• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ja nebi previše ulazil u to kaj i kolko koji može ali 533 meni najljepše čuti.
Sječam se da mi je nekad Puknuti rekel da je njemu ljepše sa 533 raditi nego sa 539 zbog momenta i lošeg odaziva na gas.
Njemu vjerujem jer on ima oba, večina ostalih je rekla kazala. Barem ja tak mislim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bez kabine se podrazumijeva, dok ne počnu prve magle ili te putem pljusak uhvati :ROFLMAO:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Normalno da mu to nikak ne stoji.
Ali ruku na srce ti traktori su prošlost. U večini slučajeva je pitanje isplativosti ulaganja nove gume kupiti a kamoli malo dublje u njega zači.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Sve su to čari imt-a. Daj ga zamisli s grijanom kabinom i klimom :hahah:
Kaj bi onda rekli na ovo? Samo mu klima fali ovo ostalo je skroz na nivou 😉(prvi po redu je 539)
FB_IMG_1704225728555.jpg
Samo čim dalje od 549 jer je to papreno precjenjen traktor, kad vidim da ga neki cijene po 7000€ za solca odma me u želucu grč uhvati...
Kak veli i kolega ZJ, velika prednost ide prema 540/542 kaj se tiče odnosa cijena i kaj dobiš za nju naspram 539. Puno sposobniji traktor, a te priče da je težak na volanu okači mačku o rep jer taj koji je težak na volanu ima već debeli radni staž, od susjede 540 ima volan u rangu po težini motanja ko i moj 539 kojem sam prednji trap obnovil, bitno je da su rukavci uredno podmazani, aksijalni lageri dobri i da kotači ne stoje kao na drift autima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a po čemu je 540/42 bolji od 539 i u čemu je razlika?

to je isto kao usporedba 418 , 420 ili 423 tome udovičara
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
a po čemu je 540/42 bolji od 539 i u čemu je razlika?
Po masi, osovinskom razmaku, nosivosti hidraulike, limariji, veličini spremnika ra gorivo, vučnoj sili, snazi motora, snazi na kardanu... 542 ima 10 brzina i puno je brži na cesti...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Tast mi ima 539 a susjed 542, probao sam sa oba raditi i za frezu i takve poslove bi izabrao 542 a za okretač i poslove koji trebaju brzo okretanje 539. Na 542 mi se sviđa što ima 10 brzina i ona dosta veća kabina.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
još je @Bobo davnih dana objasnio tu 4 i 5 brzinu da su gotovo neupotrebljive ..osim kad je traktor prazan na cesti .Za vuču prikolica , ili rad na polju gotovo nepotrebna , ja se slažem s njim , volio bi da me netko demantira
snagu sam odavna objašnjavao , isti obujam , isti hod..540/42 radi na večm okretajima , dakle snaga raste s okretajima , i tek kad 540 pređe 2000 okretaja imaš benifekt plačen 2000 eura više .

tko , kada , gdje i u kojem poslu ne znam , vjerojatno samo na papiru

Ovo s kardanom NA 539 smo isto odavna prožvakali , napravljeno je kako je i tko ga je takvim napravio hvala mu .
Kaj to 540 može raditi s tih par konja više na kardanu , objasni mi molim te ?
jača hidraulika , kaj će mi to na takvom traktoru?..za čupanje panjeva.

Spremik goriva ,ima prednost.
Limarija koma..
Kabina ,vise prostora prednost ali ništa više ,buka je nepodnošljiva u svakoj koja nije odvojena i zatvorrna.Veča kabina također može značiti samo manju preglednost.
 
Posljednje uređivanje:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Možda je ovaj 539 u banani pa nema baš više ni snage pa mi je zato puno bolji osjećaj bio sa 542 dok sam frezao s njim, jednostavno nije se gušio i to mi se svidjelo kod njega. Za vidjeti pravu razliku bi trebalo probati u istoj zemlji oba pa vidjeti razliku a to nemam prilike. Ja bih ipak za tu cijenu potražio štore ili nešto s prvim pogonom. Nisam baš ljubitelj tih traktora bez prednje vuče. Naravno da ljudi rade s njima ali kad probaš neke druge više ti se ne vraća na to. Sad sam se sjetio da moram tastu probati na njegovom malo razraditi ili zamjeniti dijelove u rukavcima jer se jako teško mota. Onaj volan se da što reparirati ili samo novo? Nisam još rastavljao kučište volana.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Jel moze se upasat u 533motor od 539bez velikih kemija?Meni za pocetak netreba neka snaga nit nesto previse trazim od traktora vec dok se ja uhodam naucim ga vozit orat posli kad bi isao u siri posao tada mozda bi moga razmisljat oko jaceg veceg meni treba za par njiva koje nisu pretezno velike 3000kvadrata prosjek mozda i manje samo njive nisu orane ima 20god samo susid ih je kosio no to bi za prvu ruku narucio velik traktor da mi ih izore jer to je tvrdo ko beton mislim da bi me imt 533zadovoljila za pocetak
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
@tonci za to ti je 533 ili 539 idealan, moja preporuka jednobrazni plug, 14 ili 16 cola i prst u uho. Imat ces kvalitetno oranje a traktoru ce bit puno lakše.

@vlč.puknuti 539 nemre primirisati "pauku" za sijeno sa 4 rotora tj. 5 - 5.5m zahvata kaj se tiče nošenja dok se 540 tu snalazi kao veliki i u sličnim poslovima je 540 tj. 542 gazda ;)
Na dalje meni se na 549(a slično bi trebalo bit i na 542) ta 4. i 5. brzina kod baliranja puno puta taman dođe, kod malčera isto pun pogodak itd...
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Koliko se vrti cjena generalki s rukama tim motorima?Jedan mi kaze komplet djelovi su mu oko 500-600eplus ruke?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,958
To je malo teže za ocijeniti!
Motor (ako se radi samo o njemu) treba rastaviti i vidjeti što se brusi, a što kupuje. Tu ode jedan cijeli dan!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Jel moze se upasat u 533motor od 539bez velikih kemija?Meni za pocetak netreba neka snaga nit nesto previse trazim od traktora vec dok se ja uhodam naucim ga vozit orat posli kad bi isao u siri posao tada mozda bi moga razmisljat oko jaceg veceg meni treba za par njiva koje nisu pretezno velike 3000kvadrata prosjek mozda i manje samo njive nisu orane ima 20god samo susid ih je kosio no to bi za prvu ruku narucio velik traktor da mi ih izore jer to je tvrdo ko beton mislim da bi me imt 533zadovoljila za pocetak
Upravo radi tih malih parcela sam i dal glas 533 539. Radi okretnosti.

Može se bez problema staviti na 533 motor od 539.
Ako bi kupil i išel na tu opciju vodi računa samo da motor od 539 kojeg kupiš ima na sebi međuploču.
Sve ostalo tipa poluga gasa, poluga gašenja, kakvo crijevo su sitnice.
Malo si metni na papir matematiku takvog kemijanja i vidi jel bolje odmah u startu kupiti ono kaj hočeš da nebi poslije bilo.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na dalje meni se na 549(a slično bi trebalo bit i na 542) ta 4. i 5. brzina kod baliranja puno puta taman dođe, kod malčera isto pun pogodak itd...
Kaj ti to malcaš u 4 ili 5 brzini? golf igralište

Baliranje s 542..hm..sramota me pitati koliko njih ..možda 2 posto.

Osim toga mislim da je od 539 puno bliže 542 nego je od 542 do 549.
 

Najnoviji postovi

Na vrh