• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Č

Čugi

Guest
ROKI kaže:
Dobro izgleda, al ima još bolju cijenu. 12000 EURA!

Mnogo...da nije to cena sa cisternom? Nov 577 DV je 15000 eura.
 
B

Bobo

Guest
Nemojte mi reci da je i na 5170 radila "automatika" naprijed... To je krs zivi!

mehanicko, rucno ukljucivanje je zakon!

Sto se Grbica tice, imao je neke oronule izganjane JD traktore, da je to bilo gadno za gledati. Sad vidjam po dvoristu i neke malo vece i novije JD traktore. Ili ih prije nisam vidio, ili je u zadnjih godinu-dvije kupio nesto "novo"...

Grbiceva zemlja, ko i Krx-ova, ko i moja... bolje ne moze, i ako moze, to su nijanse ;) Problem je sto Grbic nije radio u svojim traktorima, vec ima "sofere" pa njih zivo zaboli i ne paze na traktore. Sa velikim IMT-ima se, nazalost, treba znat raditi, jer inace pucaju na najslabijoj karici, koja je diferencijal.

Na koleginom izganjanom 5136 je "sofer" pod uthjecajem sa sjetvospremacem zapeo za neku vrbu, rukao je naprijed, pomotao kompletan sjetvospremac i polomio je poluosovinu :shock: a na diferencijalu se ne pozna nista cudno...

5136 je najveci IMT koji se moze dat nekom drugom i da ga ganjaju do besvjesti. Sve jace mora biti u pazljivim rukama, ili se mora prepravljati MF, JD i slicnim dijelovima...
 
K

krx pozega

Guest
Bobo koliko sam te razumio hoćeš reći da je plavkasta kao na Radetovom IMT lijepša od stare sive... :scratch
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
farbaju sa čim stignu nebi me čudilo da jedan dan izađe neki zuti :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
frks kaže:
farbaju sa čim stignu nebi me čudilo da jedan dan izađe neki zuti :mrgreen:

Žuti IMT-ovi su za šumarije tj za šumske poslove. Pravili su se i još se prave. Npr. IMT-531, IMT 571...
 
B

Bubu

Guest
Čugi kaže:
ROKI kaže:
Dobro izgleda, al ima još bolju cijenu. 12000 EURA!

Mnogo...da nije to cena sa cisternom? Nov 577 DV je 15000 eura.

Koliko ja znam, u Srbiji 577 DV kosta oko 1700000 dinara a 577 P oko 2000000 dinara sto dodje oko 21000 evra i 25000 evra sa PDV-om
 
B

Bobo

Guest
Kod nas je 577 prije par godina kostao 156000Kn, po danasnjem tecaju eura bi to znacilo 21 250€. Tu je od opreme prednja vuca, grijana kabina i dva para hidraulicnih uticnica.

To je cijena bila za gotove novce. Za Novu liniju nabaci gore jos 1000€ i to ti je to...

@Bubu. sto ti shvacas pod 577 DV, a sto pod 577 P?!?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Kod nas je 577 prije par godina kostao 156000Kn, po danasnjem tecaju eura bi to znacilo 21 250€.
Puno je to, za te novce bi trebal biti puno suvremeniji traktor. Zato to kupuju samo zaljubljenici u IMT... ;)
 
B

Bobo

Guest
Sta je, je!

Za jedan 5136 sa osnovnom opremom (grijana kabina, hidraulicni izvodi) dobijes SDF traktor sa 100Ks koji ima i zracno sjedalo, i tisu kabinu, i 50 puta bolji mjenjac i 20 puta bolji motor... SDF traktor je naspram IMT-a za mene ruzniji traktor, ali kad se radi o funkcionalnosti i odnosu ulozeno/dobiveno. Mislim da je SDF way to go...

Da stvarno imam viska novaca, uzeo bih IMT-a, ali kako bog zapovijeda...

Covjek ovdje odrastao na IMT-u, kupili zetora nekog drljavog... Skupili novaca pa kupili zetora 120Ks... Onda je mislio da je na krovu svijeta... Kad je zetor odradio svoje, otisao u austriju kod covijeka i kupio deutza 120Ks... Zetor mu nije ni do koljena, a da usporedjujem IMT tu, to bi bila uvreda i za DEUTZ i za IMT...

Da IMT spusti cijene, ne bi bilo lose, jer se jos uvijek 539 i 549 prodaju kao da se dijele. koliko cijem da je 565 DV aktualan model, a sve jace od toga se rijetko kupuje. IMT je u rangu traktora do 100Ks jos uvijek cijenom konkurentan (bar mislim) a drugi proizvidjaci ispod 50Ks prave samo vinogradarske traktore koji su opet 3 puta skuplji od bilo kojeg IMT-a.

549 smo i mi odabrali, jer nesto novo od 45-50Ks se za te novce jednostavno ne moze pronaci...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
549 smo i mi odabrali, jer nesto novo od 45-50Ks se za te novce jednostavno ne moze pronaci...
Ja bi rađe odabrao, recimo polovan traktor 100-120ks. Za nekakvih 15000€ kupiš pravi traktor od 100ks, u dobrom stanju i ne prestar.
A i dok pogledaš ispod 70ks traktor ti više nemože niti špricati, niti razbacivati umjetno. Radi se na sve većim površinama i ove traktore ispod 70ks vrijeme je jednostavno "pregazilo". Možda zvuči malo bezobrazno al je tak. :?
 
B

Bubu

Guest
Bobo kaže:
Kod nas je 577 prije par godina kostao 156000Kn, po danasnjem tecaju eura bi to znacilo 21 250€. Tu je od opreme prednja vuca, grijana kabina i dva para hidraulicnih uticnica.

To je cijena bila za gotove novce. Za Novu liniju nabaci gore jos 1000€ i to ti je to...

@Bubu. sto ti shvacas pod 577 DV, a sto pod 577 P?!?

577 DV je traktor sa obicnom kabinom a 577 P je sa onom sivom,velikom (sto ti kazes - nova linija). Pa valjda ti pise na oznakama traktora, kako to da ti Bobo nisi primetio?
Da je cena recimo 15000 evra za model 577 P onda bi bila konkurent drugim traktorima tog ranga,ovako nista od trgovine. Dzabe mu sto je dobar i sto ga ja volim i sto posedujem 2 IMT-a kad uvek negde pirka u kabini, kada ih nema sa klima-uredjajem, kada nisu dovoljno izolovali kabinu. Sto se tice mehanike-malo zastarelo ali OK. Ako se redovno odrzava moze da dogura do 10000 rs uz sitne kvarove i par zameni guma! A da se slozimo da svaki traktor mora da ima bar neki sitni kvar.
 
B

Bobo

Guest
@Bubu: Samo se potrefilo da na ovima likama na novoj liniji pise 577 P P moze biti i na novoj i staroj liniji sa ili bez prednje vuce ;)

Ta slova iza brojeva bi trebala oznacavati opremu traktora (P, E, DL, DLI, DLE...) No mislim da se ovdje samo potrefilo da P oznacava novu liniju...

Nije mi nista promaklo, nego je mene zanimalo sto ti shvacas pod 577DV, a sto pod 577 P. Mislio sam da pravis razliku sa prednjom vucom i bez prednje vuce, no ocito si mislio da novu/staru liniju...
 
B

Bobo

Guest
Kod nas u sumariji su imali 560 bez prednje vuce, jer je taj traktor okterniji nego kad ima prednu vucu, a kad vuce 3 klade, od prednje tako i tako nema koristi, jer je prednji zrak u zraku 90% vremena ;)

Imas sliku IMT 571 traktora, koji je samo preradjeni 577 za sumske poslove...
 

Najnoviji postovi

Na vrh