• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Zašto bi bil problem na 533?
Može na mjesto kompresora, može krilna na remen, a idalno rješenje je napred na temenicu pa kroz bolcn ispred haube ....
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Hvala na brzom odgovoru, sad kuzim, bas cista glupost, a inace ne volim IMT po nicemu jer je po meni jako zastario i ima jako puno nedostataka cak i dan danas.. :( imam C355 i Zetor 6340, Massey harris ferguson TE25. Pozdrav:drink:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Pitam jer susjed ima dvoradni cilindar na malceru pa moze s tim lakse radit
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Na mjesto kompresora nije pametno ni kompresor, a ne hidrauličnu pumpu ... dogodilo se jednom da mislim nije bilo nešto uredu sa sigurnosim, a kompresor druko ... dok nije preskočilo ... na sreću povijene samo klackalice, ali je usput promijenjen lanac i lančanici ... a drugi put se otkinio zub od kandže (vjerojatno do kvalitete) ... prošlo je opet samo sa kojom povijenom klackalicom ... otad kompresor je samo ukras, mada sve je to fino radilo, vuko je stari prazne zmajevke s njim, radilo je to nemož reć.

Neznam bil se mogla ugradit dvostruka remenica na radilicu od kombajskog motora, šestaka ... to na poseban remen bi bilo dobro
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Zašto ne na mjesto kompresora? Trebalo bi samo poraditi malo na napinjaču lanca, ali slažem se da to nije najsretnije riješenje.
nekad sam ugrađival motor od 533 na cormika i pumpu hidraulike sam nasadil na bregastu koju isti taj lanac pokreče ....

Ako ima mjesta zašto ne ugraditi duplu remenicu na radilicu, a ako nema kao što rekoh, rupa kroz centralni i dvije spojke pa na to pumpa.

Edit, krilna pumpa bi mogla za silu pogon i sa remenice ventilatora imati samo kaj bi to onda jako opterečivalo ležajeve ..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zanimljiva usporedba imt 558, 560 i ursusi......

nakraju, ništa puno bolje od fergusona, od navedenih traktora.......

jedini pomak na nešto veće bi bio MTZ......u tom cjenovnom rangu......:cool2:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
a zastarilo hebiga ... prije 10-ak god. tamo 2005 -'06 ko je utopio takav traktor dok su još bili na cijeni za 30 tkn i kupio kineza već se usrećio ... jer nov kinez 40-45 ks je košto 10t€ s kabinom orašje, a šta god mislili o kinezima napredniji je - ima hidro volan, brz je, prednja vuča, hidraulik može stiskat dolje, kompresor mož uklj./isklj., gomilu hidro priključaka, dekompresor, tegove, dvije brzine kardana ... ko je izvuko kapitalna zamijenio je faktički stari za novi

prijatelj je tako napravio i kinjezar radi mada sam bio skeptičan, doduše mjenjač krči i kočnjice cvile, al nemož sve ... kolko para tolko muzike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A kam sa kinezom kad se približi radnim satima IMT-u?
Na njem se bude sve razderalo i ostaje jedino opcija parkiranja u vočnjak pod neku tužnu vrbu.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
kinez je napravio više sati do sad neg je prije stari imt, em je proširio proizvodnju što na jabuke, što na vinograde, povrće

baš sam mu neki dan išao pomoć brat jabuke, a on ga parkira uz brdo jer je akumulator (originalni kineski) pri kraju, kad smo nakraju išli kupit gajbe pali ga on na guranjac ... uhvatio je na doslovno 10 cm, samo je stisnio kvačilo i ponovo ga pustio

ja sam isto mislio tako da su to šerpenje ko i sve kinesko pogotovo što je s njim novim dobio dijelova da može još jedan mali traktor sastavit (karike, ventile ...) i knjigu s uputstvima od jedno 2.5 cm.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Opet problemi,s imt-om uvijek nešto,nema opuštanja....:icon_hang:
Radi se o 542,dešava mi se dok orem recimo u prvoj brzini da nakon pol sata il sat traktor kao da gubi snagu,guši se i moram u manju brzinu i onda sve normalno,isto tako i sa tanjuranjem pa čak i drljanjem...da napomem neradi se o tome da ga preforsiram u brzinama ,tj da radim u većoj brzini nego što je normalno...
Mislim da do motora nije,motor rađen polugeneralno prije 2 god.,traktor ljepo pali i po hladnijem vremenu,nedimi,ulja troši al u granicama neke normale...inače traktor čist što bi rekli ko suza,nigdje tragova ulja...
Po mom skromnom iskustvu bi reko da je do boš pumpe,dizni.....al eto nisam mjerodavan pa ako ima ko stučniji da ukaže na moguće probleme i rješenja bio bi zahvalan!
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nema tu sta da se prica.Kreces od slavine na rezervoaru,ac_pumpe;fitera pa tek onda prelazis na bosh_pumpu.Inace moras reci sta se tacno desava ...
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ako nisi par sezona mjenjo filtere goriva do njih je, bar je kod mene tako bilo na 540 i ac pumpa malo bila otpuštena, sve u vezi goriva pregledaj a onda bosh pumpa kao što ti kolega predlaže
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jednostavno nakon nekog vremena rada neprima gas, tj gubi snagu,onda u manju brzinu pa nekako...takodjer kad su vece temperature vanjske to vise dolazi do izrazaja....
Servis radjen prije 3-4mj,izmjenjeni svi filteri,promjenjeno ulje....
 

juraiimt

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
11
bok..imam problem sa imt 533.danas kad sam orao samo mi se je odjednom hidraulik podigao do kraja i nisam ga mogo spustit.glavna rućica mi ništ nereagira nego sam morao na finim i grubim hidrauliku dizat i spuštat da sam došao kuć... kaj bi to moglo bit?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Najvjerojatnije zaštekala balansna opruga ili izmješo poluge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh