• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a koja je to mejra vijaka da ne izdrži 5400 kg?..pa to izdrži jedan vijak M 12

tebi bude jedan drugi problem a to je slaganje sajle po bubnju .
Ovo je ljep kopaktni bubanj , lako i jednostavno se motira na vozilo ali po meni nije praktičan .

To vitlo bi po mome trebao biti udaljen od vodilice sajle barem jedan metar .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A zakaj si kompliciraš s dvije okomite ploče, kad ti jedna polegnuta rješava sve probleme?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja mislim da od svega toga ne bu ništ jer se previše komplicira.Vitlo treba kupit,latit se posla i do kraja uradit da bi to bilo upotrebljivo.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
abarth ne gataj i ne govori unaprijed. Smišljam sve unaprijed iz razloga da ne moram kupovat 2 puta nešto. Ako ti to smeta onda oprosti.

Ja se uzdam u inženjere koji su to vitlo smišljali da su valjda i razmišljali o tome kako će se namotavat sajla. Nadam se da jesu. Bilo bi sasvim ok da jesu.

Malo sam istraživao po internetu. Ispada ovako. Nije problem u maticama jer matice mogu izdržat puno, nego u vijku. Znači one oznake na glavi vijka (brojevi) su ključni.
Npr. najčešće što svi vidimo je 8.8
8x100= 800Nm po kvadratnom milimetru i to je najveća čvrstoća
a 8.8 = 8x8x10=640Nm po kvadratnom milimetru i to je granica elastičnosti

a 100Nm= 10Kg odprilike

sad sve ovisi kolika je kvadratura navoja koji prolazi kroz maticu. Do tog podatka nisam uspio doć.

ZJ- na kraju ispada da ću stavit jednu okomitu i jednu L ili još bolje T ploču na koju će biti uhvaćeno vitlo i koju ću po potrebi skidat i stavljat. (kada bude potrebno stavit vitlo na mjesto da se izvučem i kada se izvučem i budem siguran skinut ga i spremit ispod prikolice do sljedećeg trenutka kada bude potreban. na taj način izbjegavam dodatna pitanja, otvaranje haube, vrlo moguća zapinjanja za tlo u šumi, cesti i probleme na registraciji)
Zato vas svih sad pitam ako netko ima neki T profil ili L profil dimenzija 25x25 cm minimum i dužine 1M?
Može čak i H profil pa se jedna strana poreže samo da je dovoljno veliko
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
abarth ne gataj i ne govori unaprijed. Smišljam sve unaprijed iz razloga da ne moram kupovat 2 puta nešto. Ako ti to smeta onda oprosti.

Ja se uzdam u inženjere koji su to vitlo smišljali da su valjda i razmišljali o tome kako će se namotavat sajla. Nadam se da jesu. Bilo bi sasvim ok da jesu.

Malo sam istraživao po internetu. Ispada ovako. Nije problem u maticama jer matice mogu izdržat puno, nego u vijku. Znači one oznake na glavi vijka (brojevi) su ključni.
Npr. najčešće što svi vidimo je 8.8
8x100= 800Nm po kvadratnom milimetru i to je najveća čvrstoća
a 8.8 = 8x8x10=640Nm po kvadratnom milimetru i to je granica elastičnosti

a 100Nm= 10Kg odprilike

sad sve ovisi kolika je kvadratura navoja koji prolazi kroz maticu. Do tog podatka nisam uspio doć.

ZJ- na kraju ispada da ću stavit jednu okomitu i jednu L ili još bolje T ploču na koju će biti uhvaćeno vitlo i koju ću po potrebi skidat i stavljat. (kada bude potrebno stavit vitlo na mjesto da se izvučem i kada se izvučem i budem siguran skinut ga i spremit ispod prikolice do sljedećeg trenutka kada bude potreban. na taj način izbjegavam dodatna pitanja, otvaranje haube, vrlo moguća zapinjanja za tlo u šumi, cesti i probleme na registraciji)
Zato vas svih sad pitam ako netko ima neki T profil ili L profil dimenzija 25x25 cm minimum i dužine 1M?
Može čak i H profil pa se jedna strana poreže samo da je dovoljno veliko

Možda ovo pomogne a možda i ne ,,,,,


imgur
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
još mu daj tablicu na odrez , ako ga misli montirati " na pod"
majstor kaže da na "zid" ne smije jer su vijci preslabi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Jedan vijak M12 8.8, dakle, na vlak drži 5,5T vučne sile, ta da 4 drže znatno više.
Veći su problem uha nego vijci.

Netreba ti tolika konstrukcija, jer to nije traktor od 200ks.
Vučna sila, koju trebaš za izvlačenje, ti je negdje oko tonu i pol maksimalno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stavi sve šarafe 10.9 čvrstoće i mirno dpavaj.

A kaj se tiće profila u toj dimenziji nebuš našel na otpadu,jedino u brodogradilištima.

Jedino otić u trgovinu željezom i kupit ploče,pa da ti ih izrežu i ti ih povariš u željeni oblik.
Jedini je problem kaj najčešće prodaju željezne profile po 6m.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

dmrsulja

Novi član
Tu od
11 Tra 2017
Poruka
2
Pozdrav svim forumašima.Imao bi pitanje u vezi sa hidrauličnim volanom.Montirao sam pumpu od Mercedesa 123 na Tomo vinković.Radi dobro ali imam problem sa grijanjem pumpe i ulja.Na forumu sam vidio da je netko ugradio manju remenicu da nebi došlo do zagrijavanja.Zanimalo bi me dali to djeluje,koje je dimenzije ta remenica ili od čega paše.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Servo-a ne hidraulični, mislim da na pumpi treba veća, a ne manja remenica.
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Pozdrav svim forumašima.Imao bi pitanje u vezi sa hidrauličnim volanom.Montirao sam pumpu od Mercedesa 123 na Tomo vinković.Radi dobro ali imam problem sa grijanjem pumpe i ulja.Na forumu sam vidio da je netko ugradio manju remenicu da nebi došlo do zagrijavanja.Zanimalo bi me dali to djeluje,koje je dimenzije ta remenica ili od čega paše.

Ja sam ugradio pumpu od Nissana (mislim patrola ili tako nešto), i volan od BMW-a.
Grijalo se pa sam stavljao bakrene cijevi na povratnom vodu, izmotao sam dolje ispred remenice i onog šupljikavog dijela kuda uzima zrak za hlađenje(TV418, LDA100 motor).
Nisam slikao, kad radim, slike su mi na zadnjem mjestu :(
Bolje je, može raditi nekoliko sati i opet se može uhvatiti rukom za cijevi (ulje ne bi trebalo pregrijavat iznad 80 stupnjeva...).
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
dmrsulja, neznam dali od nečeg paše remenica, ja sam ugradio servo na tv 730, obrtaje na pumpi sam smanjio tako što sam pravio dodatnu manju remenicu na traktoru.
Evo neke slike ako ti budu od pomoći.
IMG_20170412_182103.jpg

IMG_20170412_182135.jpg


pozz.
 

dmrsulja

Novi član
Tu od
11 Tra 2017
Poruka
2
Hvala prijatelju na slikama.Već sam se dao u potragu za remenicama koje bi mogao prilagodit na pumpu.Nadam se da ću uspjeti sve sastaviti kako treba.:smile:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Slike govore sve, bolje je napraviti manju remenicu na motoru nego stavljati kakvu veliku na tako malu pumpu.....
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Hvala svima puno. Pravio sam ga za jedno prijatelja, imam još jedan na stanju. Naravno da imam mere. Skiciraću i kotirati mere pa cu podeliti sa svima. Mada sam ja mere skidao sa mog orginalnog rollbara. Vecina ljudi u mom kraju voli rolbar bez krova , mada moze i to da se doda bez problema. :icon_winkle:

E, prošlo je nekoliko mjeseci, a sad imam i ja nešto slobodnih dana... Može li, molim lepo, neko stavit ovdje mere rolbara, da i za svog tomu napravim jednog?? Biču mnogo zahvalan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh