• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
motivell koliko radnih sati ti ima traktor!?

ŠANANA 549DV ili 549 obični su isti, samo što DV modeli imaju prednju vuču! Ja znam za dosta 549 koji samo idu i idu, bez kvarova! Znam za 2 549DV jedan je bio stara linija, jedan nova sa VAMO motorom i oba su išla bez kvarova, prodani su pa ne znam kako sada rade! Moj 549 svi kvarovi što su bili je zbog loših materijala, sad kada je promijenjeno traktor fino radi i nadam se u budućnosti bez problema..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene kupio susjed običnog 549 i tamo negde oko 90.-og godišta, znači ona nova linija. Traktor je stajal jedno 5 godina kod nekog deda u štaglju, al se povremno i koristio i onda ga je odlučio prodati i kupio moj susjed. Kakov je to čudni zvuk imalo, pa svakakvih sitnih problema sve dok nije glava otišla, izgorjeli ventili, pa kompletna reparacija glave i ajd sad je ok, al kaj bi tek bilo da taj traktor puno radi, ovak nevjerujem ak napravi oko 100 rh godišnje uz mali 533 koji samo kosi i suši sjeno.
Šima i ti imaš 3 traktora i neznam koliko ti 549 radi godišnje, al vjerojatno ne puno, a tek da radi puno vjeruj mi da bi bilo i puno problema.

Ja sam bio strašno lud za tim 549 DV i jako mi se sviđao traktor, ali kako vreme prolazi i što više čitam tuđa iskustva oladio sam se i nebi si ga poželio u dvorištu.

Al recimo vrlo sličan njemu je 550.11 sa Perkins motorom u što vjerujem da je pun pogodak u odnosu na 549.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja isto nisam cuo nista lose za 549,barem sta se tice one linije do 91god.svi ih hvale kazu da su puno zivlji nego 542...znam da je mjenjac isti kao i na 542 i imo sam 5-6kom 542 i niti sa jednim problema sa getribom ili slicno...

Ljudi imam problem sa imt 542, 89. god. imam par problema:
-servo volan dobio luft
-blica lampica od ulja kad se malo ugrije,obrtaje moram drzat min na 800 da ne blica
-hidraulika slabo dize kad se zagrije i pada kad je ugasen traktor
-izgubio snagu motora

pa bi molio ako ima koji majstor da mi objasni sta se dogadja!
Hvala!

-servo pogledaj kad cimas s volanom gdje ima lufta na kojoj kruskici
-za lampicu od ulja prvo provijeri zice ili indikator zamijeni(30kn)ako onda isto,stavi manometar i provijeri tlak
-hidraulika mozda slabo dize jel ulje nikad nije mjenjano,mozda nevalja pumpa ili cilindar propusta.i normalno je kod imt-a da pada hidraulika kad je ugasen
-motor moze gubit snagu zbog 100 stvari,ja bi za pocetak promijenio fitere i ocistio onaj mali u bosch pumpi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
Traktor radi oko 250 radnih sati godišnje, traktor se ne štedi.. Kad je on kupljen postao je glavni traktor na gospodarstvu, prve dvije godine je on skoro svu zimsku brazdu izorao, pošto sam imao plug 2x10, a 2x12 mi je bio pomotan.. u teškoj zemlji sam ga vozio prvom brzom iako mu na mjestima nije bilo lako, ali nije se štedio, sad u zadnje vrijeme radi lakše poslove većinom i nekad uskače u oranje da se prije poore ako treba. Da su dijelovi u traktoru napravljeni kvalitetno, da je kvaliteta kao prije 20 i više godina, taj traktor ne bi imao mane, a i da se u tvornici radilo kako treba, a ne 2 se slože dobro 1 ne.. Tako da je za IMT-a sreća bila šta ćeš kupiti, nije to samo sada, to je već otkad tako i 90-tih je bilo IMT-a kupiš novo, a ne valja.. Sve je bilo kakve je tko sreće, pa na šta naleti..
I 549 nije promašena serija, tako onda možeš reći za sve serije IMT-a jer u svima je bilo kvarova.. Jednostavno 549 je IMT i to ti je tako..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neću više ništa reći, ja sam napisao samo moje mišljenje.

