• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
jesi ga probal upalit, možda mu je motor dobar? Kolko vidim nije baš previše ni mastan, sve drugo se da za malo novaca sredit, limarija i instalacija su najmanji problem.

Bio je dosta mastan kad se zadnji put koristio. :-/
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
probaj ti njega u oranje, pa ćeš vidjeti kako funkcionira i kako pali, al bez spreja......onda će sve biti jasno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bez start spreja, ako je baš loša mašina, i kada je toplo, treba mu start sprej......znam za jednog ferđu što je na +30 palio sa startom......i radio manje poslove, te je poslije napravljena generalka, kada više nije nikako htio paliti......ubio ga rad u šumi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Evo, napokon sam pofotkao traktor pa me zanimaju vaša mišljenja (koliko se mogu dati na temelju fotki) jel to kaj vredi. :)
Ovisi koliko si spreman u njega uložiti i kak jako ga hočeš upicaniti. Ako makina kreše ima računice, ali ako i to treba slagati, vredi jako malo
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Ovisi koliko si spreman u njega uložiti i kak jako ga hočeš upicaniti. Ako makina kreše ima računice, ali ako i to treba slagati, vredi jako malo

Znam da ga čovjek koji je bio vlasnik prije nego je umro nije previše forsirao (barem od kad sam ja u selu).

Koristio ga je za otić do dućana i birtije, za manje radove u vinogradu, za potegnut si drva iz šume koliko mu je trebalo za grijat se i to je manje više to.

Znam da je traktor palio iz prve bez problema i dim se nije crnio.

S druge strane, mašina je bila dosta masna sa strane, u vrijeme kad se traktor koristio (a to je bilo prije dvije godine), tak da ne znam koji su tu problemi potencijalni.

Ne znam, muči me koliko da ponudim ljudima koji su ga naslijedili.

Mislio sam razgovarati s njima da ga srede toliko da upali (napune akumulator itd.) pa da pozovem nekog majstora da ga pogleda i procijeni koliko vrijedi.

Nekak si mislm da, sve i da mašina dobro radi ne bi dao za njega više od 7000kn.

A kaj se sređivanja tiče, trenutno mi je važno samo da imam nešto na što mogu zakačiti roto kosu i početi sam kositi zemljište da ne moram plaćati druge da mi to rade.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ako se nasljednici nekuže u traktore,a žele ga se riješiti oni će ga dati pošto-poto.
Ponudi im 5 iljada na neviđeno,znaći da ga nepališ ni nediraš,ako traži više onda im reci da ga upale.
Ugl. znam za slučaj tu kod mene da je kćer poslije smrti svoga oca prodala potpuno ispravnog ferka za 5 iljada tako da....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nešto novo je došlo u moj dvor:weedman:
19533191.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ccc,a nebi se ni pohvalio :blackeye

a čemu će taj stroj služiti u tvom dvorištu? :oops:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Crna mu bas dobro stoji. Nego kad smo kod izbora boja sve vise se razmisljam kako bi na ljeto Brenu pocastio egzoticnim bojama. Svasta mi padalo na pamet i ko zna dal cu ga uopce i farbat il prodat. Jedna od kombinacija bi bila u Jonkovim bojama bas bi bio fora.
 
B

Bobo

Guest
NEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Crni trup, crvena limarija, felge takodjer u crno ili u onu sivkasto-metalnu nijansku (vidio sam i u bijeloj boji felge i nije bilo lose)... A praviti cirkus od Brene, nema smisla. To je traktor dvije klase iznad bilo kojeg JD ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ccc,a nebi se ni pohvalio :blackeye

a čemu će taj stroj služiti u tvom dvorištu? :oops:
Ajd da vas ne moučim više..:weedman:

Nisam kupio,ovo je stroj od djeda,kod njega baš nema neki posao pa sam ga dopeljao kod sebe da ga razradim..:blackeye;)


@Kićo,5136 pofarbat u crvenu --- crnu kombinaciju=mrak8)
 
T

tuaregr10

Guest
Nešto novo je došlo u moj dvor:weedman:

Pozdrav marko93 :arrow:
Ovako sa slike traktor izgleda dobro i dosta očuvano, djed je dosta pazio na njega :finga:. Maska ofarbana u crno mu baš paše :rolleyess:.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nešto novo je došlo u moj dvor:weedman:

Pozdrav marko93 :arrow:
Ovako sa slike traktor izgleda dobro i dosta očuvano, djed je dosta pazio na njega :finga:. Maska ofarbana u crno mu baš paše :rolleyess:.

Dobar je traktor,mada da sam se prije uhvatio toga traktora da ga malo dotjeram bio bi u još boljem stanju..Maska je djelo mojih ruku,prije je bila neka siva boja pa mi se nije baš dopala:D

Malo su mu loši blatobrani,dosta su ispucali pa bi ih trebalo povarit,mootor je još ko sunce na njemu..Do dana današnjeg ključ nije stavljen na motor.

AL eto sad kad je kod mene malo ču ga obnovit,popravit neke sitnice koje treba i dalje on ide u nove pobjede..:supz:
 
Na vrh