• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

T

Tonxy

Guest
šta bi se polovno za te novce moglo dobiti iz grupacije SDF?
posebno naglašujem DF?? švabija,rabljeno,koje godište,ks??
ako imate odgovore molio bih da ih postavite.to me jako zanima !!
hvala! :lol:
 
A

agrotehničar

Guest
Za te novce čovjek kupi novi Zetor i onda zna da u dvorištu ima traktor, a ovo mi se čini kao neki IMT-ov eksperiment, u svakom slučaju čovjek mora bit jaaaako hrabar da za tako nešto plati toliku lovu. kad sam vidio sliku pomislio sam max. 80-100 tisuća :mrgreen: :mrgreen: ;)
P.S. Bio sam jučer na sajmu i vidio sam to novo čudo tehnike i sve je to nekako nabacano na traktor bez nekog pretjeranog smisla, tj. nije mi jasno kako to čovjek može normalno održavati a da mu ne smetaju ta silna crijeva, kablovi i sl.
 
R

Ratarko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Tonxy kaže:
šta bi se polovno za te novce moglo dobiti iz grupacije SDF?
posebno naglašujem DF?? švabija,rabljeno,koje godište,ks??
ako imate odgovore molio bih da ih postavite.to me jako zanima !!
hvala! :lol:
Evo ovako nešto
Obrisan neispravan link.
http://www.agriaffaires.de/gebrauchte/t ... ahr-6.html

Auuu :shock: koje si ti strojčine našao u zamjenu onome IMT -u :idea:
Misliš da su dovoljno jaki :blackeye ;)
Ja bi prije ovako neki http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm ... lus95.html

Po polovni DF traktor možda i nije dobro ići u Njemačku . Istina da ih tamo ima najviše ali oni ih najviše i vole/cijene .
Italija ili Francuska su bolje odredište po meni .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
Auuu :shock: koje si ti strojčine našao u zamjenu onome IMT -u :idea:
Misliš da su dovoljno jaki :blackeye ;)
Ja bi prije ovako neki http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm ... lus95.html
E da je Bobo uzeo takve strojčine, sve cure u ataru bi poludile za njim ;) :lol: :lol: :blackeye

Po polovni DF traktor možda i nije dobro ići u Njemačku . Istina da ih tamo ima najviše ali oni ih najviše i vole/cijene .
Italija ili Francuska su bolje odredište po meni .
Kako-kad... nije baš pravilo da je tak.
 
K

krx pozega

Guest
Osobno nebih više nikad kupio novoga IMT ali stvari se generaliziraju previše na osnovu cijene....za 150000 kuna se nemože kupiti dobar polovni traktor..čitaj 80-100 ks deset godina star dobar zapadni traktor..N E M O Ž E...
...recimo ako bi ovaj traktor izašao nekih 12000 kn...čovjeku koji ima 10ha vinograda...to bi bila dobra kupnja...kako?pa tako što recimo član ZJ traži sigurno 200000 kuna za polovni stroj toga tipa..da se razumijemo...možda nije tolika razlika u cijeni kao u kvaliteti al sigurno da je za održavanje lakši i jeftiniji i brži...nekomu opet veoma bitno..opet kažem tko se je kako orijentirao na proširenje i daljnje ulaganje novca..svaka roba ima svog kupca...

Uglavnom na površinu izlaze objektivno rečeno mnogi faktori svejedno realne isplativosti kupnje toga traktora...koliko god netko bio skeptičan prema tome pa i ja

...naravno da većinom svi težimo nekakvom luksuzu ali ovaj traktorčić bi sigurno zadovoljio potrebe jednog poljoprivrednog gospodarstva tipa gore navedenog...a da može bolje...uvijek
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
krx pozega kaže:
Osobno nebih više nikad kupio novoga IMT ali stvari se generaliziraju previše na osnovu cijene....za 150000 kuna se nemože kupiti dobar polovni traktor..čitaj 80-100 ks deset godina star dobar zapadni traktor..N E M O Ž E...
...recimo ako bi ovaj traktor izašao nekih 12000 kn...čovjeku koji ima 10ha vinograda...to bi bila dobra kupnja...kako?pa tako što recimo član ZJ traži sigurno 200000 kuna za polovni stroj toga tipa..da se razumijemo...možda nije tolika razlika u cijeni kao u kvaliteti al sigurno da je za održavanje lakši i jeftiniji i brži...nekomu opet veoma bitno..opet kažem tko se je kako orijentirao na proširenje i daljnje ulaganje novca..svaka roba ima svog kupca...

Uglavnom na površinu izlaze objektivno rečeno mnogi faktori svejedno realne isplativosti kupnje toga traktora...koliko god netko bio skeptičan prema tome pa i ja

...naravno da većinom svi težimo nekakvom luksuzu ali ovaj traktorčić bi sigurno zadovoljio potrebe jednog poljoprivrednog gospodarstva tipa gore navedenog...a da može bolje...uvijek
Dal sam 200t kn, a sad tražim 150t kn za praktički nerabljen traktor ;)
 
K

krx pozega

Guest
Nema veze.. htio sam samo usporediti :blackeye ...ili je nemoguće povući paralelu...šalim se, dobar je to traktorčić, mislim na IMT 550 sa Perkinsom

btw....ZJ koliko je snažan tvoj Same traktor
 
B

Bobo

Guest
Decki dragi... za 156 000Kn se dobije IMT 577 s grijanom kabinom samo tako!!!

Ovaj traktor je preskup, i niti ja koji sam IMT freak ga za te novce ne bih uzeo... Jednostavno je preskup...

Da se razumijemo, ja sam uvjeren da ce ovaj mog 549 samo tako nadzivjeti... kabina je vjerovatno hermeticki zatvorena, razina buke nemjerljivo manja i tako...


Kako je Krx rakao,. svaka roba ima svojeg kupca... Tako smo se i mi odlucili za 549, iako smo mogli dobiti 560... Za 560 nemam prikljucke, nemama zemlje da ga iskoristim, a na bihi bio niti prvi niti zadnji koji se "opekao" kupovinom polovnog traktora iz njemacke, austrije, francuske...

Novo je novo, koliko god on ulja trosio, no za takve stvari postoji reklamacijski rok, i to se rijesava...


Evo, netko je stavio DF traktor 95ks... koliko me za njega kosta plug, tanjurace, sjetvospremac, GORIVO?!? I koliko bih ja zemlje morao s njim raditi da bi mi se on isplatio? Ja toliko zemlje nemam, i traktor od 95KS an 15-ak jutara zemlje nema sto traziti. Da je u jednoj tabli, mozda i da, ali u komadima od jutro... Nema od tog kruha...

Polovan traktor nema garancije, povrata PDV-a ni povrata kapitalnih ulaganja, tako da je to ogroman trosak... Nas je 549 izasao 63 000kn, a za te novce mi nadjite polovan traktor koji je od njega bolji!
 
M

matija

Guest
Bobo kaže:
Decki dragi... za 156 000Kn se dobije IMT 577 s grijanom kabinom samo tako!!!
i to je previše s obzirom da je case jx 80 bio na akciji za 19000 eura
 
B

Bobo

Guest
@Matija: Nitko nije rekao da nije previse... IMT je preskup traktor (ovi veci barem), ali za manje povrsine je jos uvijek dobar...

Nema tog traktora koji ce IMT 539 zamijeniti... taj jos nije napravljen, nit ce skoro... Svi se okrecu velikim poljoprivrednicima, pa tako IMT ima svoj dio kolaca tamo gdje ga nitko nema ;)

@Ratarko: Ha ha...
 
Z

zrine892

Guest
matija kaže:
Bobo kaže:
Decki dragi... za 156 000Kn se dobije IMT 577 s grijanom kabinom samo tako!!!
i to je previše s obzirom da je case jx 80 bio na akciji za 19000 eura
da da...e kad uzmes neke opreme...dojde i taj traktor laganih na 25,000 eura...ako ne vise....
 
T

Tonxy

Guest
ali istodobno raste i cjena IMT-A SA OPREMOM,KAO I SVAKOG DRUGOG TRAKTORA!!
 
Z

zrine892

Guest
to je sam da te navuku na tu foru...e kad dojdes tamo...a ono traktor nula...nista od opreme??ok...e sad trazis kompresor to je nekih 2000 eura,pa utezi 1000 eura,pa klima...pa izvod za hidrauliku, i tako dalje i tako dalje.....:(
 
K

krx pozega

Guest
Ja sam htio nadodati pa sam odustao ali ću reći...da taj kejs bez opreme uopće nije neka roba tj. ni ne vrijedi više...meni je to kategorija eurowolf i sl....makar koliko sam ja zagledo po njemu...jedino što je dotjerano to je definitivno izgled
 
B

Bobo

Guest
Tonxy kaže:
ali istodobno raste i cjena IMT-A SA OPREMOM,KAO I SVAKOG DRUGOG TRAKTORA!!

NE! u cijenu od 150 000Kn za 550, je uracunato da dobijes kompresor, dvosmjerni i jednosmjerni prikljucak za kocenje prikolica, izvod za kipanje i dva para dvosmjernih hidraulicnih uticnica, grijanje kabine, te donja i gornja poteznica...

u 156 000Kn za 577 dobijes prednje utege, kompresor, grijanje kabine, prikljucak za kipanje, prikljucak za kocenje, donju poteznicu, dva para dvosmjernih hidraulicnih uticnica i vece gume nego sto dobijes na onom CASE-u...
 
K

krx pozega

Guest
Hej Bobo stani malo....pa nećemo sad i kejsa prepišat baš ;) :p :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Necemo ga prepisat...

No, samo sam napisao da je u cijenu na IMT-u uracunato dosta opreme koja se na CASE-u nadoplacuje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh