• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
filip@ ja imam k 63, automatski i nisam zadovoljan, ima o tome u prethodnim postovima.
aterik@ ima li gdje za kupit jaja kobba mada ja bih radje ross?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
ivanz@ pisali smo o tome ja i ti a mislim da se i kadojić uključio pod nickom željko..., premale rupe za zrak, fali ventilator, a protivno njegovoj uputi, po tvom iskustvu ne prskati..sad će mi treća sezona, radit ću po tvom savjetu a otpočetka ću smanjiti temp. na 40,04 jer mi leženje traje tri dana..probao sam u svim uglovima mjeriti temp. i ima velikih odstupanja između unutarnjih i vanjskih uglova kod vratiju,mslim da je zbog toga takva razlika u leženju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj od 63 je OK, al imao sam i od 180, kod njega traje 3 dana, i nije postotak kao na ovom malom.......kada sam vidio temu o inkubatorima, sjetio sam se da je sada došlo i to vrijeme, da ću i ja još malo stavljati.....samo, bojim se ovog vremena, jer sada je OK, ako za 20 tak dana zahladi ispod nule, onda neznam što da radim s tim pilićima.......i neće biti dobri......iako imam grijanu prostoriju i sve, kada zahladi kod mene nevalja......a ljudi me već pitaju da im poležem pilice.....možda pred kraj mjeseca, kada planiraš staviti????
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
ja ga imam, i odlično funkcionira......



@aterik: gdje si nabavio ta jaja????

na farmi kod Pleternice, 2.5 kn komad ako trebaš broj javi se na pp...
@bhorv ne znam za druge samo ovo sam uspio naći u mojoj blizini...
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
uh, ja imam dosta do pleternice......ako nije problem, možeš mi poslati broj na PP, pa ako budem usput, mogu uzeti.......a jel ima još neka farka da prodaje jaja za tovne piliće?????
 

huldre

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
14
radim inkubator za 50-60 jaja - jedan red jaja...jel dovoljno da u posudu na dnu samo stavim toplu vodu ili se mora dodatno grijati...
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
radim inkubator za 50-60 jaja - jedan red jaja...jel dovoljno da u posudu na dnu samo stavim toplu vodu ili se mora dodatno grijati...

bitna ti je površina posude, zagrijava se kako radi inkubator dakle ne treba joj grijač...
 

huldre

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
14
hvala na brzom odgovoru ...sutra nastavljam sa šarafanjem :smile:
posuda će biti cijelom površinom (nadam se naći takvu ovih dana negdje po trgovinama)
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
to bi moglo biti previše, ja osobno rabim vlagomjer pa prema tome odredim površinu posude, dakle da vlažnost bude oko 60 % a pod kraj još malo pojačam na približno 75% vlažnosti zraka... prošlu godinu sam koristio takav jednoslojni moje izrade i sve je bilo ok.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
jednostavno ubacim još jednu posudu sa vodom, na vlažnost utječe površina a ne volumen vode...
 

huldre

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
14
imam vlagomjer na jednom termometru pa ću ga ubaciti unutra...u nedjelju počinjem skupljati jaja pa imam vremena sve to završiti i isprobati bez jaja
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,308
Po uputama mog inkubatora, piše da voda mora biti cijelo dno pokrivena vodom 0,5cm...ni više ni manje.
A što se tiče vlage, 8 dan začepiti jednu rupu, a 15 dan drugu.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
imam vlagomjer na jednom termometru pa ću ga ubaciti unutra...u nedjelju počinjem skupljati jaja pa imam vremena sve to završiti i isprobati bez jaja

to je najbolje rješenje jer ima dosta stvari koji na to utječu tako da sad reći 1/3 ili 2/3 površine bilo bi napamet... velika je razlika od kojeg se materijala radi kućište jer drvo upija vlagu dok je kod plastike vlažnost postojanija, ovisi i o vanjskoj temperaturi, dakle veličini i broju ventilacijskih otvora... dakako i samoj preciznosti vlagomjera... no da te ne plašim i tolerancija vlažnosti je +- 10 % tako da glavnu ulogu ima termostat ( što precizniji to bolji) a grijač za tu količinu ispod 100 W ravnomjerno postavljen u odnosu na jaja i još ako tome dodaš ventilator iz nekog starog kompa sve šljaka bez brige...
 

huldre

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
14
termostat je dobar...za grijač mislim staviti 2 žarulje od 60 W i ventilator iz kompa je spreman...kad smo kod ventilatora, kuda usmjeriti ventilator ili nije toliko bitno osim da ima cirkulaciju zraka...
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Po uputama mog inkubatora, piše da voda mora biti cijelo dno pokrivena vodom 0,5cm...ni više ni manje.
A što se tiče vlage, 8 dan začepiti jednu rupu, a 15 dan drugu.

jesi li već legao u njemu? ako sve štima drži se uputstva... osobno prvi put koristim tvornički inkubator no uputstva su na nizozemskom tako da ih nisam ni pokušavao pročitati, no prvi sam napravio davne 1989g. to je bilo onak na brzinu sklepano za divlje patke... stara grijalica sa smanjenim grijačem, termostat od bojlera mazno sam mami neku tepsiju i sve to stavljeno u stari ormarić... radilo par godina bez greške... zadnji sam napravio od starog frižidera, sijalice kao grijači a termostat je vruhunski sa histerezom od 0,1 C višeslojni tako da ide oko 150 jaja...
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
termostat je dobar...za grijač mislim staviti 2 žarulje od 60 W i ventilator iz kompa je spreman...kad smo kod ventilatora, kuda usmjeriti ventilator ili nije toliko bitno osim da ima cirkulaciju zraka...
ako su sijalice gore onda ventilator postavi da puše gore a stacioniraj ga na pola nekih 8-9 cm od kućišta... moj savjet je da staviš dvije serije po dije sijalice od 40 w, tako ti je ukupno 80w što je dovoljno a "nježnije " griju i manje su žanse za pregaranje i uvijek imaš bezec jednu seriju u slučaju pregaranja da se nebi desilo da ostaneš bez grijanja...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,308
Iz njega je izleženo oko 50-tak puta.
Upute su ispravne. samo sam nedavno promijenio termostat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh