• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

kistraktor

Novi član
Pridružen(a)
4 Ožu 2011
Poruka
13
Interesuje me.gde moze da se nabavi takva LED sijalica, ako dobro vidim ima dve pozicije, unapred hvala na odgovor

E, prošlo je nekoliko mjeseci, a sad imam i ja nešto slobodnih dana... Može li, molim lepo, neko stavit ovdje mere rolbara, da i za svog tomu napravim jednog?? Biču mnogo zahvalan.
ja sam ga napravio isto po crtezu koju sam dobio preko grupe , mislim da sam ga sacuvao i ako ga nadjem stavljam ga na raspolaganje

Posljednje uređivanje od moderatora:

kistraktor

Novi član
Pridružen(a)
4 Ožu 2011
Poruka
13
ja sam ga napravio isto po crtezu koju sam dobio preko grupe , mislim da sam ga sacuvao i ako ga nadjem stavljam ga na raspolaganje
IZVOLITE

Posljednje uređivanje:

ferdo1

Član
Pridružen(a)
30 Sij 2011
Poruka
43
E, mnogo hvala. Ja imam TV-418 (noviji model, g.79) i tražim mere za arnjeve od TV 420 ili TV 523, koji su ekvivalentni po gabaritima TV 418. Ako neko ima, biču mnogo zahvalan za objavu.

GoranVu

Novi član
Pridružen(a)
23 Sij 2018
Poruka
5
Pozdrav ljudi...dali netko pravi ili je voljan napraviti nozni gas za TV 730..?? Ja cu platiti koliko treba samo da se vise rijesim ovog rucnog smeca jer cu uskoro zapaliti tomu... ?

Antonov

Novi član
Pridružen(a)
15 Sij 2018
Poruka
11
Zna li netko je li moguće ugraditi na PE-18 ralicu za snijeg, pokretanu hidraulikom? Ako da, imate kakve primjere?

stjepko

Član
Pridružen(a)
15 Tra 2010
Poruka
170
Zašto da ne, nosaći ti mogu biti isti kao na ovoj što sam je ja radio, imaš dosta slika od nje, čini mi se na prvoj stranici foruma serije 400, jedino neznam odakle kod njih ide crijevo hidraulike, koje bi trebao spojiti na cilindrar ralice.

bane1978

Član
Pridružen(a)
7 Velj 2012
Poruka
736
Moze uzeti crijevo koje ide na cilindar hidraulike tako da na njega ucvsti ventil kao na beracu kukuruza koji ima jedan ulaz i dva izlaza pa polozajemm rucice odabere zeljeni izlaz.a sa hidraulikom upravlja sa vec postojecim komandama

stjepko

Član
Pridružen(a)
15 Tra 2010
Poruka
170
Pa to je to, ja imam brzu spojku i samo uključim šta mi treba, ralica, zadnje poluge ili kočenje prikolice (nemam kipu ali imam riješeno kočenje prikolice preko hidraulike)

2006020061

Antonov

Novi član
Pridružen(a)
15 Sij 2018
Poruka
11
Ljudi, hvala na savjetima.

Ono što mene pati nije hidraulika, to mi je jasno - pati me gdje učvrstiti ralicu? Kako je to riješeno kod tebe @stjepko ?

Postoji li opasnost u slučaju zapinjanja ralice npr. o nešto, da se razvali kućište na koje je ista pričvršćena? Ili se ipak ne pričvršćuje direktno, nego na poluge koje onda idu na kućište, na koje ide ralica?

I koja je uopće cijena ralice? Ili se radi o samogradnji?

stjepko

Član
Pridružen(a)
15 Tra 2010
Poruka
170
Evo ti slike kako je to riješeno kod mene i mislim da je dosta dobro. Kod serije 700 je to puno lakše uraditi jer na rukavcima već postoje mjesta za učvrstiti nosač. Normalno da postoji opasnost od loma, ja sam to ublažio stavljanjem opruga koje smanjuju udar, preklapaju ralicu, ali opet garanciju da se nešto neće polomiti kada ga razigraš 3 sporom ili brzom je teško dati. Na slikama se dobro ne vidi na nosać motora je učvršćen L profil sa 3 vijka mislim da su 8 mm i onda kroz L ide jedan vijak ovaj što se vidi na slikama. Ovo je ručni rad i treba podosta vremena da se uradi. Ako ti trebaju dimenzije imam negdje mogu ti pronaći.

20155

Attachments

Na vrh