• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Jel to vjetnamski? Zanimljiv jezik....Ak imaš prehladu, nemoguće ga je izgovoriti...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Laos,Laos,ja se maločas namučila na googlu,ali nisam uspjela dobiti prijevod.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene se izlegli ali nisam zadovoljan od 110 jaja 70 izleglo 20 se nije prokljuvalo ostalo ne oplođeno prskal sam od 18 ,19,20 dan kad se počelo leći prestal sam i nažalost legli se 3 dana u čemu je greška temperatura 40,5 inkubator kalimero k-180 najviše me zanima gdje je greška kod ovih 20 da se nisu prokljuvali ...


treba nakraju smanjiti temperaturu, neznam jel imaš uputstva od kalimera.......tamo piše....
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Jel se smiju sada skupljati jaja za u inkubator?? pitam to, jer ih ja objektivno pokupim tek poslije 17 h, a vani nije baš toplo...
A znam da se ne stavljaju jaja koja su bila u frižideru, a vani je...pa ko u frižideru.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ja sam ih skupljala a isto u to doba dolazim s posla,ne znam što će bit jer večeras stavljam turu,a vidjet ću da li će se što izleći,jer ispod kvočke mi se izleglo 11/17 prije dva tjedna,a i sad mi koka sjedi na 19 jaja pa daj Bože sreće da bude nešto
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
jel ima tko za prodati 10-20 jaja sad za u inkubator? meni tak svejedno koja vrsta kokoši...može i najobičnija domaća...i nesilice...baš svejedno mi je. samo da isprobam jel mi novi inkubator radi. :)
moje ko za peh čim je došao inkubator stale!! ni jednog jedinog jaja! a i dobro dođe malo nove krvi.
molim samo da mi je negdje "usput", tj. može na potezu zg-kravarsko, ili zg-buševec. bilo kroz goricu, bilo kroz sela (ono - od kosnice- selnice- lazina čička- vukovina...)
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ja imam pačja jaja,domaće bijele patke,30 kom ak te zanima, a kokoši ti mogu skupit ovaj tjedan 10 kom,grahoraste
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
mogu ti ovaj tjedan skupiti dvadesetak komada domače kokoši neznam vrstu jer su križanci :icon_madu:ivanjareka
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
javi ako ti bude trebalo da ne staljam u frižider :icon_madu:broj ti pošaljem na pp
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,307
Za kokoške postoje preparati da rade više jaja. Moj bratić redovito to uzima preko...i jaja ko u priči..
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Imam jedno pitanje,ako več negdje piše na forumu molim vas da me uputite,kako ide uzgoj pilića od leženja pa dalje,meni se pilići uredno izvale iz jaja i onda počnu krepavat i u 10-tak dana svi krepani.?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Ima puno razloga zašto pilići krepavaju, da li su pilići iz inkubatora? znaju krepavat zbog niske ili visoke temperature za vrijeme valjanja, možda zbog genetskih faktora, ne znam gdje ih držite, kakvo grijanje imaju,s čim ih hranite,da li dajete kakve antibiotike u vodu....... milijun je razloga
meni su jednom neobjašnjeno pilići crkli jer sam kupila tovne jednodnevne i stavila ih zajedno,u roku par dana su svi pokrepali,ja sam i dan danas uvjerena da su ti tovni imali neku boleštinu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Imam jedno pitanje,ako več negdje piše na forumu molim vas da me uputite,kako ide uzgoj pilića od leženja pa dalje,meni se pilići uredno izvale iz jaja i onda počnu krepavat i u 10-tak dana svi krepani.?
Evo ti nekoliko savjeta: kad se izvale staviš ih u kartonsku kutiju, tako da nedolazi propuh do njih, temperaturu složiš s jačinom žarulje, pritom obratiš pozornost na ponašanje pilića( ako su svi sklupčani jedan do drugog-prehladno im je, ako su udaljeni od središta žarulje- prevruče im je. znači svi trebaju jednako biti rasprostranjeni po cijeloj kutiji, normalno to vrijedi kad leže,a ne kad jedu i piju. Najvažnije je da im je prostirka koja je u dodiru s njihovim nogama topla, tj. nikako čisti beton. U kutiji na dnu možeš stavit stare krpe, piljevinu..naročito u prvih deset dana. Hranu kupiš gotovu smjesu za male piliće (kasnije možeš mješat koncetrat s prekrupom) Voda, prva dva dana, čista svježa, često mjenjati da nije topla, treći dan na 1l vode 0,5 ml ENROXIL (na sto pilića) tako redom tri dana. Nakon toga dva dana čista voda i onda 6 ili 7 dan 10 ml vitamin AD3 na pola litre vode na 100 pilića. I nečeš imat nijedno uginuće..
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Hvala ovo je bilo vrlo iscrpno,pilići su mi se do sada valili ispod kvočke (dva puta je bilo poluuspješno),a treči put su sami u tri dana krepali davao sam im čistu vodu i palentu prvih par dana a posli mješavinu prekrupe i mekinja pošto kod nas nema tih koncentrata nego samo najosnovniji za nesilice i tovilice,od medicinskih pripravaka i vitamina nisam davao ništa.

Sad mislim nabaviti mali inkubator pa polako skupljam informacije,samo me je iznenadilo da pilići prirodno izvaljeni sa kvočkom tako pocrkavaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
počele se leći male hrvatice...
2014_02_20_21_38_12.jpg


2014_02_20_21_38_42.jpg


sutra im je 21. dan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dejana1707

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
14
ja bi htjela kupiti koke hrvatice,,ali vec par mjeseca stare..ako tko ima odprosle godine...nama kuna sve zaklala....:(...i ako tko ima jaja racica domaćih bjelih...i njih bi 15akkomada..:)
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Imam problemček...ako je to problemček.
Naime, sonda od termometra koja se nalazi između dva jaja, otprilike na polovici jaja, ne na gornjem vrhu, pokazuje temp. od 37,6 i ne mrda. prema višem naravno. e sad, to je malo niska temperatura??!
jel da je povisujem ili bolje ništa ne diram?
inkubator je kupljen od Mirse, i on ga je kalibrirao a ja naknadno nisam ništa dirala.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ninček nemaš ti nikakav problemček, tak mora biti što se temperature tiće..a drugih problemčeka valjda za sad nemaš :(inlove):
 

Najnoviji postovi

Na vrh