• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bubu

Guest
Cinjenica je da je IMT dosta jaci od Torpedo traktora. Npr. kod mene u selu TD 90 Adriatic sa prednjom vucom vuce 2 x 35 cm plug i tegli se po njivi a ja sa 577 bez prednje vuce u istim uslovima orem brze od njega sa istim plugom.
 
Z

zrine892

Guest
jojoj....nisi ni ti vidio sta je torpedo...ima jedan kod mene u selu sto radi kamionskom za 6006 torpedom sto se ja nebi usudio napraviti...ali ipak tu stane 140 meteri...i to nije ZF getriba...jedino si mozda greskom napisao da je torpedo a trebao deutz 6006....koliko ja znam samo rx-120 neki i rx-170 imaju ZF menjac...ali torpedo 60 06 nema...

Bubu kaže:
Cinjenica je da je IMT dosta jaci od Torpedo traktora. Npr. kod mene u selu TD 90 Adriatic sa prednjom vucom vuce 2 x 35 cm plug i tegli se po njivi a ja sa 577 bez prednje vuce u istim uslovima orem brze od njega sa istim plugom.

e sada opet kod mene IMT-e 577 nemoze vuči 3 x 14 a dok TD 90 06 može.... :?: :?: a brzina je ista...
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
ŠANANA IMT 565 kaže:
E dragi moji forumaši izgleda da vi nemate pojma što znače imt traktori. To su traktori :lol: :lol:

Nema traktora do imt-a, kakav torpedo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bratić ima TD 60 06, te smo on i ja jedan dan od 7h ujutro vozili kod prijatelja silažu. Svaki je non stup vukao po dvije trotonske prikolice.
Ja sa svojim imt-om 565 sam vozio ko lud bez greške cijeli dan, stvarno sam ga abnormalno mučio po blatu i to sa dvije prikolice, puzao gore na silos i sve to bez greške.

Bratić je stariji od mene 6 g. i ima dosta iskustva s traktorima, ali taj torpedo nikud nikam, non stop nasjeda, nemože spuzati na silos, ma katastrofa, svaki teži posao i ode mu getriba (ljetos smo mstavili novu ZF- ovu), ali to jednostavno nejde i točka.
Jednostavno ne obožavam torpedo, jer imt naspram njega je BOG. :x :x :x :x :mrgreen: !!!!!!!!
nemoj mi tako o torpedu opet ce nastat rat :butthead:
 
G

GROF

Guest
...društvo; IMT-ea i TORPEDA., moram VAS sve skupa pozdravit., ča reć?; obadva stroja su dobra., ja uvik dajem prednost dobrom šoferu - vozaču., jer ako je dobar vozač, pol posla je odradjeno., ako pitate ki mi je traktor bolji., onda moram reć da je to TORPEDO,/bobo oprosti/., ako pitate zač je bolji???., pa zato ča je bil naš traktor, naše proizvodnje., šteta, stvarno šteta ča se ne proizvodi... bog grof
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
A ja mislio malo zaj... Bobu, a vi se posvadili k'o djeca :shock: :shock:
Naravno, na slici je vozač loš jer prvi put ore. :blackeye
I što se tiče prepucavanja... Šanana zašto nisi uzeo novi IMT 5106 nego Samu?
 
R

ROKI

Guest
Ja se zafrkavam, a oni zagrizli odma. :lol: Svako svog konja fali i to je uredu. Svaki ima neku falinku i manu. No činjenica je da su oba loši traktori što se tiče kvalitete materijala (pogotovo novija godišta).
 
R

ROKI

Guest
I kraj njega tv-826 ili 830? Taj je izgleda samo za paradu. Nebi rekao da puno radi kad je tako očuvan i nacifran. ;)
 
Z

zrine892

Guest
pa to je stvar u tome"ŠTO SVAKO HVALI SVOG KONJA" ali mene ide na zivce kad je bubu i šanana rekao da njegov bratic nemoze povuci dvije trotonke prikolicu na silazu jer kod mene u selu ima jedan sto vuče kaminosku svake godine,vuče 2x14 pluga leoparda i sad ce mi on reči nista ne valja...a dok bubu kaze da onaj da 90 - tka ne može vuči onog pluga a dok ovaj susjed moj dojde po mojeg pluga 3 x14 OLT...što je olt teži za vuči nego vogel!!a sad ce mi oni pamet soliti...a uopće ne razmisljaju o tome ko voz i kakav šofer...nego pričaju gluposti samo da se prepireju...stanite malo na loptu...a dalje u detalje neču ići...i to cu vam sve dokazati...samo vreemena trebam.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Slučajno sam pronašao na YouTube... sad će Bobo bit sretan ;) :mrgreen:
[youtube:9i1sfjv6]qTPRsc7z5Gg[/youtube:9i1sfjv6]
:lol: :lol:
[youtube:9i1sfjv6]gNJsQ9Y5gPQ[/youtube:9i1sfjv6]
:lol: :lol:
[youtube:9i1sfjv6]Lk1Ibfg7s7g[/youtube:9i1sfjv6]
[youtube:9i1sfjv6]ovIIH5QYS08[/youtube:9i1sfjv6]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je najljepši imt-e 539 koji sam vidio u zadnje vrijeme.

Za sve torpedaše!
Ljudi, ma neću ja nikakav rat već samo kažem ono što sam vidio i koliko imam iskustva.



Kaj se tiče one getribe na 6006. To je torpedo, ali su mu prisložili gore tu ZF-ovu getribu od istog deutza i svejedno je otišla. On već nezna kaj da radi s njem. Toliko je jadan da veli da ga bude prodal ciganima za staro željezo!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma Zrine što si se tako uspaničio :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bubu

Guest
Hej Zrine, sta se palis? Ja samo kazem ono sto vidim i cujem. Covek koji ima 9006 i 7506 je bio kod mene i zali mi se kako mora da vuce 2 x 14 jer sa 3 x 12 traktor po makar malo vlaznom zemljistu samo stane sa 4 vuche! 9006 je lak traktor za svoju snagu i obrtni moment i to mu ne godi u teskim uslovima! Pre bi vozio bilo kojeg Rusa nego bilo kojeg Torpeda!!!!!!!!!!!! A sto se IMT-a tice, bolji je od Torpeda!!!
 
Z

zrine892

Guest
Bubu kaže:
Hej Zrine, sta se palis? Ja samo kazem ono sto vidim i cujem. Covek koji ima 9006 i 7506 je bio kod mene i zali mi se kako mora da vuce 2 x 14 jer sa 3 x 12 traktor po makar malo vlaznom zemljistu samo stane sa 4 vuche! 9006 je lak traktor za svoju snagu i obrtni moment i to mu ne godi u teskim uslovima! Pre bi vozio bilo kojeg Rusa nego bilo kojeg Torpeda!!!!!!!!!!!! A sto se IMT-a tice, bolji je od Torpeda!!!

preporuči mu da nema pojma...sta je uopce kupovao to...dodjdite i ti i on kod mene...pa cemo vidjeti ciji je bolji...ili dojdi kod ratarka sa tim 577 pa cemo vidjeti ciji je bolji...ono što ti nisi dozivio i nemoj pricati...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bubu kaže:
Hej Zrine, sta se palis? Ja samo kazem ono sto vidim i cujem. Covek koji ima 9006 i 7506 je bio kod mene i zali mi se kako mora da vuce 2 x 14 jer sa 3 x 12 traktor po makar malo vlaznom zemljistu samo stane sa 4 vuche! 9006 je lak traktor za svoju snagu i obrtni moment i to mu ne godi u teskim uslovima! Pre bi vozio bilo kojeg Rusa nego bilo kojeg Torpeda!!!!!!!!!!!!
Čuj, ti izgleda se ne baviš poljoprivredom ili nemaš iskustva s traktorima, ako 90-tka nemože vući po mokrom 3x12 onda sigurno ni moj Agrostar 125 ks neće vući. 90-tka zbog svoje dužine i težine popne se i "na krov".
A sto se IMT-a tice, bolji je od Torpeda!!!
Kako kome...
 
Z

zrine892

Guest
to svakako da je bolji?a udobnos imt-ea da ne pričam...
alen28 kaže:
ili dojdi kod ratarka sa tim 577 pa cemo vidjeti ciji je bolji
Nemožeš uspoređivati traktore koji nisu u istoj klasi!

ja pricam o tome kako ovi hvale svoje konje...a pojma nemaju...s time sa htio reči da torpedo i imt-e pricam o istoj snazi i sve...neka dojdu orati kod njega na njegovoj zemlji...u istom komadu...a ne ovako se svadati i da tamo 90 06 nemoze tri brazde??a dok 577 moze?? a jeli....bas ste mudri...
 
T

Tonxy

Guest
ma gldao sam 90-ku kako ore sa dvobraznim plugom!! u brijeg i to jako duboko i bilo je malo vlažno!! janisam jerovo sta sam vidio samo znam da tip nije mako nogu sa gasa i a mu nijednom nije proklizo!!! ;) ;)

nenam za imt jer nemam iskustva ali stvao da rijesimo to jednom zauvjek nađite se pa orite na istoj parceli a 3*12 !!hehe :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja znam iz vlastitog iskustva da Imt 577 ne može orati s 3 x 12'' na dobroj dubini (25 - 35 cm).
Za 577 je najbolje rješenje imt 2 x 14'' ili neki slični plug, ali ne veći.
Plug je dosta visok, nema štopanja, gume na 577 su široke i još ako je DV nema tog blata i brijega koje on nemože preći. To je sasvim doviljno za imt 577. ZNAM jer sam tako oral neko vrijeme.

Dok torpedaš 9006 jednostavno mora ići sa 3x12'' ili sa 3x14'' JEDNOSTAVNO MORA
 

Najnoviji postovi

Na vrh