Ako ga možda jednog dana i kupim, ali model iz 1990.-te, 549 DV pa dok ne probam neznam!

Ako izdrži moju nogu i moj tempo rada, onda može sve :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,427
I tu možeš naletjeti na škart, a može ti se posrećiti. IMT je to! Vidjet ćeš sad će se i ZJ složiti sa mnom..:icon_mrgreen:
 

Tome

Novi član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
8
motivell koliko radnih sati ti ima traktor!?

ŠANANA 549DV ili 549 obični su isti, samo što DV modeli imaju prednju vuču! Ja znam za dosta 549 koji samo idu i idu, bez kvarova! Znam za 2 549DV jedan je bio stara linija, jedan nova sa VAMO motorom i oba su išla bez kvarova, prodani su pa ne znam kako sada rade! Moj 549 svi kvarovi što su bili je zbog loših materijala, sad kada je promijenjeno traktor fino radi i nadam se u budućnosti bez problema..

Ima 3000 radnih sati,neki su mi "majstori" govorili da su mi otisli leteci lezajevi i da je dobio luft u motoru i zbog toga izgubio snagu i blica lampica od ulja! :icon_scratch:

-servo pogledaj kad cimas s volanom gdje ima lufta na kojoj kruskici
-za lampicu od ulja prvo provijeri zice ili indikator zamijeni(30kn)ako onda isto,stavi manometar i provijeri tlak
-hidraulika mozda slabo dize jel ulje nikad nije mjenjano,mozda nevalja pumpa ili cilindar propusta.i normalno je kod imt-a da pada hidraulika kad je ugasen
-motor moze gubit snagu zbog 100 stvari,ja bi za pocetak promijenio fitere i ocistio onaj mali u bosch pumpi...

to sam pokusavo,cistio sam i to sito u bosch pumpi, ima toliko fitera da po mome misljenju nemoze ni doc do bosch pumpe. u rezervaru jedan,u casici kod AC pumpice i dva standardna filtera. i mjenjao sam mu AC pumpicu i dobio je malo snage kad sam je promino. Neki su mi govorili da i zbog kvacila moze gubit snagu,doduše kvacilo je skros pri kraju. i cak su dizne prociscavane. i kad su majstori dolazili susjedu mjenjat komplet motor ja sam svog otro do njih da vidim sta ce mi rec, i reko mi je da mi motor moze jos 10 godina bez generalke i nemoj da me neko ne zajebe i rekne da pravim generalku. Koga god upitam svi kazu razlicito i aj budi pametan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,173
Šanana
Ma nemoj si ni planirati kupovine nikakvih imt traktora.. Vidim da si zagrijan i za 558 i 577.. Delaj s ovim s cim imas i polako skupljaj pare i onda kupi pravoga stroja, tak budem i ja.
Vele i za imt 539, da je to cist solidan traktoric za sitnije povrsinske poslove i te stvari, ja ih imam dva, znas i sam i obadva su mi vec lagano poceli ici na onu stvar.. Da dobim na lotu, hehe, jos bi ja nekomu platil da mi ih samo odvedu iz dvora..
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Ima 1400 radnih sati 2010 god. ali da mi puknu tri zuba na zupcaniku pa bog te nisam ja kardanom pokretao rudnicku traku od uglja. Materijal je veoma veoma los nije sigurno dobro cementiran pa otpali zubi pa gotov citav traktor rasklopio da dodjem do toga. A ona spojka od pogona iznad pumpe koja se svlaci zubi se na zadnjem dijelu do difa poderali za 1 do 1,5 mm, e sada jos nesto ta spojka u kojoj je rascjepka je drzala onaj saraf sto se nakuckava da se ne odvrne skroz posto se bio odvrnuo i olabavio veliki lezaj ma nije olabavio nego otpistio za 7 do 8 mm bilo lufta. Zamislite sta bi jos bilo ne do bog da se slomio i onaj tanki komad sto drzi pogonski konusni u difu dok je ovaj prednji veliki bio labav. Pa normalno i u mene ce biti dobar traktor al kad vec izmjenja sve dijelove stavio nove i bolje. A placen 27600 maraka i nema povrata kako se prica na reklamama ne znam za vas ja samo dobio 3000 maraka, jer nama daju na domacu mehanizaciju 3000 do 50 konja a 5000 preko 50 konja cijena nije bitna.. Tako da rakovica od 65 konja bez kabine sa povratom ovde izadje oko 14000 ne znam tacno tako nekako....
 

rikovec

Novi član
Tu od
19 Stu 2013
Poruka
5
Sve ovo stoji, ali ako traktor dobro vuče, normalno troši, ne dimi i ne zagrijava se više od normale zašto bi trebalo raditi generalku. Kod mene je slično ali ja samo pazim kako stoji temperatura i ima li ulja.

Živijo kolegi! Da vam kažem šta je bilo sa motorom na 539 i njegovom pritiskom ulja. Kriva i probušena je bila membrana naftne pumpe i nafta je polako iztekla u motor. Oprezan sam bilo nakon iztaknjene šipke za ulje i pišanja ulja skoz nju. Sad ima novu pumpu i novo ulje 15W40. Sad je pritisak tačno 3bare :(y): (sredina zelenog polja), i nakon pluženja snijega- sad sam prezadovoljan kad je sve na pravom mjestu!
 

Prilozi

  • P1010478.jpg
    P1010478.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 254

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Drago mi je da si našao kvar i da ti je pritisak uredan. Kod mene je razina ulja normalna i ne troši mi ulje ali kada se dobro zagrije kazaljka pritiska pokazuje niže vrijednosti. Sve ostalo kao snaga motora, start, dim je i dalje kao i dok se zagrijava. Inače sada je u zimskom snu, opran, pritegnut i još neke stvari čekaju za promjenu kao sat, guma ispod sjedišta, guma na mjenjaču i td.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
Živijo kolegi! Da vam kažem šta je bilo sa motorom na 539 i njegovom pritiskom ulja. Kriva i probušena je bila membrana naftne pumpe i nafta je polako iztekla u motor. Oprezan sam bilo nakon iztaknjene šipke za ulje i pišanja ulja skoz nju. Sad ima novu pumpu i novo ulje 15W40. Sad je pritisak tačno 3bare :(y): (sredina zelenog polja), i nakon pluženja snijega- sad sam prezadovoljan kad je sve na pravom mjestu!
Možeš li, molim te napisati koliki ti je pritisak ulja na leru kad je traktor zagrijan na radnu temperaturu?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
Moj ler je tak nizak da se motor vrti tek toliko da ne krepa, a vura ne pokazuje točne okretaje :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
. Neki su mi govorili da i zbog kvacila moze gubit snagu,doduše kvacilo je skros pri kraju.
Zbog kvačila sigurno nemože.
Znači filteri čisti, dize prerešetane.
Još malo poradi na usisu, počisti filter, pregledaj usisnu granu da nije poštopana.
Preštelaj ventile.
I onda ti još ostaje Boš pumpa
 

Tome

Novi član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
8
Zbog kvačila sigurno nemože.
Znači filteri čisti, dize prerešetane.
Još malo poradi na usisu, počisti filter, pregledaj usisnu granu da nije poštopana.
Preštelaj ventile.
I onda ti još ostaje Boš pumpa

Pokusat cu jos i to,i zaboravio sam napomenit isto tako kad se ugrije da se zna ugasit na standgasu,uvjek mora bit malo gasa,al to je samo kad se ugrije. i to sto sam reko da je izgubio snagu,uz to sporo prima gas. Evo npr susjed mi ima imt 539 on prima gas uvjek i cak ako nemoze potegnit toliko koliko mu je dat gas bar promjene zvuk motora,al moj kao usporeni snimak. treba mu vremena da primi taj gas koji sam stisnuo. Moze li bit da je motor rikno?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,009
539 ima rotacijsku pumpu i normalno je da prima gas bolje od 533.
533 sporo prima gas sa klipnom pumpom.

NA usisnoj grani, kod leptira imaš granične šarafiće za gas. Možeš mu tamo malo prišarafiti vijak za lergas, tako da poluga gasa bude stalno malo potegnuta pa ti nebude kepaval. Šarafić za maksimalni gas je plombiran tvornički i ne bi ga smio dirati!
 

Najnoviji postovi

Na vrh