• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pitanje je od čega su te ručice? baš mi ne djeluje da je to od auta....
 

daus

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
18
Na ovom linku su fotografije i objašnjenje za joystik menjalnik.

EDIT: bez linkova na forume, nije dozvoljeno.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Komplet ili sajle, ja naručio sajle.:icon_scratch:114 i 105cm:icon_razz:
22240339.jpg


22240341.jpg


22240337.jpg


22240340.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja osobno neču to stavit nikad jer če preko sredine smetat ulazu na TVa.Neznam ni kak se ponašaju sajle kad ih saviješ a do toga če na tomi sigurno doč jer je zglobaš.Na autu nema savijanja i stalno su u istom položaju,pa i kučište šaltunga od auta neče radit svoju funkciju- za TVa če bit premali hodovi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mogle bi se uzet sajle i ručke od nekog jačeg glisera sa vanbrodskim motorom.
Oni imaju preko sajle saltanje napred ler nazad i gas.
A te sajle se pigaju kod skretanja motora.
Volan također ide preko puža na sajle pa na letvu za skretanje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne kužim kaj hočeš reči,prošlo ljeto sam na moru štelal paljenje,pa te sajle nije htjel čisto ubacit u brzinu susjedu slovencu na jahtici ima evinrude motor 180ks 6 cilindara,mrcina.
E njegove su sajle za mjenjanje i gas u bužiru i imaju pomak na obje strane.
Jako je to.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za zakretanje motora-ili prenosa za propeler koliko ja znam(vrlo malo) preko volana ide dupli bužir tako da uvek jedna strana vuče sajlu,za šaltunge pa verovatno da je slična ko na autima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na ovom je puž kod volana i jedna sajla koja ide na nekakvu letvu kao cilindar hidraulike.
A sajle šaltanja i gasa su klasične možemo reč sa završetkom al prenose velko silu.
Dodane su samo opruge radi lakšeg pomicanja u brzinu.
 
E

el pibe

Guest
Kad ste već kod inovacija,zakaj koristite zastarjelu tehniku?Treba ugraditi pneumatski mjenjač i nikakve sajle nebuju zapinjale.To još sigurno niko nije ugradio bar u našim krajevima kolilko je meni poznato.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nebi vjeroval koliko dugo i glatko mogu te sajle trajat,naravno ako su podmazane.
Da se svašta ugradit samo treba imat love i mjesta da si ne napravaiš samo problem.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kad ste već kod inovacija,zakaj koristite zastarjelu tehniku?Treba ugraditi pneumatski mjenjač i nikakve sajle nebuju zapinjale.To još sigurno niko nije ugradio bar u našim krajevima kolilko je meni poznato.
Ovo bi moglo biti dobro objasni malo
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
još ćemo počet i ugrađivat boce za zrak na traktore da bi imali pneumatsko mjenjanje brzina. onda još i pumpu i drenažni ventil, tlakomjer naravno, cijevi... hop a di je traktor?a evo tu negdje :D hahaha
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Primila me neka volja da nabavim tomu i da ga sredim...servo,nozni gas,ralicu,duple gume...to bi bil pravi stroj :(happy):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VA5bPa-fTdE[/YT]
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A joooooooooooj, a tek da si ovo videl prije vec bio on bil doma u dvoru,,,:icon_rofl:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7gJEjwm_b_Y[/YT]


 
E

el pibe

Guest
bodul20 imaš gotove "kitove" u prodaji koji se ugrađuju na motore ležajke pa još nitko od njih nije morao staviti bočnu prikolicu da mu staneju dva majstora pneumatičara sa osobnim alatom,dvije gajbe pive na njih a niti nema potrebe da vučeš kompresorsku stanicu za sobom.To su veoma napredni i sofisticirani uređaji dizajnirani da zauzimaju jako malo mjesta i napravljeni od laganih materijala.Svrha im je ponajprije ugradnja u sportska vozila tamo di je svaki gram važan.Za sad najnaprednija tehnologija.Jedina barijera je to kaj se pneumatski elementi podosta skupi i to se neda doma zašvasati.Pošto vidim da si na forumu pretpostavljam da si informatički pismen zato se više informiraj di i za kaj se koristi pneumatika pa buš vidil koliko je napredovala i koliko konvencionalnih uređaja i prenosa je izgurala u zastaru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam o tome razmišljal ugraidit na IMT na reduktor ..samo se čeka veliki remont da se to ugradi ispod a ne da vani smeta
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel mi može netko objasnit zašto ti motori na tv tak lupkaju dok rade pogotovo na leru?
Jel bi se kaj dalo napravit da glatko rade?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zračno hlađen, s tankim, gusanim cilindrom. Dakle, zvoni cilindar.
Motor starije generacije, s velikim kutom predubrizgavanja, uzrokuje lupanje koje čuješ na manjim okretajima.

Zamjenom motora se riješi puno buke, pogotovo s Daihatsu 3 cilindrašem, naravno, vodom hlađenim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh