• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

Bubu

Guest
587 ima motor kao na 577 samo sto ima 76 KS na 2250 o/min. Izasla je jedna mala serija sa MAN turbo motorom i jako ih malo ima. Video sam i 592 koji isto ima 90 ks Perkins motor kao 590 samo sto ima spustenu masku i mali hladnjak, nema kompresor i ima ZF menjac sa strane. NIsam siguran,ali je moguce da ima i EHR. Zakasnio sam kada se jedan prodavao, 2000 god sa 1400 rs otisao za 11500 evra u perfektnom stanju...umalo nisam plakao! Koliko sam cuo, tih 592 je napravljeno samo 14 komada. 590 moze da se nadje samo retko. I kada se nadje, obicno nije u stanju kao Damianov..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stvarno gadno, na toj slici je stvarno prav blatan, a na onoj prvoj izgleda ko novi!!!!
 
K

krx pozega

Guest
Volio bih imati takav traktor...baš takav...nikad imt 5105 i sl......pravi dobri stari mf u balkanskoj izvedbi
...univerzalac...šuma,oranje,transport.... :!: :p

Bobo đesi da ovo vidiš :roll:....znamo da si živ jer i da si umro sad bi usto :roll: :p :shock: 8) :lol:
 
Z

zrine892

Guest
Bubu kaže:
Jel ja to vidim dim iz auspuha na 590?
navjerovatnije je da je hladan motor i da ga je tek upalio...sigurno slika da se malo zagrije traktor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :blackeye :blackeye
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jel ono na haubi zaliveno s naftom? :mrgreen:
nas 560 je isto stalno bio mastan na tom dijelu.. :D
lijepa slika,ali jel imas jos? :blackeye :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
neko je pricao da je to bila promasaj serija imt-ea a zašzo?nije mi jasno?zasto takve ne prave više?
 
B

Bubu

Guest
Zrine, ni ne znas koliko su sve modela probali da proizvode.. Najveci problem je bio sto niko nije podrzavao tu proizvodnju i sto su svi bili za standardno i jednostavno. Recimo ja imam prospekt iz 1984. godine u kojem stoji slika 590. U stvari to je 577 sa turbo Rakovicinim S44 motorom i vazdusnim filterom od 5106. NIkada ga nisam video u radu. Ovih 590 ima jako malo, sve su uglavnom probne serije. Recimo, pre se moze naci 580. Postoji i 580 i 590 sa oznakom DVES koji imaju EHR hidrauliku i ZF menjac, kao i onaj pomenuti 592. Verovatno je to bilo preskupo spram trzista i ostalih cena pa nije imalo prodju, ko zna... Ja sam letos prosao pored fabrike IMT-izgleda kao da je bomba pala na nju, sva zarasla u korov a ona izlaze na sajmu nove modele kao sto su 2140 i 570P!
 
Z

zrine892

Guest
da to mi se nesviđa kod imt-ea jer je bilo puno promašaja....a koliko ja cijena bila? i koji su nedostaci bili tom 590 IMT?...
 
B

Bubu

Guest
Cenu ne znam tacno ali znam recimo da je to sve kupovano preko veze ili su vece firme uzimale jer su serije limitirane. Institut za ratarstvo i povrtarstvo je tek u 2007. godini zamenio traktore do 100 KS-stiglo je par John Deere-a koji sada rade ono sto su radili noviji 577 i 580 mada su svi IMT-jci ostali verovatno za transport, paranje i te lakse zajebancije.. Koliko ja znam, ti 590 nisu bili problematicni vec ko ga je imao, terao ga je do kraja! Kladim se da je svaki izdrzao 8000-10000 sati pre remonta!
 
Z

zrine892

Guest
ovaj mi se svida sto je na slici...bas mi je poseban taj imt-e samo da je perkins motor...
 
B

Bubu

Guest
Na njemu i jeste Perkins motor T4.236 ! Te sa Rakovicinim turbo motorom sam ja samo na papiru video. Jedino je 5136 izlazio sa Rakovicinim turbo motorom, mada ni to nije bio svaki.
 

Najnoviji postovi

Na vrh