• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Diskusija o svim mogućim inovacijama (na forumu poznatijim kao izboljšanje) koje olakšavaju korištenje i rad s traktorima Tomo Vinković, tema se tiče svih prepravki koje odstupaju od tvorničkog stanja s ciljem poboljšanja performansi traktora.
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Re: Transmisija, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Imali neko mje mjere onih ploca sto se ugradjuju za volan od tama?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jer ima 822 prilično lagan prednji kraj zbog motora koji je KPL alu mi kod nošenja korpe i u šumi kod vučenja trupaca podiže prednji kraj.Uteg za odspreda sam več prije imo ali nije bilo u redu napravljeno,nosač je bio spojen sa šrafima i premalo jako.Sad sam prepravio da je kompaktnije pa i zavareno tak da bi moralo bit ok.:(angel): Sad samo ščetkat sa flexom i prefarbat.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Montaža dodatnih utega na notranji strani.

Mali TV (zunaj 50kg, notri 25kg)

19284024.jpg

15278725.jpg

15278727.jpg

15278731.jpg

15414467.jpg

21203673.jpg

21203674.jpg

15278737.jpg


Veliki TV (zunaj 50kg, notri 25kg)

15054753.jpg

15054751.jpg

19211243.jpg
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Ako imate sprednju ralicu i imate utega.

Fiksno
18502235.jpg

18502236.jpg


Odstraniš prednje utege i porabis na zadnji hidravliki..

14889828.jpg

17639499.jpg
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
Re: Tv serije 700

postovani forumasi kod mene je u toku remont tv732. uradjen je servo od bmw5 i nova poluga gasa. izmijenjeni svi dihtunzi na motoru i jos imam postaviti nove dizne. i semeringe na zadnjem trapu. zamijenjeni su i lezajevi na srednjem kraju kao i krstovi pogonskog kardana. imam rijesiti el instalacije ali to ce da ceka neka druga vremena :) na SLO forumu sam vidio prepravku poluga mjenjaca preko neke sajle i rucice su postavljene na desni blatobran pored sjedista. djeluje mi ok rjesenje samo mi treba info vezano za dio koji je potrebno pribaviti da se to prepravi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Tv serije 700

Bolje da zaboraviš tu variantu preko sajli.Na autu to radi jer se bužiri ne savijaju a na tomi kad se uvije to se ne bi šaltalo nikako,to na mestu fino radi i izgleda ali u stvarnosti u poslu samo bi štekalo i je.alo.Šteta vremena i rada za takav način šaltanja.Ima boljih dorada koja je jednostavnije uradit a puno lakše se šalta nego origi.:icon_wink:
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
Konacno zavrsen posao sa inovacijama za sada.
Hvala svima na korisnim informacijama i dobronamjernim savjetima.
Gas je preradjen na jednu sajlu i savrseno funkcionise tako da bi toplo preporucio
zamjenu tvornickog gasa sa 2 sajle i sa onim plastikama.



 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
imas kakav link o toj preradi gasa na jednu sajlu,svidja mi se sistem,a volio bih vidjeti nesto vise i gdje se sta moze nabaviti za preradu?
hvala
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
imas kakav link o toj preradi gasa na jednu sajlu,svidja mi se sistem,a volio bih vidjeti nesto vise i gdje se sta moze nabaviti za preradu?
hvala

Samo da uhvatim vremena malo cu detaljnije da poslikam. jednostavan sistem. sve dijelove sam nasao kod sebe u garazi

Na strani 13 teme TV SERIJE 700 se mogu vidjeti 2 slike koje sam postavio a na kojima se ne bas jasno vidi kako sistem gasa funkcionise
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
još kao klinjo sam naučio vozit TV s tvorničkim gasom, na jednoj komandi i gas i gašenje......nepojmljiva mi je vožnja niz brdo bez mogućnosti zatvaranja goriva (gašenja), posebno na malim TV
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
EDOSOKO molio bi da malo pojasnis ovaj svoj post. Gas koji sam preradio funkcionise na isti princip kad se poluga vrati prema naprijed motor je ugasen
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ne razumijem šta treba pojasnit? vidio sam na desetine vinkovića koji se gase nekakvom špagom, žicom ili onim hepekom od sauga od auta, s druge strane Prvo vozilo koje sam vozio je djedov TV koji je uvijek bio 99% (1% je pregorena neka žarulja i slično), učio sam se vozit od njive do kuće uglavnom niz brdo, ravnicom bi dao gasa da ide brže, pri nailasku na nizbrdicu bi vratio gas na ler, kako bi se nizbrdica povećavala gurnuo bi polugu na STOP, u tom slučaju bi možda jednom ili ni jednom upotrijebio kočnicu do kraja nizbrdice, ukoliko bi gas bio na sredini trebalo bi kočit svako malo jer bi se motor puno lakše zavrtio

stavio si dvije sajle/spone ili neku drugu vezu ili si otpustio vijak za regulaciju ler gasa? nadam se da je neko konačno napravio nekakav sistem gdje nema sajle ili plastike da pukne, mada ni one nisu pretjerano skupe ali nisu ni nekadašnje trajnosti
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
Samo jedna sajla je u funkciji.Otpusten vijak pri cemu se ler gas moze jednostavno kontrolisati a vracanjem poluge gasa prema naprijed tada se motor automatski gasi. Nema nikakvih anomalija u radu. I danas sam vozio nekakva drva i sve radi savrseno. sutra stizu slike

one plastike su komplikovano rjesenje jer ja nikako nisam ravnomjerno mogao dodavati i smanjivati gas zato i jesam odlucio da prepravim tvornicki gas
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
Re: Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Lijepo izgleda, da li će raditi javim uskoro


lijep pozdrav, dali radi kočnica s diskom ili ne, dali je to sistem kočenja na cilindar ili na potez, sistem kao kod ručne kočnice na autu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
meni je jedna sajla pukla pa bih htio to nekako drugacije rijesiti,ne funkcionira mi onako kako zelim,prejak je gas i kada ga skroz otpustim,pa mi se to ne svidja bas!
ocekujem slike da vidim princip
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
meni je jedna sajla pukla pa bih htio to nekako drugacije rijesiti,ne funkcionira mi onako kako zelim,prejak je gas i kada ga skroz otpustim,pa mi se to ne svidja bas!
ocekujem slike da vidim princip

Pa podesi ga ,,,


2cf8mdd.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh