• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Nisam, jer neznam ni šta trebam pregledat...prosto sam glup oko tih stvari...trebao bih pomoć :D
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
onda ti je bespotrebno pomagati,zovi majstora jer zamjena membrane nije mačiji kašalj,a preko foruma ti to niko nemože zamjeniti
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nemas tu sta pogrijesit krenes ovako: skines cjev di se sipa ulje pa onda mjerac poskidas creva od goriva i cnev od vakuma pa onda sipku za gasenje onda skidas pumpu na one tri matice skupa sa nosacem pumpe kad ju skines onda imas etiri sarafa za sarafciger na deklu gdje se nalazi membrana deklu maknes i ostaje ti membrana koja je zakopcana za letvu sa stiftom i rascjepkom koju skines i membrana je slobodna te ju mozes izvadit
Preporuka je da stavis novi fiber!!!

onda ti je bespotrebno pomagati,zovi majstora jer zamjena membrane nije mačiji kašalj,a preko foruma ti to niko nemože zamjeniti

Nije ju uopce problem zamjenit samo kad ju budes vraco nazad nesmijes ju okrenit za 180° zabiljezi jednu i drugu prirubnicu te ih u tom polozaju i vrati a sivurno su vec i zabiljezene?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ma ne treba to u traktoru, napraviš kao moj prijatelj. Ošpricaš pšenicu, opereš špricu, zaparkiraš u garažu, naliješ antifriz u pumpu, ispustiš vodu iz traktora i na proljeće nađeš pod fercem mlaku, smeće zaštopalo pipicu i rastiralo blok ali je pumpa na šprici preživela jer je unutra bil antifriz.

Ovo ti vjerujem jer je ista stvar bila mojima na 558. Deda je došel od nekud s traktorom, pustil vodu i otišel u kucu. Valjda je došlo smeca ili kaj i nije izašla voda. Pukel je blok tam iza bosch pumpe. Sad kad sam delal generalku videl sam da je i na mojem 558 isto blok varen. Isto je voda bila izgleda preko zime. Ljudi su bedasti i cigane se za 100 kuna a onda imaju puno vecu štetu. Da je taj antifriz ne znam kak skup ja ne bi nikaj rekel. 18 - 24 kune ima koncentrata kakvog hoceš. Naliješ i miran si.

Nisam, jer neznam ni šta trebam pregledat...prosto sam glup oko tih stvari...trebao bih pomoć :D

Nemoj se onda igrati s time nego daj nekome da ti to pogleda. To je normalna pojava na tim traktorima. Ode membrana i onda se "zaletava"... mom susedu je delal od nekih 800 do 1200 okretaja ko da ga turiraš stalno. A ako mu je malo smanjil ga onda je crkaval. Kaj je najluđe on je tak delal valjda pol godine.

A nemora ni biti da je membrana u pitanju možda ti negde zrak zahebava. Znam jednoga kaj mu je poluga od gasa pojela cev pa je isto tak delal.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
lako je to objasniti nekom tko se imalo razumije,a onom tko se ne razumije možeš crtati nebi shvatio. .najbolje posao prepusti pravom majstoru,pa onda gledati i učiti se nije pvp dječija igračka,ja sam je skidao i menbranu mjenjao tako da znam o čemu pričam,i isto sam dobro pazio iako sam mehaničar po struci, a kamo li netko tko nezna ništa o mehanici,i još dosta stvari i da nije bilo majstora Muhe ko zna sta bi zahebo
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
lako je to objasniti nekom tko se imalo razumije,a onom tko se ne razumije možeš crtati nebi shvatio. .najbolje posao prepusti pravom majstoru,pa onda gledati i učiti se nije pvp dječija igračka,ja sam je skidao i menbranu mjenjao tako da znam o čemu pričam,i isto sam dobro pazio iako sam mehaničar po struci, a kamo li netko tko nezna ništa o mehanici,i još dosta stvari i da nije bilo majstora Muhe ko zna sta bi zahebo

Baš tak, ne treba se covek igrati ak ne zna, bude si još samo kakvu štetu napravi. Ko god mu to bude delal ne bude mu puno para uzel za to, a možda ima i nekoga ko se razme..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pumpu nema potrebe skidati da bi zamjenil membranu. Dovoljno je skinuti filter ulja i membrana je na dlanu.

Otpustiš lajtung označen crvenom strelicom (ključ 17), ali ga odozdo primi ključem 19 da ti se cjeli ne odšarafi i skineš 4 vijka na šarafciger označena zelenim strelicama (sa druge strane poklopca su ti još dva).
Najprije provjeri da se nisu popustili pa ti tu vuče zrak i zato si sam nabira gas.



Kad skineš poklopac unutra ti to otprilike ovak izgleda, tu nemaš kaj zajebati.



Izvadiš rascjepku označenu crvenom strelicom i izvadiš membranu van.
Membrana ti je označena plavom strelicom i košta 50-tak kuna. Prije ugradnje ju naulji uljem.
Provjeri dali su stegnuti vijci označeni zelenim strelicama i sastavi obrnutim redosljedom.
nije to nikakava mudrija za napraviti.



Usput možeš očistiti filter membrane koji ti je odozgo stegnut vijkom za ključ 10, vidi se na zadnjoj slici (on također može biti jedan od uzročnika problema, a niko ga nikad ne čisti) i natočiš ulje u Boš pumpu pa probaš i javiš rezultate.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Ona se suprotstavlja sili kojom ju pritišće treća točka, te svojim hodom "mjeri" vučni otpor pluga ili nekog drugog priključka. Veličina toga hoda određuje visinu podizanja priključka, odnosno smanjuje vučni otpor. To se zove povratna veza.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pumpu nema potrebe skidati da bi zamjenil membranu. Dovoljno je skinuti filter ulja i membrana je na dlanu.

MUHA, tebi kaj si meštar je to možda pusi smouk ali nekome ko se ne razme u to je to spejs šatl
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
MUHA, tebi kaj si meštar je to možda pusi smouk ali nekome ko se ne razme u to je to spejs šatl
Ako čovjek ima volju nema tog posla koji nemože napraviti uz malu pomoč slika .....
meni da neko slike metne kak se radi ja bi još jednog Muhača probal napraviti.


Membrana uspješno zamjenjena, traktor popravljen. Hvala svima :)
Znači sad je sve u redu, ipak je bila membrana?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
meni da neko slike metne kak se radi ja bi još jednog Muhača probal napraviti.
ja bi ti stavil ali več imam 200 kaznenih bodova ..mogo bi na klupu prije nego sudac odsvira kraj
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
meni da neko slike metne kak se radi ja bi još jednog Muhača probal napraviti.


Hm hm jel u radioni ili krevetu :(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
to je vjerojatno bila takva linija, a ta linija ima kočnice potopljene u ulju.Sad mene zanima kako te kočnice koče.
 

Najnoviji postovi

Na vrh