• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima više izvedba sa raznim dodacima na 533 s kabinom i kompresorom piše 1550kg kad sam s njim išel na vagu pokazala je 1620kg.
533 Bez kabine ima u knjižici 1400kg,e sad ko bi ga znal točno.
A kabina bi trebala biti od 90-120kg ne više,ovisi o vrsti i izvedbi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nekad su išli deblji odljevci pa je traktor bil masivan i težak, a danas idu šuplji odljevci pa je 539 sve lakši....hehe
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Mozeli na 558 da se ugradi prednja vuca od 560,565,577...
 
Posljednje uređivanje:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
IMT 558 DV to bi bio traktore za sve vrste polova.
Mozda bi prednja vuca od IMT 549 odgovarala na IMT 558?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali je tko pravio upravljanje hidraulikom izvan traktora, ili ima možda tko kakvu ideju!?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Staviš prekidač gdje ti paše i ikoristiš motorič sa pužnim prenosom da diže ili spušta ručicu može i više prekidača i evo ehr bez elektro ventila senzora itd !!!!!
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Ima to napravljeno kod jednog drugara na fordu traktoru koji je inače uvezen i Švice, motorić od brisača navoj i matica od dizalice za auto i dva prekidača koja su zakačena na graničnike. Kada budem išao kod njega slikam to stavljam slike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dali je tko pravio upravljanje hidraulikom izvan traktora, ili ima možda tko kakvu ideju!?

Šipka s kuglom ili ručkom na kraju čuda čine...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo kaj je ZJ napisal sam i ja htio napomenuti, nikakva struja i motori i sto čuda...netreba toga na IMT-u

Treba komad 6 mm šipke, izbušiti dve rupe i treba jedna šprentica i to se riješi u tren oka.
Ako budem imao volje odraditi to ove zime budete vidjeli kak je jednostavno.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Ovo kaj je ZJ napisal sam i ja htio napomenuti, nikakva struja i motori i sto čuda...netreba toga na IMT-u

Treba komad 6 mm šipke, izbušiti dve rupe i treba jedna šprentica i to se riješi u tren oka.
Ako budem imao volje odraditi to ove zime budete vidjeli kak je jednostavno.

potpisujem :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
...nikakva struja i motori i sto čuda...netreba toga na IMT-u
Netreba iz najmanje dva razloga:
- rijetko na kojem IMT-ju struja radi
- šteta toliko troška za na IMT :icon_mrgreen:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ZJ antiljubitelju IMT-a, ne tako o njima, kad je vlasnik dobar radi sve..:eek::

ŠANANA a zašto dvije rupe, zar nije dovoljna samo jedna!? :icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sima, nije ZJ antiljubitelj IMT-a i ja se slažem za ovo kaj je ZJ napisal da toga netreba na imt-u, a ima još puno puno razloga zbog čega natreba.I netreba opče ni razmišljati kak bi to nakaradno izgledalo da se negdje uglavi taj motorić koji bi to pokretal...ma neću ni razmišljati.

Evo gle zašto dvije rupe. :)
Zamisli si ovako.
Stani si iza traktora i ispruži desnu ruku iznad desne podizne poluge prema onom zadnjem zaštitnom limu kabine ispod zadnjeg fiksnog stakla.
Tu na tom limu izbušiš prvu rupu kroz koju prolazi šipka i tu je zafrknuta da je se može s rukom uhvatiti ili kako je netko napisao nareže se navoj i prišerafi se kugla.
Ta šipka se poveže s "kuglicom" na komandi hidrulika, e tu dolazi druga rupa :) na polugici "kuglice" i šprentica i samim time ti je patent za dizanje hidraulika iz vana gotov.

Potrebno je samo odrediti visinu bušenja ove prve rupe na zaštitnom limu kabine jer treba uzeti u obzir da kad se poluge dignu do kraja da ruke hidraulike dođu pod kabinu (ne skroz, ali dosta blizu) pa da nebude bilo kakog loma jer kad se komanda "kuglica" podigne, pogura naš patent šipku prem van.
dakle ta rupa ili mora biti malo višlje, ili malo u stranu izbušena tak oda ne ometa ruke hidraulike, a da komanda unutra može nesmetano funkcionirati, da nikaj ne zapinje i koči.

Jednostavno ko pekmez, no inžinjeri se nisu htjeli s tim pozabaviti pa zato sad moramo mi pametovati tu :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa ne moraš tu drugu rupu na polugici ''kuglice'' jer imaš onaj mali šarafić što drži onu oprugu da ne spada ta polugica dolje, tj. da se hidraulik ne spušta, kod mene ima još mjesta da se ubaci nešto i stavi matica..
 

Najnoviji postovi

Na vrh