 1.100 zaposlenih. On je ocenio da je atraktivna lokacija na Novom Beogradu, na kojoj se nalazi IMT, privukla ponuđače koji su poznati u oblasti nekretnina. Budući kupac, će, kako je naveo, najverovatnije izmestiti fabriku na drugu lokaciju.

"Imajući u vidu lokaciju, koja je što se tiče poslovanja najelitnija u tom delu Novog Beograda, verovatno bi svako ko ima poslovnog smisla izmestio fabriku na periferiju. To nije ništa strašno, pogotovo što fabrika zahteva potpunu obnovu, imajući u vidu da su poslednja ulaganja bila sedamdesetih godina prošlog veka", rekao je Petrović.

"Mi 13 godina radimo s blokiranim računom isključivo od avansa kupaca. Dobijamo novac bez ikakve garancije da će dobiti robu koju su naručili", rekao je Petrović, dodavši da očekuje da će se posle privatizacije ta praksa promeniti. On je rekao da su mu poznata sva tri strateška partnera u konzorcijumima, precizirajući da je "jedan veliki trgovac iz Italije, drugi je proizvođač mehanizacije iz Slovenije i treći proizvođač mehanizacije iz Poljske".
Petrović je istakao da firma nije u najboljem stanju, proizvodi svega do 500 traktora godišnje i to čini svega četiri odsto nekadašnje najveće proizvodnje.

U vlasništvu IMT-a je plac od 35 hektara, na kojem je nekoliko hala i poslovnih objekata. Gubici tog preduzeća u prošloj godini su, prema rečima Petrovića, bili između 25 i 28 miliona evra.

Prvi tender za prodaju IMT je bio neuspešan, jer nije stigla ni jedna obavezujuća ponuda, a na drugom tenderu mogle su da učestvuju firme koje se najmanje poslednje tri godine bave proizvodnjom poljoprivrednih mašina ili traktora i čiji je prošlogodišnji prihod bio veći od 20 miliona evra.

IMT se bavi proizvodnjom traktora, traktorskih priključaka, cevnih konstrukcija, obradom metala i proizvodnjom alata i alatnih mašina, a u 2004. godini je ostvario prihod od 30 miliona evra. Od imovine, IMT poseduje hale za proizvodnju traktora (91.424 kvadratnih metara), objekat razvoja proizvoda (6.100), hale za proizvodnju mašina (30.325), restoran društvene ishrane (4.750) i odmaralište IMT-Divčibare (2.595).

Tu su i proizvodne linije za obradu delova traktora i poljoprivrednih mašina, za završnu obradu brušenjem, za ozubljenje i specijalne mašine za obradu kućišta. Fabrika ukupno zapošljava 1.237 radnika, a očekuje se da će posle sprovodjenja socijalnog programa taj broj biti smanjen na oko 1.100
 
B

Bobo

Guest
Bas mi brat to sinoc dosao reci...

Napokon da ce IMT krenuti malo naprijed! Drago mi je da nije istina ono sto sam cuo da TAFE kupuje tvornicu, te da IMT ime kao takvo vise nece postojati kao novi proizvod. A da ce se tamo proizvoditi TAFE traktori...

Sad mi je lakse, jer bi moj iduci traktor opet mogao biti IMT ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
IMT 539 s prednjim utovarivačem
[youtube:f6093]B2F3CWe-C2o[/youtube:f6093]
 
R

ROKI

Guest
Eto za sve nevjerne Tome koji nisu vjerovali da IMT-539-533 može raditi sa utovarivačem! ;) Ma to je zvijer, ljuta zvijer. :D
 
B

Bobo

Guest
Vidi ti malog sto radi... Ipak, IMT je to ;) 8)

ROKI: ne znam jesi li primjetio, ali ovaj bajo ima i cilindar na kasili, i to mi se pravo svidja, dok ti nisi imao...

Vjerovatno ovaj ima neku pumpu na kardanu, i razvodnik s kojim radi, jer ne znam kako na 539 to drugacije "ukomponirati"


Sve u svemu, dobar clip!
 

Najnoviji postovi

Na vrh