• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Išao sam ga ja pogledat u jesen 2013 i baš mi se ne dopada,prvo spor je,dugo mu treba da nabere gas a to je snaga motora 72 konja,a za razliku ja imam 644s koji je 60ks i puno prije nabere gas ili turažu i puno je brži od tog(po policijskom radaru ide 35km/h a po autu 40km/h)ne radi mi brzinomjer na traktoru,ali radi radna ura,745 vrijedi te novce ali ja ga nebih htio,nema ni grijanje,kuplung mu daleko prima,priključki za kipe su francuski isto ko i traktor dok je 644 njemački,ja budem stavio svoj na prodaju sa ralicom,ne treba mi tak veliki traktor:mur:
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
znači uvoz iz francuske je..to si htio rec...i koja mu je bila konacna cijena???
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Nemora biti da je baš uvoz iz francuske,cijena mu je takva kakva je 6000.e,moj da ima prednju vuču garantiram da je bolji od tog,čovjek se bavi uvozom i prodajom strojeva i priključaka,iz mojeg kraja je mnogo ljudi kupilo kod njega razne priključke i nitko se nije žalio osim možda na cijenu ponekih priključaka,on je i sam mehaničar i ima ogromnu radionu i sigurno dobro radi,ali kao što rekoh malo mi je lijen na gasu za 72 konja,trebalo bi mu malo dati više goriva ali onda ako je motor lošiji(ne loš)onda dosta dimi,a to se radi na otpuštanju ručice čoka,uglavnom je najbolji dojam kad se osobno pogleda,ovako ispada čula,rekla,kazala.jedina mana je to što nema grijanje i brisač i zadnje staklo,barem onda nije imao i vidi se da je rađeno na traktoru:(whew):
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ma ne..dapače svaki savjet je dobar..ja nisam upoznat sa ihc-ima bas jako...znaci tu bi trebalo planirati slagati motor i pumpu..
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
ne,nemora biti da baš motor nije dobar,treba ga prvo pojačati na pumpi ili najbolje poštelati pumpu kod majstora pa onda viditi kak radi motor,pa su tu ventili,ali ja nebih ništa dirao osim dao pumpu na tvorničko štelanje
 
M

miro

Guest
dobro vece zanima me dali mi iko moze pomoc oko ihc motora,kako ustmati palenje pola godine se mucim dizne i pumpu nosio na regulazu ,5 majstora mi je dolazilo a nista pusi i tesko pali bosova je bos pumpa karik i lezajeve sam radio prosle godine motor mi je u viljuskaru
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Zašto hidraulika na 644 kad drži priključak u zraku poskakiva i škljoca a kad se zagrije u radu nekad podigne a nekad ne? Ulja ima dovoljno.
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
pozz,zanima me kupnja ihc 633 ili 844 pa me zanima malo kakve su kvalitete i koliko je skupo odrzavanje? dal ima djelova i kako se ponasaju u voznji? trebam za oranje,izvlacenje drva i takve stvari. koliku brzinu postigne. hvala vam unaprijed
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozdrav!IHC je za mene jedan od najboljih traktora,moje mišljenje je da uzmeš ako možeš 844 mada bi bio dobar i 633,ali jači traktor uvijek dobro dođe, što se održavanja tiče ono je vrlo jednostavno jer se sastoji samo od izmjene ulja u motoru jer ako je ispravan traktor onda nemaš što održavati jer se ihc ne kvari,a dijelova ima i nisu preskupi ako se nešto pokvari,a neče.Brzi su na cesti 30km a možda i malo više,dobri su orači i za sve poslove,potrošnja im nije velika i kreče se do 10.litara na ral oranja ovisno dal ima uglova na zemlji,uglavnom odlični traktori:(y):
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
hvala krunoslav7. daj mi jos reci dal je on ihc bolji od zetor traktora? dal trosi manje ihc od zetora? da ima on sve 4 kocnice ili ima preko prvog pogona? postoji sa kompresorom ili se to moze naknadno montirat? koliko ima brzina i kako znati dal je cisti ihc ili je case. jer vele na predhodnim postovima da je orginal bolji..hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Te traktore nemres usporedivat sa zetorom,skoro u svemu su bolji i dugotrajniji od zetora.
Case motori su u svjetu cjenjeni i kvalitetni,dobri ako ne i najbolji.
Ako uspijes nac uscuvan i ne previse gazen,isplati se uzet.
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Kao što kaže "oficir" ihc se ne može mjeriti sa zetorom,bolji su sto puta,manje troše od njih,brži su,ne kvare se,mogu napraviti mnogo više radnih sati od njih,treba uzeti u obzir da kod nas večina ihc-a ima preko 15 000 rs,to što mnogi vele da traktor ima 5-6 .tisuča rs najvjerojatnije je sat napravio jedan krug,moj ihc ima na satu koji radi 6300,ali ja sam siguran da ima 16300 i radi bez prijekorno,puše na iberlauf ali i dalje po zimi pali na bilo kojoj temperaturi kad imam prednju ralicu i čistim snijeg,neznam dali ima sve 4 kočnice,noviji imaju,ali za starije mislim na ihc do 85 neznam jer moj nema prednju vuču,kompresor se može i naknadno ugraditi,veči ihc 844xl pa na dalje več imaju kompresor,brzine su standardne 4 brze,4 spore i 4 rikverc i sve sinkronizirane,postoje i agriomatik 12+4,(reverzer ili powershift) i 16+4,uglavnom nepoderivi traktori ako se redovito mijenja ulje,imaju veliku podiznu moč hidraulike na polugama i njihov hidraulik ne radi bez upaljenog motora isto kao i volan ako je hidro,odlično je balansiran i možeš raditi sa velikim teretom bez dodatnih utega,po meni su najbolji ihc-i B serije koji imaju mjenjač pored volana kao stari zetori samo što ihc ima mali hod i drukčije od zt,a mjenjač za naprijed nazad ima pored sjedala lijevo,xl ima mjenjače na desnoj strani,razlika od case-a je u izgledu,motoru i svemu tako da se odmah vidi,CASE IH je od 85 ali je još uvijek sve isto kao i ihc osim boje,limovi sa strane više nisu bijeli več crveni,nisam siguran ali mislim da su se mijenjali od 89 i onda je drukčiji motor i sve ostalo,ali i dalje odlični traktori:(sweat):
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
173
Pozdrav!

Kupili smo Mccormicka 423, 67. godište.
Traktor je fenomenalan, ali imam jedan problem.
Ima malenu ručicu pored mjenjača što ide u getribu (navodno nekakav multipower)

Prije mjesec dana je počeo sam u brdu gubiti na brzini a okretaji motora su ostali isti. Googlajuci sam našao da bi taj traktor trebao imati Wandler kvačilo (ili getribu) i da je nedostatak ulja problem što se to događa.

E sad ja ne znam kako da ispravim grešku pa vas molim za pomoć i koje ulje ide u mjenjač (i kvačilo ako ima drugačije)?

Hvala
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz,logično bi bilo da se nadolije ulje,obično ide hipenol 90,e sad,pretpostavljam da se radi o ihc 423,niste napisali koliko ima brzina traktor,8+2 ili 16+4 ili 12+3,ako ima mali mjenjač lijevo,malo iza od glavnog mjenjača onda je to konverter brzina i trebalo bi raditi ok,vjerujem da ima agriomatik mjenjač(ručicu)za kretanje napred nazad bez pritiskanja kuplunga i tu bi mogao biti problem ako proklizava lamela ili što god je unutra,a tu se ja baš i ne snalazim,znam ljude koji su imali na večim ihc-a da jednom kad se pokvari kod nas nema majstora za to,barem u mom kraju i može se izbaciti(zaobiči)iz uporabe,agriomatik koristi isto ulje jer je u sklopu getribe,znači ne hipenol 90 več HYTRAN,samo obična getriba koristi SAE 90,a nejde baš malo ulja samo 34 litara,primjera radi u moj ihc ide 43l bez bočnih reduktora
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Krunoslav, jel se taj tvoj ihc prodaje ne njuškau več skoro godinu dana??
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Ne,neprodaje,ono je drugi ihc,moj se prodavao oko mjesec i pol dana u rano prolječe i odustao sam od prodaje,moj ihc je u potpuno originalnom stanju i ima sve što imaju osim agriomatik,dok za razliku onaj na njuškalu 644 nema ni original kabinu i kojekaj

evo još malo slika:8):

Moj IHC 644 S,odličan traktor samo da mi je malo manji pošto nemam ni ral zemlje
 

Prilozi

  • 087.jpg
    087.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 344
  • 226.jpg
    226.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 290
  • DSC_0885.jpg
    DSC_0885.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 415
  • DSC_1001.jpg
    DSC_1001.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 523
  • 269.jpg
    269.jpg
    18.4 KB · Pregleda: 419
  • DSC_1108.jpg
    DSC_1108.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 258
  • DSC_1118.jpg
    DSC_1118.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 520
  • DSC_1164.jpg
    DSC_1164.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 283
  • DSC_1268.jpg
    DSC_1268.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 267
  • DSC_0196.jpg
    DSC_0196.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 471
  • DSC_0027.jpg
    DSC_0027.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 295
  • DSC_0077.jpg
    DSC_0077.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 324
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh