• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ulje na radilici mi curi, iza zamajca. Promijenio sam silikonski semering prije mjesec dana otprilike, opet curi. Šta bi bio uzrok?

To ti je tako rjetko na kojem ne curi,,,
To zna curit i na novim traktorima a nekad curi vise nekad manje a nekad prestane pa opet ispocetka!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja još nikad nisam doživel da je samo stalo.
Jesam, ali je korisnik zatrdil rupu. Imam i video kak je to izgledalo :(rofl):
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Problem je tek dok počne ulje kroz anlaser kapati.... :icon_fU:

Isto je pacijent začepil rupu ispod. Ostal bez lamela...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To sam primjetio da se dogadja sa dvodjelnim ako mozemo nazvat semeringom
nekad gotovo da nema kapljice ispod a nekad do jutra kad odstoji bude onak fleka!!!
Ma sve u svemu jako los nacin brtvljenja!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Aha, zato ga još uvjek susrečemo na Mečkama i kojekakvim pumpama.

@ Motohod, bum poiskal video pa stavim.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Moj je pustao pomalo,ali nikad kako se ovdje pise(fleke), kap dvije najvise. Inace nikad nista to nije dirano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Dečki, kad radilica dobije aksijalni luft i semering si ukopa kanal onda samo takva brtva pomaže.
Između ostalog se meni zato nikad nije sviđala ona glupost koju su pametni inžinjeri, a mi bedaki probali ugrađivati da brtvi po kontra kanalima.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Po meni je najbolje rjesenje semering(obicni) i na radilici ili nekom drugom vratilu i osovini piksa koja se da zamjenit,,,,,
Upravo radi tih kanala koje napravi semering,,
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemora curiti na semering.Vrlo cesto se desi da pusta na karter.Tacnije procuri pluta koja dihta karter kod zamajca.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam stavio taj silikonski i nisam zadovoljan, počelo vrlo brzo kapati......neda mi se rastavljati da vratim stari sa novim "pletenicama" vjerujem da će biti puno bolje, kada se dobro napravi

barem sam tako napravio na kombajnu na perkinsu i nije nigdje procurilo, taj semering na zamašnjaku treba izbjegavati.......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imel sam par IMT-jca (na žalost još je jedan) ali mi niti jedan nije puštal na špagi .
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
postovanje forumasi
-ukratko trebam pomoc u vezi prepravke volana na mom imt 560 (stara linija)
-citajuci postove o tome zanima me dali ovaj orbitrol (od nekog vilicara) ima u sebi onaj zastitni ventil tj da propusti pa da ne potrga instalaciju ,koliko ima kapacitet jer nema na sebi nikakve plocice tj podatke i koji bi mu cilindar odgovarao da ne dobijem direktan volan (da ima vise krugova okretanja)
dal je ova pumpa ok za to ( od nekog JD )
dal je dovoljna posuda za rezervar ulja plasticna od kocnica za imt oko 2dcl
-posto cu radit cilindar po mjeri gdje je bolje ugradit , na poprecnu sponu sto spaja kotace (ispod mosta) ili bocno gdje ide sadasnja stanga od glave meh volana (kako ima stari 577)
-unaprijed hvala te isprika ako ne spada pod ovu temu ili nesto u svezi slika
L.P.
 

Prilozi

  • IMG_20150224_145129.jpg
    IMG_20150224_145129.jpg
    17.2 KB · Pregleda: 104
  • IMG_20150224_145102.jpg
    IMG_20150224_145102.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20150224_145027.jpg
    IMG_20150224_145027.jpg
    14.3 KB · Pregleda: 81
  • IMG_20150224_145157.jpg
    IMG_20150224_145157.jpg
    16.6 KB · Pregleda: 88

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Orbitrol ima sve u sebi i netreba ti nikaki drugi sig.ventil.
Posuda ti treba biti veca od 2dcl negdje oko 2 litre.
za orbitrol bi trebo znati kolikog je protoka pa prema tome napravit cilindar.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Orbitrol nisam videl koji ima sigurnosni ventil kod IMT-a je na pumpi ako ide pumpa i orsta od istog stroja moral bi odgovarati cilindar je bolje popreko manje trga most .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
postovanje forumasi
-ukratko trebam pomoc u vezi prepravke volana na mom imt 560 (stara linija)
-citajuci postove o tome zanima me dali ovaj orbitrol (od nekog vilicara) ima u sebi onaj zastitni ventil tj da propusti pa da ne potrga instalaciju
Priključi ga na agregat , ugradi manometar i sigurnosni ventil ..polako diži sigurnosni , ako ne stane na stotki ostavi vanjski sigurnosni




,koliko ima kapacitet jer nema na sebi nikakve plocice tj podatke i koji bi mu cilindar odgovarao da ne dobijem direktan volan (da ima vise krugova okretanja)

Kad bude priključen na agregat izmjeri protoke menzurom ili priključi na njega neki cilindar
dal je ova pumpa ok za to ( od nekog JD )


dal je dovoljna posuda za rezervar ulja plasticna od kocnica za imt oko 2dcl

dva deci je malo ..pola litre taman
-posto cu radit cilindar po mjeri gdje je bolje ugradit , na poprecnu sponu sto spaja kotace (ispod mosta) ili bocno gdje ide sadasnja stanga od glave meh volana (kako ima stari 577)
ja bi na poprečnu sponu
-unaprijed hvala te isprika ako ne spada pod ovu temu ili nesto u svezi slika
L.P.

drugi put pitaj po rednim brojevima , lakše je
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
hvala
-znaci da odnesem orbitrol hidr. majstoru pa da on to provjeri i prema njemu napravi cilindar
 

Najnoviji postovi

Na vrh