• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ako ne griješim to je Kalimero.Bilo bi najbolje da onda nazoveš Kadojića za savjet jer ovako ne bude dobro jer će grijač biti preblizu jajima.
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Pozdrav.Odspojite grijac od napajanja pa ga ponovno namotate na zicu recimo za vinograd 4mm cekas je dosta zilav nemorate se bojat da ce puknut, i spojite ga na isto mjesto
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Pozdrav svima. Imam inkubator kalimero 63 do 2003 godine proizvodnje to je onaj što nema digitalno pokazivanje temperature već okrećeš dugme od 0 do 10. Koliko visoko treba da stoji ona sonda iznad jaja kad su u rešetki? Kad se upali ona crvena lampica od grijača ona radi neprekidno oko 50 sekundi onda se izgasi isto oko 50 sekundi. Izlaznost pilića mi je maksimalno 50% nikad ne može više.Pridržavam se svih upustava za ovu tipu inkubatora.Molim pomoć .
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
ako ti što pomaže pogledaj moju sliku na prethodnoj stranici. to je isto kalimero iz 2003
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Pozdrav svima. Imam inkubator kalimero 63 do 2003 godine proizvodnje to je onaj što nema digitalno pokazivanje temperature već okrećeš dugme od 0 do 10. Koliko visoko treba da stoji ona sonda iznad jaja kad su u rešetki? Kad se upali ona crvena lampica od grijača ona radi neprekidno oko 50 sekundi onda se izgasi isto oko 50 sekundi. Izlaznost pilića mi je maksimalno 50% nikad ne može više.Pridržavam se svih upustava za ovu tipu inkubatora.Molim pomoć .
Ja imam novi tip Kalimera 63 sa digitalnim termostatom i grijač se pali i gasi otprilike u intervalima od 2-3 sekunde. Ovo kod tebe ili nešto ne štima ili je to tako sa tim termostatom. Uostalom , sam proizvođač nudi i zamjenu starih termostata novim (digitalnim) pa predpostavljam da je to iz razloga što su puno precizniji.Meni je postotak izleženih ( naravno oplođenih) kokošjih jaja konstantno između 95 i 100% .Ove godine tri ture: 30/30 20/20 i zadnja 50/52.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
najbolje nazvati Kadojića,ja imam novi tip inkubatora,kod mene je leživost 80-85% al iz razloga što kod mene često nestaje struje kad me nema doma,al ja sam prezadovoljna sa samim inkubatorom
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Voicee..odkud takve brojke??? kaj nestavljaš pun inkubator??
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
@Voicee..odkud takve brojke??? kaj nestavljaš pun inkubator??
Ovisi što ležem.Sebi sam ove godine samo nadopunjavao jato a druge ture su bile iz usluge. To je sve riječ o kokošjim jajima. Imao sam zadnju turu guski od @bjonde ali se od 20 oplođenih jaja samo jedna izlegla a ostale zamrle vjerojatno dan-dva prije. Stvarno neznam objasniti ni sebi ni @bjondi što se dogodilo.Neki kolege su mi rekli da je to zato što je zadnja tri dana bilo grmljavinsko nevrijeme. Stvarno neznam jel to ima kakve veze sa tim jer se sa tako nečim nisam još sreo!? :=:)
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
najbolje nazvati Kadojića,ja imam novi tip inkubatora,kod mene je leživost 80-85% al iz razloga što kod mene često nestaje struje kad me nema doma,al ja sam prezadovoljna sa samim inkubatorom

Mogu dobit adresu i broj Kadojića?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Voicee ovo što se tiče grmljavine,ima tu istine,mojoj svekrvi su purići pod puricom svi zamrli u jajetu jer je dan prije leženja grmilo,pilenke se splaše i umru od straha,laički rečeno
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Sondu postavite oko 3cm iznad jaja stavite termometar u inkubator i nriktajte temp. na37.5--37.8 pratita da nema oscilacija ako je tem. postojana inkubator je ispravan greska moze bit u vlagi ili u starim jajima
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Sondu postavite oko 3cm iznad jaja stavite termometar u inkubator i nriktajte temp. na37.5--37.8 pratita da nema oscilacija ako je tem. postojana inkubator je ispravan greska moze bit u vlagi ili u starim jajima

Jeli ta temp. za inkubatore sa ventilatorom?
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
37.8 To je optimalna temp. za razvoj zametka,ako dobro pidesite temp imate friska oplođena jaja drzite se uputa proizvođača i nebi trebalo bit problema
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ne znam kaj ne valja sa mojim inkubatorom... od svih oplođenih jaja tek pokoje umre u zametku, vrlo mali broj obično, ali kada dođe vrijeme valjenja- dođe do nekakve katastrofe. recimo da mi je postotak izleženosti samo 60 %. ink. je od Mirse iz Zavidovića.
znači od svih tih neizleženih pilića pola ih ni ne probi ljusku, a pola ih probi ljusku i onda umru...
ovaj puta sam se čak i igrala, tako da sam ovu zadnju turu povisila temp. termometar mi je prije pokazivao 37.5-37.6, sada sam povisila i pokazivao je 37,8-37,9, i dodala sam još jednu posudu za vodu, 18 -ti dan bi čitavo dno bilo napunjeno vodom- kao po uputama. primjetila sam da ovoga puta ta opna pilićima nije bila bijela kod valjenja kao inače, ali svejedno je postotak izleženosti užasan.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Primječujem grešku u tome što si povečala temperaturu, ona mora biti kao što si rekla u prvom rasponu, kad se počnu leći potrebno je i smanjiti,a nikako povečavati. Uginuće je posljedica prevelike temperature i premale vlage, tj. da bi vlaga bila dovoljna ink. nesmeš otvarat kad se počnu leći. Ja osobno poprskam jaja samo jednom i to 18-ti dan, posude s vodom nesmiju biti pune nego max do polovice, zatvorim i nediram do izlegnuća, eventualno, 21 dan pomognem nekima na kojima se zaljepe ljuske.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
ne ne ne... isti je postotak izlegnutih bio i kada je temp. bila niža i ne otvaram ink. dok ne prođe bar 30 sati od izljeganja prvog pilića... i dok vidim da ima nakljucanih i živih pilića.
ovaj eksperiment sa povišenom temp. i vlagom sam napravila nakon što mi ni prva dva puta inkubiranja nije bila dobra valjivost... a izlazili su prije nakon 21-vog dana, sada ovi koji su izašli su izašli savršeno sa 20-na 21. dan. , ali svejedno ostatak se nije polegao... možda bi ovoga puta i bila valjivost bolja, ali priznajem, nestalo je struje jednom na 12 sati a drugi puta na 6 sati...ali svejedno... nije mi jasno zašto ili ne probiju ljusku ili je nakljucaju malo i umru iako ink. ne otvaram, a sve ostalo radim po uputama proizvođača..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
I ja sam imao takvih problema držeći se uputa proizvođača, ali sakupljajući savjete i vl. iskustvo, došao sam do zaključka najboljeg rezultata onako kao sam naveo. btw moj je Kalimero k-63 automatski. a moraš pazit i na temperaturu prostorije u kojoj je inkubator. Probaj kontaktirat s Mirzom, on ima velikog iskustva s inkubiranjem, i pogledaj temu o inkubatorima na ovom forumu: http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=28877&start=630
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Evo, jučer otvorila ta prokljucana a neizležena jaja. skroz formiran pilić, iako imaju ono "žumanjce" ili već neku izraslinu na trbuhu još...
opna koliko kužim dovoljno vlažna.
ink. mi je u kući, koja ima dobru izolaciju i temp. je manje-više konstantna. ljeti u nutra nije vruće, a zimi nije hladno.
Zvati ću onda Mirzu, ali mislim da je i u njegovom mjestu bilo grdo, pa ću još pričekati.
ne znam... mislim si da možda ove prokljucane nekako ube pilići koju su se već izlegli?! štartaju oni u nutra po njima, igraju nogomet... a kako je ink. na lampe, ne mogu napraviti mrak...
gledam ih i sve ok, malac prokljuca, gurne kljun van, i u istom stanju bude i nakon par sati, i ne izlazi, i onda nakon još par sati vidim da jednostavno u istom tom stanju prokljucanosti, samo prestao disati. :(
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo samo da velim...imam automatski kalimero od 180 jaja...ja 18 dan prskam jaja dvaput na dan, i tako svaki dan po dvaput dok se ne izlegne prvi pilić...nakon kaj prvi izađe van još jednom poprskam i onda ne otvaram inkubator 24-30 sati...al baš ono prskam dosta da su sva mokra. Tada izvadim sve piliće, ostala jaja stavim u toplu staru majicu...kad sve izvaljane piliće izvadim i počistim sve ljuske vratim ostala jaja (zna ih biti od 10-20%) opet ih jako poprskam i zatvorim inkubator. Pa opet poprskam za cca 1 h, i ako treba još jednom...Ostane mi svega par jaja neizvaljanih, od toga neki polu mućki i max 5 prokljuvanih, a ne izvaljani. S tim da kad se izvali 1/3 pilića smanjim temperaturu za pola stupnja.
Imam tri ture do sada izvaljane. Stane od 185-190 jaja hrvatica, prva runda 157 kom, druga 167 kom i treća 155.
Ali mogu reći da oni pilići koji na vrijeme ne izađu van nisu pravi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh