• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izduvaj pod pritiskom vazduha sa kontra strane pa ces tek onda videti sta ce da izlece iz saca.pogotovu iz coskova hladnjaka. mnogima izduvavam kompresorom i na kraju creva na selnu stegnem donji deo hevijske olovke. tako je jos jace dejstvo usmerenog vazduha.i 6-8 bari pritiska istera sve. a mrezica za komarce cuda cini kad se stavi ili spolja ili iznutra
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@zokii Miniwash čuda radi.....

Pranje je bilo. Možda i previše. Skinuo i pituru. Nakon dva dana mi blokirao dinamo. Ali sam ga podmazo i radi.

d5t7.jpg

20k0.jpg


@vica izduvaj pod pritiskom vazduha sa kontra strane

Nisam još probao s kompresorom ali to mi se čini lakše pa ću probati.

Sad mi pušta naftu na glavnom filteru, na onom srednjem šarafu. Nabavio sam podloške ali je šaraf uvijen u aluminijski nosač. Moram to pokušati sanirati s podloškom ako se mogne. Je li poslije problem ispustiti zrak??
 
Posljednje uređivanje:

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav decki ajde da vas pitam na sto moram obratit paznju prilikom stelanja ventila na s 44 motoru i koji je postupak
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
stelujes ventile na klipu koji je u ciklusu paljenja. znaci kad je klip skroz gore i baci naftu na tu diznu od tog klipa stelujes ventile. obrati paznju na pojedenost [luft] izmedju klackalice i osovinice na kojoj stoji. ako je prevelik tesko ces ustelovati zazor. ako znas sta znaci vaga ventila lakse cu ti objasniti
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pa stelovo sam na 560 al tamo su drugacije klackalice znaci sve ide istim redosljedom makar je ovo drugacije ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
s44 motor to bi na 577 cini mi se ili gresim. svaki cetvorotaktni i cetvorocilindricni motor je isti po redosledu paljenja i stelovanja ventila .znaci 1-3-4-2.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
nesta takvog kupijo sam prosle godine skip kombinirku totalno je rasturio i sad ce to bit obicni 577 sa prednjim utovarivacem i sa motorom od tam 80 trenutno sam u fazi sredjivanja motora promjenio sve dihtunge nove dizne sredjena pumpa i tako motor naso za male pare
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
@zokii Miniwash čuda radi.....

Pranje je bilo. Možda i previše. Skinuo i pituru.

Sad mi pušta naftu na glavnom filteru, na onom srednjem šarafu. Nabavio sam podloške ali je šaraf uvijen u aluminijski nosač. Moram to pokušati sanirati s podloškom ako se mogne. Je li poslije problem ispustiti zrak??
Skinulo zato jer je loše opituran.

Nije problem, najpametnije ti je odpustiti dolaz u Boš pumpu i onda obično ni netreba samu Boš pumpu odzračivati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mozda je vec netko ovo stavio,ali meni je zgodna slikica...

dxmd.jpg


ovaj auspuh me bode u oci,i malo bi trebalo doraditi kabinu,ali inace...nije lose! bar izvana.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Šta vrijedi kad IMT više ne proizvodi traktore, koliko sam čuo prestali su skroz sa proizvodnjom..

Al ako ponovno upale pogon, definitivno ovu kabinu napraviti ljepše!!
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Motor sa turbinom moze da izvuce i do 30% vise snage od istog motora bez turbine.
Zivlji je na gasu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ta turbina na 539 bi jedino koristila da ga se optereti s dodatnih 500 kg utega i da dobije sire zadnje gume, inace od nje ne vidim nikakve koristi, jedino sto sigurno lijepo zvizdi kad mu se doda gas..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i da mu se stave konusno tanjirasti zupcanici i vijci mnogo jaci inace ce biti viska delova . 539 je i ovako prejak vec i prelagan za tu konstrukciju.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Turbina je svakako od koristi vozaču samo je pitanje kako se osijeća motor s njom :icon_anal:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
dobra je kad voziš neki teret po cesti a ispred malo brdo 3 ne ide a druga je prespora a sa turbinom ide sigurno 3. vijci pucaju kad ga cimaš na kvačilu
 

Najnoviji postovi

Na vrh