• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Je mrga, skuplji je aparat, ali da dam za neku razdrljenu malu bocu 800kn mi nije neka "prilika".

Najizglednije da ću nafatat veliku bocu iz kamiona, donirat ću nešto vina i penezi, skuvat gra' i eto mi flaše od 30kg.

A što se tiče nošenja i to, kad već imaš takav aparat, napravi se i postolje na točkovima tako da možeš kud hoćeš po dvorištu i kod bližeg komšije, a za dalje se razmontira, potrpa u gepek ili prikolicu i vozi miško.

A i za ić' kod drugoga, uzmeš si par kila žice s "prahom" pa moš kako 'oš.

I da, jedna info u Srbiji je ta žica za istu kilažu i marku, 170kn jeftinija...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Za ovaj:



Dimenzije čeljusti: 10 cm dužina, 1cm debljina i 1,5 cm širina. Rupe za vijke: od sredine do sredine 6 cm. To su dimenzije ovih stari. E sad kolko su bile veće do su bile nove to ne znam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
hm..jako teško , mislio sam da se radi o strojnom škripcu .
kineski škripci su zaposjeli tržište , vjerojatno bi pakne došle ko kopletan škripac ..
bez obzira probaj u metal kovis , ništa ne košta da im pošalješ email .
možda nekim čudom odgovara od nečeg dostupnog
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Koliko sam vidio na njihovim stranicama najmanji njihov škripac im čeljusti 15 cm. Al svejedno im pošaljem e mail pa ću vidjet šta kažu. Hvala na odgovoru.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Trebao bih preporuke za borer za metal,fi10mm,za bušenje pločevine 10mm debljine..ove lokalne što ih imaju po 7-8kn ti i u drvetu rupu jedva izbuše.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Bušim pločevinu kroz koju ide navojna šipka(spoj drvena greda-tubing)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Samo polako i mazati uljem ili emulzijom. Možeš i prvo probušiti fi 6 mm.
Ako nemaš dvobrzinsku bušilicu, trebal bi na jednobrzinskoj imati tiristorski regulator, inače buš brzo skuril borer. Mana tiristora je da kod manjih okretaja isporučuje manju snagu. U tom slučaju smanjiti pritisak. Strpljenje pomaže. :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Imam aku sa 2 brzine.Tako da ne "palim" borer.
Sad sam u firmi posudio borer pa ću vidjeti kako ide sa njim.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Idealno bi bilo 500 - 550 okr/min, i ako bušiš sa ručnom bušilicom min 800 - 100 W snage.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Baš mi reko bravar da je kupio u lidlu i da buše krom bez problema tak da meni za crno bude odlično.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Kupio jučer u lidlu one borere sa ureznicama u paketu,i borer je odradio 36 rupa bez da sam ga spalio ili zatupio:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh