• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
170
Ja sam imo 523 imo je rucicu sa desne strane mjenjaca ispod volana, sa njom sam mogo ic naprijed, nazad bez stiskanja kvacila, kad idem u brzim ikad je gurnem naprijed traktor kao da prepolovi brzinu ide malo sporije a brze od sporih brzina, i to radi bez kvacila. Sad ne znam dali je tako i kod tebe. Kod mene je bio, bar mislim agriomatik mjenjac imo sam slican problem isto mi se desavalo kao i tebi samo sto ja nisam imo brze brzine, taj mjenjac me je zezo imo sam te srednje i spore, nije mogo da presalta u brze, koje su isle preko te rucice.:cool:

Ako sam u pravu Agriomatic je mjenjač koji mijenja smijer (naprijed - nazad) posebnom ručicom bez kvacila (vidio na youtubeu - reklama iz 70ih za mccormick ili http://www.ihace.de/04_techndaten/323_423/323_423_11-66_2.jpg ).
Mala ručica uz volan koja se spušta u kvacilo radi to što ti kažeš. Bez kvacila uspori brzinu traktora za pola brzine i nizbrdo je opasno sa tim jer motor ne koči.
I sad se meni samostalno uzbrdo uključuje, tj. uspori. Čim krene nizbrdo sam se isključi, tj. prijenos snage je direktan. Kupio sam i kopiranu knjigu sa ebaya, al neznam od kuda da pocinjem. Nadam se da ima neka blokada protoka ulja da funkcionira kao normalan mjenjač.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Na slici se vidi pored volana taj mjenjac sa desne strane,dali je i kod tebe takihttp://www.pik.ba/artikal/12951903/traktor-internacional/ na 7-oj slici je bio mjenjac kao kod mene
 
Posljednje uređivanje:

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
imam ihc 685 na kome svaki dan mora ozracivati kocnice jer propadaju-nekoce .skidao sam reduktore i vidio da imaju veliki kocioni cilindri i na njima gumice.jednom sam prilikom skinuo te gumici i narucio u skf trgovini ali su za par mm,bile vece.zna li netko gdje se mogu nabaviti original gumice (o-ring).da negovorim da sam te prilikom montaze osjeko.zahvaljujem na pomoci
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Jole ja sam ljetos na svom prmijenio jednu gumicu, mada budu dvije al druga bila dobra,bila pukla i gubi ulje iz boce, pa sam ujedno i obloge zamijenio. Gumicu sam uzeo u Gradačcu kod hidraulicara samo sam ponio cilindar i po njemu je naso. kod mene je IHC 844 s. Sad da ti nije problem na glavnom kocionom
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
traktor koci dok radi jer ulje koristi iz mjenjaca-hidraulike tako da dok traktor radi ulja uvjek ima jer stalno dolazi u bocu i visak se vraca.nekad nije trbalo ozracivati ni po sedam dana ako traktor stoji .sad trba svako jutro ili nema kocnica
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da je takvog novog nabavitii ..to je stroj za sva vremena .

Ironično da nakon 30 godina našu malu kolindinu državu preplavilo ručica koju zovemo reverzer pa sve navalilo na nju
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
traktor koci dok radi jer ulje koristi iz mjenjaca-hidraulike tako da dok traktor radi ulja uvjek ima jer stalno dolazi u bocu i visak se vraca.nekad nije trbalo ozracivati ni po sedam dana ako traktor stoji .sad trba svako jutro ili nema kocnica

Kod mene ima boca za ulje kao kod auta na glavnom kocionom, to drugaciji sistem nego kod mene, posto je taj traktor radjen u Engleskoj a moj Njemackoj. Ako sumljas na gumice pitaj u Gradaču imju velik izbor
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Da je takvog novog nabavitii ..to je stroj za sva vremena .

Ironično da nakon 30 godina našu malu kolindinu državu preplavilo ručica koju zovemo reverzer pa sve navalilo na nju

vidjet sec ti drzave dak kolinda dođe ima da krene sve na bolje:(clap):
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Da je takvog novog nabavitii ..to je stroj za sva vremena .

Ironično da nakon 30 godina našu malu kolindinu državu preplavilo ručica koju zovemo reverzer pa sve navalilo na nju

Moj je bio 71 God. kod mene je sat nuliro, kreno od nule ja ga prodo sa 500 sati i bio potpuno ispravan, vjerujem da nije motor nikad otvoran. Jedino je imo taj problem sa ventilom, al kad sam mjenjac otvorio nigdje spene, svi zupcanici ko staklo bez trunke ostecenja.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
:(inlove):
viewer.php
[/URL][/IMG]
Da malo osvjezim temu, jedna slika mog stroja:(inlove):
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Htio sam kupiti ihc 745xl 83to godiste ali kad sam cuo cjena odustao. Cjeli citivih 9500 tisuca eura.
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Traktor ima preko 10k sati i kaze da je dobar ali ko macka u dzak. Taman reko sam idem da ga pogledam ali cjena me razocarala. Nemam te pare i da bih imao opet je to mnogo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Non stop gledam IHC-ove na oglasima.
Cijena je definitivno previsoka,ali ako se moze dogovoriti sa gazdom da spusti cijenu,ali za te pare se kupi 10ak godina mlađi traktor!
Ja sam fan 56 serije,i sve čekam kada će doći moje vrijeme da ga upiknem:)
 

bazingaR

Član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
37
Cak i da spusti cenu, opet trazi blizo 9k. Isti taj prodaje veliki fenda, deutz i jedan same minitaurus 60 za koji trazi 9700€ samo zbog toga sta na saatu pise da ima 2700rs. A bog zna koliko je juran po nemackih njivama. Jednostavno ljudi koji donose traktore iz inostranstva traze veliki novac. E zato godinama se vrte po oglase.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Kod nas su isto stariji Same modeli poprilično skupi,neznam zašto,ali tako je.
IHC-ovi su jeftiniji od ostalih marki,ali to vjerovatno jer nisu rasprostranjeni kao druge marke.
 

nexx

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
41
poz treba da pogledam international 844 '80 godiste,e sad ima 4 brze,4 spore i 4 rikverca nema polovljenje brzina.Navodno kad ore 4 spora ga ugusi a trecom nema opterecenja kao fale mu te polovljene .da li je to istina , i na sta treba da obratim paznju kad ga budem isao pogledat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh