• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Tu je perkins motor, koliko sam čitao po internetu ti traktori nisu nikada išli u serijsku proizvodnju, nego samo po narudžbi su se pravili.. Ja moram priznati da ga prvi puta vidim..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak sad perkins??

Bilo je 550 i 570 sa JD u toj verziji i oni novi 2050, 2070, 2090 isto sa JD motorom al one najnovije linije.
Sa Perkinsom je bil 550.10, kasnije 550.11.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne znam kako perkins, ali to na slici je perkins motor..

A perkins koliko sam pročitao negdje ima i IMT 580 i 590, a kako izgleda rađene su razno razne kombinacije u IMT-u i ima vrsta traktora ne znaju ni oni sami..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A vrlo vjerojatno je moguće da je taj 570 sa Perkins motorom.

Znam samo da je taj prvi 550 (ista kola ko i 549) bio s JD motorom, a kasnije s Perkins motorom i oznake 550.10
 
D

drasssko

Guest
imam jos jedno pitanje za 542.kad idem u brdo prazan u petoj mi padaju obrtaji nece bas da vuce onako odresito.ili tako je na njemu jer nisam nikad vozio taj traktor pa ga jos upoznavam
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa ni ne mora u brdo vuci odresito u 5-toj brzini.. Za to postoje nize brzine.
 
D

drasssko

Guest
Malo mi je čudno jer do sad sam uvijek vozio manje traktore 539,533 itd.
 

sebo234

Novi član
Tu od
6 Stu 2013
Poruka
8
Aloo ljudi jer ima ko knjigu za imt 5106 ili da li netko zna kam treba spojit crevo od kočnice kardana??
 

rikovec

Novi član
Tu od
19 Stu 2013
Poruka
5
kako motor dobija radnu temperaturu tako i pritisak malo oslabi. ali 0,5 bara je malo.to je verovatno na ler gasu a trebalo bi bar 0,7-0,8 bar najmanje . vecinom bude vise od toga ali kod tebe ili je ulje nekvalitetno i pred zamenu ili radilica i lezajevi polosi ili uljna pumpa. generalna nemora cela ako je motor u kompresiji dobar i netrosi ulje ali vecinom to kad se vec otvara svi urade komplet generalnu i posle mirni duze vreme. tako se i kod mene na vladimircu isto desava tako da ce uskoro na obradu radilica i lezajevi i kontrola sveg ostalog u vezi pritiska ulja.

Traktor sam kupio prije 2godine sa 700r.sati od jednog čača (ko nov, ču staviti fotku poslije). Motor vrlo snažan i dobro vuče (napram 533 koji već gotov), odmah je dobio kvalitetno ulje. Ja i tata čemo na zimu otvarat karter, da vidimo šta je sa ležajevima, jer me stvarno živcira ovaj pritisak... Čini mi se da je bio jedan put pregrijan... Hvala vam na odgovore!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Šteta vam vremena da skidate karter i gledate ležajeve,probaj prije mjerit pritisak sa novim manometrom možda je do njega. ja radio ful generalku i nova uljna pumpa stavljena pa kad se nakon par sati težeg posla dobro ugrije padne pritisak na leru ispod jedan bar,skoro pa do pola bara,a u radu naravno raste kaj je i najbitnije
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
manometar obicno dobro sluzi i pokazuje na 539. dosad ni na jednom nisam zapazio vecu nepravilnost. ako je pregrevan moze se desiti da su lezajevi dobili .ili da probas pumpu malo dostelovati na sigurnosnom ventilu. bilo je ranije negde o tome pisano. ali bih svakako pregledao i lezajeve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Da bi digel pritisak na sigurnjaku treba karter skinuti, a da bi karter skinul treba trap skidati ............... previše posla.
Ja bi probal s drugim manometrom i ako je na vruče na leru taj tlak, ostavil bi kak je i samo po gasu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Trebala bi biti razlika u promjeru klipova koji pumpaju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
@ Lisnik, kaj onda ovi na dalje od 560 imaju veči promjer?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ah odmah mi je mali ferac ljepši bez boce i one gomile crijeva,boca ide u pazar jednom forumašu ,za što se da iskoristiti onaj kočioni ventil,istina da je potrebno malo čišćenja ali valjda netko ima ideju,baš mu je fora sada zvuk kompresora,drži čovjeka budnim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel imaš i priključak za prikolicu s ventilom za otvaranje/zatvaranje??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma nemam to je još davno pok.tata skinuo a netko od dobrih susjeda posudio bez vračanja,ostalo samo HVALA
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
@ajkula:po čemu je sad drugčiji zvuk kompresora? Ja sam bil mali dečec kad je skinuta posuda za zrak pa se ne zmislim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh