• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

motikaner

Novi član
Tu od
27 Ruj 2013
Poruka
6
malo izguglaj ,imas i na svet ljubimaca forumu prvo malo procitaj.
a i mogao bi detaljnije napisati sta ti tacno treba.
 

Kanarinac

Novi član
Tu od
9 Pro 2013
Poruka
5
Ako ću googlati opet ću doći na neki forum. Htio bih sam napraviti mali inkubator za 5 - 10 jaja. Ne treba biti automatski, netko je uvijek doma. Treba mi neka shemica i popis stvari koje trebam nabaviti. Gledao sam na stranim forumima al ameri to dosta kompliciraju i ne razumijem baš sve što objašnjavaju. Imam doma jato crnih australorpa, ostao sam bez posla pa bih se volio malo time pozabaviti. Bavio sam se računalima tako da mislim da bih mogao nešto napraviti. Samo trebam shemu, plan, nešto.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
trebas odličan termostat i kutiju koja zadrzava toplinu..ljudi rade od stirodura inkubatore i zadovoljni su...dobri termostati nisu jeftini,ali vrijede svake kune!
 

Kanarinac

Novi član
Tu od
9 Pro 2013
Poruka
5
Hvala ti. Termostat ću potražiti u Chipoteci. Ali zanima me što s vlagom? Dali moram i za to kupiti neki uređaj osim mjernig instrumenta? Kako regulirati vlagu u inkubatoru? Može li termostat biti nešto u ovom stilu (slika)?
 

Prilozi

  • termometar-grijanje-slika-29913640.jpg
    termometar-grijanje-slika-29913640.jpg
    9.9 KB · Pregleda: 415
  • termostati-slika-28796756.jpg
    termostati-slika-28796756.jpg
    14.3 KB · Pregleda: 529
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
ovi termostati su ti za regulaciju centralnog grijanja i nisu bas precizni..trebi treba preciznost barem 0,5°C,a pozeljno je 0.2°C ili cak 0.1°C.
Vlagu reguliras pomocu posudi s vodom,imas na internetu,mjerenje vlage vlaznim termometrom pa ces pomocu temperature izracunati vlagu...nemoj bit lijen i cekat da netko to napravi umjesto tebe,malo se potrudi,a imas hrpu foruma sa puno korsnih informacija koje ce ti dobro doci.
najbolje kupi termostat,jer ako ces ga ici sam raditi potrosit ces vise para nego da odmah kupis kako se spada,a neces imat ono sto zelis...nije da te zelim uvrijediti ali ako si se bavio racunalima,termostati ti u tu skupinu ne spadaju,jer ipak to nije samo par klikova misem i evo termostata,ima tu puno vise stvari,a i radi se o 220V naponu koji je smrtonosan,pa netreba bas to olako shvacati...
+ trebas i grijac,obicno se rade od cekas zice ili serijski spojene 2 zarulje...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
nemam neku preporuku,imam termostate koje je grabrik sa foruma svijet ljubimaca napravio,nisu jeftini,ali vrijede po meni svaku lipu.
mozda najbolja preporuka ti je da kupis gotov inkubator,jer neces imat glavobolje kako namjestiti,podesiti temperaturu u vlastitom inkubatoru.ima ih na njuskalu za ne prevelike novce,a ako ces imati neki veci kapacitet,mozes usluzno inkubirati u susjedstvu i neke pare dobijes natrag.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
nabavio sam novi inkubator Covatutto 120... zanima me ima li netko iskustva sa takvim inkubatorom?
evo par slika...

kgow.jpg
[/IMG]

qmlu.jpg
[/IMG]

1scw.jpg
[/IMG]
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
talijanski inkubator ak ose ne varam,trebao bi biti dobar,probaj neku rundu inkubirat pa ces znati na cemu si..
koliko si platio?
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
talijanski inkubator ak ose ne varam,trebao bi biti dobar,probaj neku rundu inkubirat pa ces znati na cemu si..
koliko si platio?
dobio sam ga... upute su na nizozemskom i odande je stigao prije nekoliko godina no nikad nije korišten... sve radi savršeno, poluautomatsko okretanje, precizan termostat, dupli grijači jedino još nisam provjerio vlažnost... a to ću nakon blagdana trebam skinuti vlagomjer sa mog starog "frižidera"...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Sliku nisi pravilno umetnuo..ništ se nevidi s tom rezolucijom, što si stavio unutra..mislim čija jaja. Ja još par dana skupljam jaja i stavljam, australorp i domaće.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
ja sam vec turu prepelica inkubirao,i mogu rec da je tura bila predobra,doslovno sva oplodnjena jaja su se izlegla...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Komer..svaka čast da si napisal kaj si stavil..ova dvojica su možda stavili jaja od :mad::
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Sliku nisi pravilno umetnuo..ništ se nevidi s tom rezolucijom, što si stavio unutra..mislim čija jaja. Ja još par dana skupljam jaja i stavljam, australorp i domaće.

yb2k.jpg


valjda je sad bolja slika... jaja su od tovnih pilića cobb a poslje njih dolaze na red hrvatice i obične domaće kokoši...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,911
@Komer..svaka čast da si napisal kaj si stavil..ova dvojica su možda stavili jaja od :mad::

Hehe,obicno napisem koja jaja inkubiram..

Ps.guska snijela vec 7 jaja..i to mozda ubacim u inkubator,a neda mi se samo to imat u inkubatoru
 

Najnoviji postovi

Na vrh