• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Hehehe,ja sa svojih120stajem,ali knap :biggrin:
Ovako to sad izgleda,jos sponu neku da uglavim i krecemo u akciju:icon_fU:
20151120114710.jpg
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Malo smo peavili zaštitni kavez za tomu vinkovća. Ispali su kao i fabrički.
0rvUzmQ.jpg

jlpMR1z.jpg

Z0WHXOv.jpg

s47TWud.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Sine dobro ovo izgleda i svaka cast na trudu al izgleda da ti je varioc prije svasovanja drmnuo dobru dozu rakije,no drzat ce to neboj se.:drink:
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Danas je i ofarban zaštitni kavez. Kao fabrički. :(mm):

E, odlično je ispalo... A imaš dimenzije ovih arnjeva (promjer krivina za savijanje cevi, kutove i sirinu, visinu, promjer cevi)? Pa da ih podeliš s nama?
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Hvala svima puno. Pravio sam ga za jedno prijatelja, imam još jedan na stanju. Naravno da imam mere. Skiciraću i kotirati mere pa cu podeliti sa svima. Mada sam ja mere skidao sa mog orginalnog rollbara. Vecina ljudi u mom kraju voli rolbar bez krova , mada moze i to da se doda bez problema. :icon_winkle:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Imam jedno pitanje tehničke karakteristike. Nisam siguran ako sam stavio u dobru temu ali ok.
U pitanju je električno vitlo. Ja ovo vitlo ne bi koristio za izvlačenje drva nego za izvlačenje traktora u slučaju da uletim u blato ili se ne mogu popenjat po uzbrdici pa da ne iskrcavam nego da ga zavežem za stablo i da se izvučem van sa traktorom i sl.

http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/elektricno-vitlo-12v-5400kg-4kw-oglas-18123772

Jačina je dovoljna i previše znači u tom dijelu bi bio siguran. Mene zanima ako se može to vitlo okrenut tj. da mu dno gdje se hvata sa vijcima ne bude okrenuto prema podu nego da bude okrenuto prema motoru od traktora tj prema traktoru. Da li se to uopće može zbog same konstrukcije vitla? I da li bi uopće vijci ili nešto drugo izdržalo tu silu povlačenja (traktor+prikolica+drva u prikolici = cca 3200kg)
Naravno da bi morao napravit i nosač za to i dovoljno ga učvrstit to mi je sve jasno ali me zanima ovo prije navedeno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
A zakaj bi mijenjal prihvat?
Napraviš L nosač i pričvrsti ga kak hoćeš, jer tak ima najmanji moment savijanja.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
znam znam znam znam.
ja pitam dal može ovako

edit:
Razlog je taj jer ovako bi smetao još 20-30cm ispred nosa. I ovako postoji par mjesta di sam na knap da ne zakinem u pod. Takvi su tereni ovdje. Tko nije probao ne zna. A druga stvar je da bi ga morao skidat zbog registracije. još jedna stvar je da bi ovako možda napravio nešto pa da ga mogu u minuti skinut i stavit a prema tome mogu ga na istu foru skinut i stavit sa prikolice. Puno opcija. A kada mi ne treba da ga skinem i spremim ispod prikolice na sigurno. A i ako bi bio fiksno na traktoru malo promijenim izgled doljnjeg dijela haube i može mi bit sakriven da ga se ne vidi.
Ali moram znat ako se može uhvatit, pričvrstit kako sam rekao.
zato to i pitam
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ako nema rupe za prihvat otraga, onda ne.
L nosač ti mijenja dimenziju za nekih 3-4cm, a donja ploča ti ujedno zaštićuje vitlo.
Skidaš sve skupa, vitlo i nosač.
Osim toga, ak je riječ o Tomeku, ja bi napravil uzdužne nosače od truba s pločom ispod motora, na koju bi postavil vitlo.
Ak buš vezal samo za motor, bojim se da bi ti ga to vitlo moglo otrgnuti od zvona mjenjača.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Ne. Ja ga ne bi zakačio za motor. To mi nije palo ni na pamet. Nego cijelu tu ploču zarotirat za 90 stupnjeva tako da GLEDA prema motoru. Ali u tom slučaju bi naravno i vitlo bilo zarotirano za 90 stupnjeva i rupe bi gledale prema motoru. Jel sad razumiješ?
A i još jedna stvar ako stavim vitlo tako kako ti kažeš moram ga pomaknut dovoljno daleko da mogu haubu otvarat.
Ma lako za nosače. To znam što moram. Uhvatit za rukavce ili kako ti kažeš trube to mi ke sve jasno. Pokušavam smislit koji je najbolji i najlakši položaj vitla u okviru vožnje i korištenja i da li je moguće napravit ovo što ja kažem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Onda ti bu ova ručka nezaštićena.
Može li se u tom položaju montirati ova valjkasta vodilica sajle?
Ak postaviš ravnu ploču ispod, haubu buš mogel otvarati normalno dok vitla nema.
Šarafi sami bi izdržali, no pitanje nje bi li ušice i navoji u njima?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
4000 W / 12V = 333 A, istina max, tako da ce uzimati oko 200 A, da pojednostavim, uzimat ce koliko i pokretac motora, uz olakasanje nekih 30 A koliko ce dati alternator. Dakle kako rece puknuti vrlo zahtjevan postrosac.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
E pa napokon se razumijemo! Zašto je ta ručkica? Te 2 uzdužne srebrne ručkice? Ako je to samo za držat onu kutiju da li se može ta kutijica stavit sa strane ili je neophodno da bude baš na tom mjestu? Jel uopće potrebna ta vodilica ako nema te kutije?
Sad smo krenuli u stvaranje nečega. Ja to vitlo nikad u rukama nisam imao zato pitam svih vas za mišljenje i pomoć.
Krenimo od ovoga. Ja ću ovih dana ići do čovjeka jednog strojara da vidim što on kaže za opterećenje navoja na vijcima pa ćemo znat više.

Znam da troši puno struje ali meni neće ni radit pola sata ili 10 minuta. Piše da je pod punim opterećenjem od 5400kg brzina 2,5m po minuti. Znači po tome u 2-3 minute ja ću se izvuć a toliko će alternator+akumulator uspjet nadolit (u krajnjem slučaju digneš okretaje još mada to neće puno pomoć ali ok...). A uostalom ako su to već neki ugradili, ugradili su ovakav ili vrlo slični a napajanje strujom nisu imali ništa bolje nego što ja imam znači da to ipak ima neku funkciju.

Jel itko zna koja je najveća veličina vijka koji može proć kroz te rupe?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Danas sam bio kod ovog čovjeka i on kaže da 4 vijka nema šanse da izdrže tu težinu :biggrin:
Čak sam pitao i za ovu drugu soluciju koju sam imao na umu da se samo ubaci u nosač ali isto prevelika kilaža da bi željezo i/ili var to izdržalo
Drugim riječima okretanje vitla propada.

Plan B
jel ima netko od vas ili znate nekoga da ima neki dobar L profil (debeli, jaki) koji je barem 20x20cm i 1M dužine
ili H profil čija je ona ploča u sredini 20cm?
 
Na vrh