• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Jel mi netko može nešto više reći o polugama za podizanje i spuštanje hidraulike na traktori internationalu 743.
Jedna ručica (manja) je za spuštanje i dizanje hidraulike ali neznam čemu sliuži ona druga veća probao sam je pomicati ali nema nikakvog efekta pa ako netko možda nešto više. Probao sam tražiti po internetu ali bezuspješno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,866
Imaš kiper ventil?pretpostavljam kada spojiš npr kipericu za dizanje i spuštanje kipe..
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Imaš grubi i fini hidraulik,jedna ručica(krača) je za fino štelanje hidraulike odnosno za određeno podizanje poluga,druga duža ručica bi bila za grubo podizanje tj.nemreš točno podignuti poluge na određenu visinu koju želiš,ta duža ručka služi uglavnom za podizanje priključaka do kraja kada se obrađuje zemlja(plugovi,tanjurače i dr.) jer npr.krača ručka ti ostaje na određenoj visini ili dubini a podižeš sa ovom dužom,koliko sam pročitao ta duža ti ne radi,e sad bi trebao imati i treču ručicu koja je najduža,ima kockasti čep(završetak,poklopac od crne plastike) ta ručka nema nikakve veze sa hidraulikom,tj.nije spojena na razvodnik več ona služi kao pomični graničnik kod podizanja hidraulika,odnosno pomicanje ručki na određenu visinu,primjer kod oranja,nemaš kotač na plugovima,štelaš dubinu sa kračom ručkom i postaviš tu najdužu ručku na poziciju koju trebaš i kraču ručku samo podižeš usporedno sa tom najdužom,jednostavno,neku traktori imaju graničnike,ihc-i imaju tu treču ručku,razvodnik za kipere dolazi iza tih ručica,ove ručice za hidraulik su malo povijene uz lim i imaju okrugle čepove,dok je granična ručka ravna i nalazi se na vanjskom dijelu tog razvodnika.Nadam se da je dobro objašnjeno,pozz!
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
imam ihc 624 (mccormic)
taktor mi nece upaliti bez start spreja kad je hladni,a kad je zagrijan onda neće nikako upalit pa me sad zanima gdje je greška? (na traktoru napravljena kompletno generalka,pumpa bila na stolu, dizne promjenjene)
i zanima me kao podesiti htrauliku u oranju da se traktor ne mući...

Pozz.Moja pretpostavka za paljenje i nepaljenje traktora je netočno podešeno paljenje kod sklapanja motora,ili je prerano ili kasno,probaj skinuti poklopac ispred bosch pumpe na razvodu i zakretati zupčanik na lijevu ili desnu stranu ili podesiti prema oznakama,ako je original pumpa nebi trebalo biti problema,isti problem je imao i moj kolega,poštelao sam paljenje na ihc-u 654(motori su isti kao i na 624) i radi,pali ko vurica.Kaj se tiče oranja,tj.dubine oranja poštelaš sa kračom ručkom na dubinu koju želiš,postaviš onu treču zadnju ručku usporedno sa prvom,podižeš plugove sa srednjom dužom ručkom i to je to,posebne tehnike nema osim pravilno podešene plugove,pozz
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Imaš grubi i fini hidraulik,jedna ručica(krača) je za fino štelanje hidraulike odnosno za određeno podizanje poluga,druga duža ručica bi bila za grubo podizanje tj.nemreš točno podignuti poluge na određenu visinu koju želiš,ta duža ručka služi uglavnom za podizanje priključaka do kraja kada se obrađuje zemlja(plugovi,tanjurače i dr.) jer npr.krača ručka ti ostaje na određenoj visini ili dubini a podižeš sa ovom dužom,koliko sam pročitao ta duža ti ne radi,e sad bi trebao imati i treču ručicu koja je najduža,ima kockasti čep(završetak,poklopac od crne plastike) ta ručka nema nikakve veze sa hidraulikom,tj.nije spojena na razvodnik več ona služi kao pomični graničnik kod podizanja hidraulika,odnosno pomicanje ručki na određenu visinu,primjer kod oranja,nemaš kotač na plugovima,štelaš dubinu sa kračom ručkom i postaviš tu najdužu ručku na poziciju koju trebaš i kraču ručku samo podižeš usporedno sa tom najdužom,jednostavno,neku traktori imaju graničnike,ihc-i imaju tu treču ručku,razvodnik za kipere dolazi iza tih ručica,ove ručice za hidraulik su malo povijene uz lim i imaju okrugle čepove,dok je granična ručka ravna i nalazi se na vanjskom dijelu tog razvodnika.Nadam se da je dobro objašnjeno,pozz!
Ja na svom traktoru nemam treću ručicu.
Plugove i ostale priključke podižem malom ručicom a za veliku nism primjetio nikakvu njenu funkciju.
Pokušavam postaviti sliku ali neuspješno (svi programi za stavljanje slika se naplaćuju)
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
onda ti ta druga ručka služi kao graničnik kada želiš podiči poluge na određenu visinu,pogledaj jeli je spojena sa drugom na razvodnik ili je samo zašarafljena kroz sredinu na na lim
edb284fdd5be75c191fe2a7144a5a214_800x600.jpg
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
evo tu se vidi na slici,ova zadnja desno uz blatobran je pomični graničnik,koja služi več navedenome,ako izgleda kao ova onda je slabo korištena pa je treba malo otpustiti na šarafu,ako nije takva onda je za hidrauliku i opet mora imati šaraf za pritezanje i otpuštanje
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Onda nemaš tu famoznu graničnu ručku več dvije za hidrauliku,vjerojatno onda imaš na limu granice vrijednosti,crtice,ima i moj samo se slabo vide,dakle manja ručka je fini hidraulik a veča je grubi,nema neku posebnu funkciju osim višeg podizanja i nemoraš stalno dizati sa manjom kad si jednom postaviš na poziciju koju želiš,moj i tvoj ihc bi trebali biti jednaki osim kabine i snage,ovisi koju kabinu imaš,moja je comfort 2000,obadva su b serije
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Išao sam probat večeras i je tako kako si rekao na malu ručicu spuštam i dižem a tako i na veliku samo na velikoj ručici kad spuštam spušti poluge samo do granice doklen je postavljena mala ručica. Brzina spuštanja na velikoj i maloj ručici su skoro iste čak mislim da je na maloj ruči i brže podizanje. Da imam na limu iscrtane crtice s brojevima od1 do 10 između dvije poluge.
Jel postoji negdje možda neki ventil gdje bi se štelala brzina spuštanja poluga hidraulike.
Pa i moja kabina je komfort 2000 traktor 84g.

Evo ovako to izgleda.
 

Prilozi

  • 20180117_151707.jpg
    20180117_151707.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 74
Posljednje uređivanje od moderatora:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Dali velika ručica reaguje kad je podignes do kraja, i ako je mala spuštena
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Dali velika ručica reaguje kad je podignes do kraja, i ako je mala spuštena

Da,radi i kada je manja spuštena do kraja,sa tom večom diže malo više od manje,znači da ti radi sve ispravno,ventil za regulaciju brzine spuštanja ti se nalazi ispod sica između nogu prema naprijed,tu je okomiti poklopac ako ga imaš,makneš ga,kada gledaš unutra sa desne strane ti je crni plastični vijak veličine male paštete koji se vrti u obadva smijera,probaš na kojoj strani ti brže spušta,također je tu i šaraf gdje se nalijeva ulje u getribu,samo je on na poklopcu getribe,ako slučajno nema šarafa,onda je nekakva polugica ili slično,tu se štela samo brzina spuštanja,šteta što nemaju i za brzinu podizanja,njima je mana malo sporije podizanje poluga,naši traktori su identični osim snage i možda broj brzina,moj je 60 konja i 78.je godina brzine 8+4,dok bi tvoj trebao imati 16+8evo ti linkove za svaki slučaj ako neznaš za to,to su original i točni podaci o svim ihc-ima koji su se proizvodili u Neussu
https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC
https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC_743
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Išao sam probat večeras i je tako kako si rekao na malu ručicu spuštam i dižem a tako i na veliku samo na velikoj ručici kad spuštam spušti poluge samo do granice doklen je postavljena mala ručica. Brzina spuštanja na velikoj i maloj ručici su skoro iste čak mislim da je na maloj ruči i brže podizanje. Da imam na limu iscrtane crtice s brojevima od1 do 10 između dvije poluge.
Jel postoji negdje možda neki ventil gdje bi se štelala brzina spuštanja poluga hidraulike.
Pa i moja kabina je komfort 2000 traktor 84g.

Evo ovako to izgleda.

Da,radi i kada je manja spuštena do kraja,sa tom večom diže malo više od manje,znači da ti radi sve ispravno,ventil za regulaciju brzine spuštanja ti se nalazi ispod sica između nogu prema naprijed,tu je okomiti poklopac ako ga imaš,makneš ga,kada gledaš unutra sa desne strane ti je crni plastični vijak veličine male paštete koji se vrti u obadva smijera,probaš na kojoj strani ti brže spušta,također je tu i šaraf gdje se nalijeva ulje u getribu,samo je on na poklopcu getribe,ako slučajno nema šarafa,onda je nekakva polugica ili slično,tu se štela samo brzina spuštanja,šteta što nemaju i za brzinu podizanja,njima je mana malo sporije podizanje poluga,naši traktori su identični osim snage i možda broj brzina,moj je 60 konja i 78.je godina brzine 8+4,dok bi tvoj trebao imati 16+8evo ti linkove za svaki slučaj ako neznaš za to,to su original i točni podaci o svim ihc-ima koji su se proizvodili u Neussu
https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC
https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC_743
usput,jel trebaš možda prednju ralicu za taj traktor,ralica je napravljena za ihc i ima svoju hidrauliku,moj ihc 644 bez prednje vuče je gura bez problema samo što meni više netreba.
https://www.youtube.com/watch?v=hxJDH7w6cz8
 
Posljednje uređivanje:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
To sa hidraulikom je sve uredu, tako radi i kod mene na 844s

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ralicu netrebam imam sve za nju ali nemam je kad napraviti. Za ove linkove znam i upravu si moj traktor je 16+8 i ima prednju vuču. Predpostavljao sam da bi negdje trebalo biti za reguliranje brzine hidraulike zato sam i pitao, to bi trbalo biti okomito od poklopca getribe predpostavljam do njega se nalazi poklopac od cilindra hidraulike. sad trenutno to nemogu vidjeti od lime od sica moram skinuti sic da bi je vidio i došao do nje, a neodavno sam kupio brtvu za klip cilindra pa moram to promjeniti (dešava mi se kad duže orem onda mi hidraulika slabije diže) kad rastavim onda ću poslikati i stavi sliku (riješio problem sa stavljanjem slika)

A nešto mi se mota po glavi da bi ova duža ručica hidraulike imala neku ulogu npr. pri oranju kad zapnete za nešto da lako izbaci plug van.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Vjerovatno je do pumpe kad se ugrije slabije diže

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
traktor-ihc-743-international-slika-31697275.jpg

tu na slici se vidi plastični crni šaraf za poštelavanje hidraulike,desno u otvoru ispod sica,kod mene je drugačije a vjerovatno i kod tebe zbog comfort kabine koja ima otvor ispred ispod sica sa poklopcom.kako si riješio problem slika,tj.kako stavljaš slike na forum?
 
Na vrh