• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

L

Labudasta

Guest
ma neću više od te žene ni naručivati, prvo nije poslala hp expresom,onda nije zaštitila jaja ,nego zamotala u papirnate salvete i tako jedno na drugo poredala u kutiju..............katastrofa.........:mad:

budem sa foruma tražila ako budem trebala,evo ovdje sa vama i od vas dečki :D

a što se tiće purećih jaja, imam napisano kako smo mi radili:
1-3 dana, 41 C,50-60 vlaga,
4-24 dana ,41 C,50-60 vlaga,2-3 puta okretanje jaja dnevno
25-28 dana,40,5 C, 60-70 vlaga
Prskanje od 23-27 dana dva puta dnevno
****************

i imali smo dobre rezultate, jel isto tako i vi radite ili drugačije?
pozdrav :D
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Labudasta kaže:
1-3 dana, 41 C,50-60 vlaga,
4-24 dana ,41 C,50-60 vlaga,2-3 puta okretanje jaja dnevno
25-28 dana,40,5 C, 60-70 vlaga
Prskanje od 23-27 dana dva puta dnevno
****************

i imali smo dobre rezultate, jel isto tako i vi radite ili drugačije?
pozdrav :D

Malo se način razlikuje jer vi imate koliko sam vidio Kalimero inkubator a on koliko mi je poznato nema ugrađene ventilatore pa se zbog toga i temperature razlikuju ali ostalo je manje više isto.
 
H

Hrvach

Guest
Meni su danas počeli izlaziti pilići, ima svega austrolorpa,hrvatica... Danas im je 20 dan i već ih je 5 vani i dosta nakljuvanih. Prvi pilić mi se izlego istu minutu kad je papa sletio na aerodrom i sišao iz aviona pa smo ga već krstili u benedikt:mrgreen::mrgreen:, to će bit neko blagoslovljeno leglo, neznam jel ću ih uopće smjet klat.:axe:
 
L

Labudasta

Guest
Meni su danas počeli izlaziti pilići, ima svega austrolorpa,hrvatica... Danas im je 20 dan i već ih je 5 vani i dosta nakljuvanih. Prvi pilić mi se izlego istu minutu kad je papa sletio na aerodrom i sišao iz aviona pa smo ga već krstili u benedikt:mrgreen::mrgreen:, to će bit neko blagoslovljeno leglo, neznam jel ću ih uopće smjet klat.:axe:

:gitarist::gitarist::gitarist:
nek su ti živi i zdravi!
 
H

Hrvach

Guest
Hvala! Evo baš sam sad izvadio 19 komada van. Odmah sam gledao krila da vidim kolko je kokica,a kolko pijetlića. Omjer je negdje 60:40 za pjetliće. Nisam gledao sve, to ću na kraju kad svi izađu. Na moju sreću poleglo mi se dosta jarebičastih hrvatica i austrolorpa. Ima par pilića koji su čisti "seljački gemišt" ali su valjda najkrupniji od svih. Kad svi izađu poslikat ću ih da vidite.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Kakav je na kraju rezultat?Meni za dva -tri dana završava jedna tura pilića... od 25 jaja Japanske svilene samo 3-4 plodna sve ostalo mučki ... :madmana:
 
H

Hrvach

Guest
Ma nemojte me ništa pitat.... 24 pilića od 60 jaja od toga 3 pilića slaba pa sam ih riješio muka,a ostalo sve neoplođeno. Ako je gazda prašio ženu ko kokot kokoši onda nije ni čudo kaj je rastavljen...
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
A čuj kaj da ti kažem?Znaju gazde otić i u tuđe dvorište a svoje zapuste.... :mrgreen:
Ja imam 5 vrsti kokoši i jednu vrstu gusaka a oplođenost ovisi od pasmine do pasmine.Dok mi je kod jednih 90%, kod drugih je 20%.I u svakoj turi ista stvar sa istim pasminama.Probao sam mijenjati pijevce i kod jedne i kod druge pasmine da vidim što će se dogoditi a rezultati su opet bili identični.Kod onih od 90% moš stavit i samo sliku pijevca i opet su oplođene a kod ove druge što god učinim ne valja.... :roll:
 
H

Hrvach

Guest
Ovdje je bio problem jel ima 40 i više kokoši,a 2 kokota i onda oni jadni ne stignu radit posao kak treba. Moja jata su 9+1 i uvijek je oplođenost preko 80%, čak i po zimi u 1-2 mjesecu.
 
H

Hrvach

Guest
Evo slike moje pernate bande
Benedikt XVI


Na gazdinoj ruci


Još malo pape


Banda na okupu



Klinci imaju nove igračke:mrgreen::madmana:
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
50 jaja pura stavljeno u inkubator prije 29 dana.Izleglo se samo 12.
30 komada je bilo mućak.... :madmana: ostalih 8 zamrlo u jaju.... :madmana:
Daleko najlošiji rezultat ove godine... :confused:
 
H

Hrvach

Guest
Ja neznam kaj je to, ili je tura iznad prosjeka ili je katastrofalna, više čovjek nemože znat na kolko komada možeš računat. Uopće me je strah nasađivat za nekoga pa kad me pita kolko će bit,kažem jedno,a ispadne na pola manje...
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ma kaj je najgore, ovo sam i legao iz usluge pa mi sve neugodno bilo objašnjavati kaj se moglo dogoditi kao da sam ja kriv za nešto i kako objasniti 30 mućaka... :oops:
 
H

Hrvach

Guest
Pa to je to, tak je meni bilo s patkama prošle godine, neoplođena jaja 2 se polegu, ostalo neoplođeno. I onda me počne napadat kak sam ja uzel pačiće i još naplatio kaj sam inkubiral.....
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ja sam ovih 30 ne oplođenih sačuvao i ponudio da si nose doma i proučavaju :lol:
Ma dobro, nisu se niš bunili al meni bilo lagano nelagodno... :oops:
 
H

Hrvach

Guest
Ma nema neugode, nek vide barem jaja neoplođena, a ovako ako ne vide mogu si svašta mislit
 
L

Labudasta

Guest
50 jaja pura stavljeno u inkubator prije 29 dana.Izleglo se samo 12.
30 komada je bilo mućak.... :madmana: ostalih 8 zamrlo u jaju.... :madmana:
Daleko najlošiji rezultat ove godine... :confused:

ti si dobro i prošao,a meni ona tura što je došla razbijena...više od pola morala baciti, a ono malo što je bilo u inkubatoru nije se izleglo ništa, sve je bilo neoplođeno....ovo mi je zadnji put da kupujem iz oglasnika....:cry:

ali zato ona prva tura ponosno šetka po dvorištu,to mi je sva radost i utjeha
moja :heart:

Hrvach- slike su predivne, pilići preslatki,čestitam,nek su ti živi i zdravi!

:gitarist::gitarist::heart::heart:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Hvala! Evo za sada su svi živi i zdravi. Još nikad nisam imao tak lude piliće. Ovi su gori nego mali fazani, kad ih pustim po dvorištu lete i skrivaju se pa nas treba barem 4-5 da ih sve polovimo.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Sad mi još i kćer skuhala dvije guske!!!
Taman jedna izašla iz jajeta a druga probijala kad došla moje drago dijete i poigralo se sa potenciometrom termo prekidača... :scratch
Ja sam stigao nakon dva sata i bilo mi jako čudno jer je jedna bila na leđima a ona druga koja je kljuvala, probijala je jaje takvom brzinom da je naprosto izletjela iz jajeta.
Tada sam išao provjeriti što se događa...:madmana:
 
H

Hrvach

Guest
Meni je najmlađi brat pomaknuo jednom potenciometar ali sreća da sam bio unutra i vidio kaj se događa. Od onda je potenciometar zapečačen.
 
Na vrh