• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad če montaža pa slike i video da vidimo,možda se još ko odluči za takvu preradu.:icon_razz:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
A zajebane igreee.:icon_scratch:Od pasata sajle preduge i krute.:icon_axe:
Ipak su ove skuplje bolje.
22268364.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
:(wasntme): , Preskupe i prekrute ,,, ??? cjena nebitna jer se svi snalazimo kako znamo , ali što znači pre krute ,,, da li su prekrute za mjenjanje kod sica ,,,, a da li se mogu iskoristiti za mjenjanje kod volana ,, a ove skuplje od čega su i gdje bi odgovarale za montažu ,, sic - volan , :(wasntme):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Montiram kod sica, ove što sam platio 10€ od pasata preduge i nemogu se saviti da se lijepo spakiraju (ove crne su dobre).
Kod volana nesmiju biti duže od 60cm.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
ssucur ja vjerujem da bi to rado ugradio ali mene brine kak če se to ponašat kod savijanja TVa.Kod auta tih savijanja nema ali TV se lomi i savija-ja nisam još probo sa tim sajlama ali osječaj mi kaže da :icon_scratch:Ma na kraju ajde probaj neko mora pa da realno kažeš kak je ispalo-možda ču i ja probat ali za sad nemam niš od robe.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Svaka pizd.... koja bude slaba realno ću napisat, ne brine mene savijanje, ako uspijem (radim elektriku, anlaser, i 100 kućnih poslova i štalskih) namontirat dobijete rezultat.:icon_scratch:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Meni je ideja odlična,ali i Abart ima pravo.Kod savijanja te se sajle motaju.Kod volana bi bilo idealno jer nema lomljenja.Nešto kao moje samo sa sajlama ako ih ima te dužine:icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa kaj , zato i postoje sajle da se motaju i savijau ..meni je samo odnos puluga onak ...ja bi poradio na tome
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pretpostavljam da se sajle i bužir dadu skratiti a na kraju uprešati što treba , navoj, oko ili slićno ,,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
pa kaj , zato i postoje sajle da se motaju i savijau ..meni je samo odnos puluga onak ...ja bi poradio na tome
Ovo je za probu.
Sve se to mora spakirat u malu kutiju (škatlicu):icon_rolleyes:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo malo se oporavio od prehlade, pa odmah na posao. Jucer zavrsili prikolicu, a danas poceli praviti krov za tomu. I naravno nestane mi elektroda, popikovali smo malo pa cemo sutra da spojimo naprijed, povarimo i ofarbamo. Samo cu morati cekati nekoliko dana da kupim bijeli lim. Evo koja slika.

gCeN79y.jpg


emHmLXO.jpg


vzO1QSv.jpg


HUMfDvZ.jpg


KwOu0Vp.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ugradnja servo upravljanja

Duga je ova zima i sa mnogo padalina pa se moglo i vise vremena posvetiti na raznorazne zaje*ancije,,,
jedna od njih je i servo ovlan ugrađen na tomoci,,,
uspjelo se sve skupa nagurati ispod haube da nista ne strsi i da nista nicemu ne smeta,,,
buduci da jos uvijek nije sve zavrseno (i padaline se jos uvijek najavljuju :tongue:) ici ce se u dorade,,,
samo da napomenem da tomo odnosno servo volan nije ispunio sva ocekivanja pa ce kroz neko vrijeme uslijediti preinake,,,

evo kako je to ispalo u mojoj produkciji,,,

16ap3qx.jpg


16j3ps.jpg


imuelj.jpg


29xu0dd.jpg


2pr8th5.jpg


5ydpnq.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Ugradnja servo upravljanja

Bobiću a šta ti se nije svidilo.S čim nisi zadovoljan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Ugradnja servo upravljanja

Nisam zadovoljan silom koja je potrebna da bi se promjenio pravac kretanja,,,
servu kao da fali snage, ili je originalni kod mene isao prelagano,,,:tongue:

odrađuje on dio posla radi kojeg sam isao u doradu ali s druge strane nije to to,,,
najvise sam ga pravio radi toga sto moje klinke vole sjesti za njega pa oderi po vocnjaku a tamo ima dosta rupa sa kojima spustam nivo oborinskih voda pa me bilo strah da kojoj ne otkine ruke ako pogodi bas u rupu fi 200mm

inace omjer zupcanika koji mjenjaju smjer vrtnje je 1-1 i to mi je cini se glavni razlog sto se volan ne vrti jednim prstom,,,
od punog lijevo do punog desno potrebno je samo dva puna kruga i ti se gubi snaga,,,

jbg takve sam zupcanike imao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Ugradnja servo upravljanja

Mislim da je neko već objašnjavao i da je rekao da treba tri kruga
Nisam baš siguran al bi mogao ključ rješenja biti tu:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Ugradnja servo upravljanja

Mozda jos prije svega pokusam skraiti polugu jer i tu mislim da bi se moglo malo dobiti na snazi,,,

snij5h.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Ugradnja servo upravljanja

Što kraća to jača :(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Ugradnja servo upravljanja

Bobić, koliki kut zakreta ima ta glava, odnosno, koliko ga koristiš?
I 3 okretaja je malo predirektno, pogotovo na zglobašu.
Ciljaj na 3 i pol. To bi trebala biti dobra mjera.
S kojim si uljem završil?
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Ugradnja servo upravljanja

Ako je servo , servo je , nema veze s brojem krugova .. osim u komociji i , moglo je biti i pola kruga .

Dužina poluge igra , viid da ne klizi remen , probaj ga uglaviti u brazdu ili u kanal , ako je teži na rukama onda ne valja neki dio sustava .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Ugradnja servo upravljanja

Nisam zadovoljan silom koja je potrebna da bi se promjenio pravac kretanja,,,

inace omjer zupcanika koji mjenjaju smjer vrtnje je 1-1 i to mi je cini se glavni razlog sto se volan ne vrti jednim prstom,,,
od punog lijevo do punog desno potrebno je samo dva puna kruga i ti se gubi snaga,,,

jbg takve sam zupcanike imao

Zupčanici=14/20 zubi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh