• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Stigle sajle. Dužina 115cm, hod 8,5cm, rupe 10 i 12mm
druga 105cm, hod 5,5cm rupe 10 i 12mm
Savijene u krug funkcionišu sa lakoćom.
22242806.jpg

22242807.jpg
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ne samo da sam informatički pismen nego i studiram nešto što donekle ima i veze sa tim pa znam o čemu se govori.ja sam samo malu ubacio šalu koja se očigledno nije shvatila kako treba ali nema veze. nisam mislio ništa loše.
a sad za ozbiljno. polovni TV7xx košto u rangu od 25kkn pa do 40kkn i stariji su nego ja i po 15 godina više. zar se zbilja isplati ulagat tolike silne novce za pneumatsko mjenjanje brzina samo zato da se ne moramo malo sagnuti sa vremena na vrijeme? sad će mi netko reć lako tebi imaš 21 godinu... ovo sa sajlama i produžecima je sasvim ok.mislim da se dalje od toga ne mora pretjerivat jer bi bilo zbilja to - pretjerivanje
ali to je samo moje skromno mišljenje
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kolega jel se i ti spremaš za inovacije :drink::drink:
He,he, Tomo522, misliš da i ja nešto radim?
Imam ja otvorenih pun kufer inovacija i priključaka itd..., nema vremena (ima dijelova materijala).:icon_confused:
20-08-2014 prvi dan dopusta (godišnji) povario i uležajio valjak na onaj moj famozni 10/1 priključak izrezao materijal za (brnače drljače brane) drugi dan umrla mama i propade posao. U 10 mjesecu spremanje "ljetine" sijanje pšenice sređivanje alarma i video nadzora i poslije toga nisam bio u BiH, (čuvam ovce preko neta.)
Ovo sa sajlama? zanima me reduktor da se ne saginjem previše, a ako bude radilo :icon_pai:
Imam ja nacrt mjenjača za sve četir ručke naprijed, po mom skromnom mišljenju - bravo ja.:icon_hang:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Razmišljam dali da patentiram, :icon_rolleyes::icon_razz:Ili da dobijem komentar - lako je nacrtati treba napraviti:(emo):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ti samo daj ideju jer ionako ce svaka izvedba biti individualna iliti unikatna,,,:(wasntme):
 
E

el pibe

Guest
bodul20 znam da nisi mislio ništa loše,nemam ni ja loše namjere.Ovdje je riječ o inovacijama ja sam predložio neko od mogućih rješenja.Jer se govorilo da sajle ne reagiraju dobro na savijanje.A pneumatska crijeva su stvorena za to.Naravno da je takav sistem skup kao što sam i napisao.Ali kad kičma ode svako saginjanje je veoma neugodno i sa godinama uzima sve veći danak.Ja vjerujem da nije kolega krenuo u inovaciju čisto iz estetskih razloga,već zbog funkcionalnosti i olakšanja posla samom sebi.I ne vidim razloga da si ne pomogne ako ima ideju i može.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
SSUCUR ja vjerujem da ćeš ti uspjeti u svom naumu.Ma ne da vjerujem već znam.Idemo se udružit.Ja imam vremena a Ti materijala pa idemo u inovacije.Bude Tomo bolji od carara:D::D::icon_super:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
E ajd kad si navalio i imaš vremena.:icon_razz:
22246776.jpg

Uh nisam nacrtao sa lijeve strane ruke.........
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Odlično zamišljeno i shvatio sam što je umjetnik htio reći samo bi ja da radim sebi išao malo višlje (bliže volana)inače odlićnooo
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma ja to više držim u tintari (glavi) a nijanse svako sebi prilagodi.
Išao sam na to da se slije sa origi volanom, sa TV-eom.:icon_hang:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Odlično je to nema šta.Da nisam ovo napravio išao bi na tu varijantu al zasad ostajem kod svog patenta jer odlično radi a i slično je tom tvom samo što mi se sajle više dopadaju od šipki.Nekako je estetski ljepše:drink:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Auu SSUCUR da si im bio inžinjer kad su pravili tomu,bio bi zešća mašina,
ideje su ti vrhunske.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sjet se ....:mur::icon_razz:Evo materijala za sve ručice sprijeda.
U BiH komplet 10€:icon_twisted:
Al" imam sreće, (OOUR):icon_twisted:pukla osovina na rotoru anlasera.
22260113.jpg

Provjereno dužina hoda na vijake kuglica.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Od čega to je ,,, dužina sajli mi se čini oko 60 cm , , , ako je tako to mi se čini kratko za kod sica , :(think):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Da od pasata, sajle duge 115cm 105cm, a na kompletu po 120cm, malo preduge.:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh