• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
A baš bi bilo zanimljivo vidjet na IMT-eju "EHR"..
Podržavam ljude koji su skloni takvim inovacijama..:icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:icon_kidra:Dodati vanjski celinder vanjsku pumpu draf senzor i dupli elektroventil pet prekidača i evo EHR-a na IMT-u može i kontrola visine i više mu netreba hidraulika iz 1936 godine .
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
to bi bilo nekaj tipa ovoga?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=LWuIYSvFwxQ[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=uelQx1eE_z4[/YT]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ili naprimjer ovo, ovo je od nekog podizača stakla na autu, na neki auto odpad otići, skinuti sa nekoga auta i rješeno..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Og1RK05bKlE#t=10[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ima negdje na jutubu EHR na ursusu..samo treba iskopat

Nije to pravi EHR, već samo kontrola položaja ručice. Regulacija je i dalje mehanička.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Prosto ko pasulj



wqadrq5f0ji5emrvz492.jpg
[/URL]
wzn1wcnos3c34uibi25u.jpg
[/URL]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde vi objasnite puknutom kako EHR radi?
Možda se i mene svidi to čudno tehnike .
Isprogramirati PIC danas nije problm ..2-3 potenciometra i fiju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Onda par riječi (koliko znam):
- postoji senzor položaja poluga (isto preko ekscentra ili pak enkodera)
- postoji senzor sile na donjim polugama, rjeđe na top linku
- senzor tlaka u tlačnom dijelu
- razvodnik ima dvije zavojnice (za dizanje i spuštanje). Neki koriste proporcionalne ventile za regulaciju brzine dizanja i spuštanja

Samo računalo ima potenciometre za regulaciju gornjeg i donjeg krajnjeg položaja, regulaciju vučnog otpora (pojačanje povratne veze), potenciometar za brzinu odziva (limiter pojačanja povratne veze) te poenciometar za regulaciju njihanja (sway control).
Ovaj zadnji se ponaša kao šok ventil s podešljivim tlakom i podešljivom prigušnicom. Ovo je zapravo jedna od glavnih prednosti EHR-a, za vožnju dugačkih 3pt priključaka po cesti.

Iz ovoga možeš zaključiti kak stvar zapravo radi. Poišći na jubtou: ima jedan Fendt s plugima koji naleti na ležeće policajce, s i bez EHR-a.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nema svaki traktor s EHR-om tu opciju ublazavanja ljuljanja hidraulike
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Oni koje sam videl su imali.
Kaj tvoj MF nema?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobra je ta današnja tehnologija.......pogotovo mi se sviđa na JD.......klik-plug je gore, pa klik, plug dolje.......pa dubina sa onom ručkicom, i brojevnom skalom.....pa digneš onaj poklopčić, i namještaš visinu dizanja, pa brzinu, ovo-ono.......milina
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moj nema, kiraj na mf-u ima poseban gumb s kojim se to aktivira. to je bila dodatna oprema na njima. a nebi dao ruku u vatru da to sada svaki novi ima u seriji sa ehr-om..
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
moj mf 6170 ima, kad je upaljeno osjeti se razlika u vožnji pri nošenju pluga ili nekog drugog priključka
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Moj pra pra stari IMT 539 ima neki ubalživač ljuljanja hidraulike. Kod vožnje grbavim putevima kad se desna ručka spusti u donji položaj onda se ublažava lupanje oruđa koja se nose na hidraulici. Jesam li u krivu?

Još jedno pitanje: oprao sam traktor i gledam hladnjak pun travnih ostataka. Moram ih pojedinačno vaditi. Može li se staviti neka uža mrežica odmah iza maske a da se ne umanji protok zraka?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
"kockica" mora dolje kad se oruđe transportira ..odnosno uvjek kad se ne radi kotrolom vuče
mrežica može , dapače .lakše se održava
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
mrežica može , dapače .lakše se održava

E sad ga hebi. Moram prvo nabaviti pincetu i izgubiti cijelo popodne, pa tek onda mrežicu. Neki traktori već imaju takvu mrežicu i ispod korpu za smeće. Pamet dođe blago prođe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh