• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Početak....

P3290023.JPG


Zaplet....

P4010028.JPG


I veliko finale..... 50/53

P4030031.JPG
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
@Voice..kaj je to s matematikom
112.gif
, valjda 50 od 63 ??. sve u svemu dobro..
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
@Voice..kaj je to s matematikom
112.gif
, valjda 50 od 63 ??. sve u svemu dobro..

10 jaja je bilo mućak a ona 3 u gužvi nisu na vrijeme uspjela van i zapela... :icon_e_wink:

Premala kutija za te piliće....

To su od našeg člana @Bjonda pa je to putna kutija do odredišta :D
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
@Voicee, daj malo opiši način prskanja, kada i koliko, ja sam već napisao, samo jednom i to onaj dan kad ih preselim u ladicu. dali čekaš da se svi izležu ili otvaraš i sklanjaš izležene.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
@Voicee, daj malo opiši način prskanja, kada i koliko, ja sam već napisao, samo jednom i to onaj dan kad ih preselim u ladicu. dali čekaš da se svi izležu ili otvaraš i sklanjaš izležene.

Prskam uglavnom jednom na dan počevši od stavljanja na mrežicu pa do prvog pileta.Nakon toga više ne prskam a ni ne otvaram inkubator dok se i zadnje pile ne izlegne.Znači oko 24-32 sata od prvog pileta odnosno dok ne zaključim da sve što se moglo izleći da se izleglo.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Idemo odmah dalje ali sad malo na vodenu perad.S obzirom da je to prvi put da u tom inkubatoru radim sa guskama, s nestrpljenjem čekam razvoj događaja u slijedećih 30 dana. :(sweat):

31 guščje jaje....

P4030033.JPG
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ja prskam dva puta na dan od 18-20 dana,i onda ne otvaram inkubator 24-30 sati ovisno kao što je netko napisao, o mome mišljenju da l se izleglo sve što se trebalo izleći
ako su jaja od starijih kokoši,što znači da imaju tvrđu ljusku leženje zađe duboko u 22 dan

jel smeta ako je jedno jaje bilo okrenuto tupim dijelom prema dolje?

ako je tako ostavljano za nasad onda se nije mogla stvoriti zračna komora,što znači da čak i da se razvilo pile ugušilo bi se u jajetu 19-i dan
a ako je imalo zračnu komoru a u inkubatoru bilo naopako...........to ti ne bi znala reći,vidjet ćeš dal će se izleći pa nam javi :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

N1MAX

Novi član
Tu od
17 Tra 2014
Poruka
3
Pozz
Budući da sam nov ovdje,imam inkubator za 50 kom., a potrebno mi je puno informacija,kolika temperatura ,dali prskati,koliko puta okretati ,dali treba prati jaja prije slaganja u inkubator? hvala..
 

N1MAX

Novi član
Tu od
17 Tra 2014
Poruka
3
Procitaj temu od pocetka i naci ces odgovore.
Up
Dakle sutra bi trebao postavit jaja u inkubator,prije toega bi trebalo znat dali je bolje ako je prostorija mraćnija i jel točno da ne diram ili ne okrećem ništa prvih 24h. ??
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Up
Dakle sutra bi trebao postavit jaja u inkubator,prije toega bi trebalo znat dali je bolje ako je prostorija mraćnija i jel točno da ne diram ili ne okrećem ništa prvih 24h. ??
imaš moj broj u privatnim porukama pa nazovi prije nego li išta uradiš...
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
ima tko ideju kako riješiti ovaj problem.

starci su mi premještali inkubator dok me nije bilo i u njega nabacali sve posude i police i naravno razvukli žicu tj grijač.

da li bi bilo bolje staviti novi grijač ili da probam spojiti nosače popreko s komadom deblje cekas žice i oko njega namotam ovaj razvučeni grijač?

zy7ne1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh